Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
  • 17 juni:
  • Battery, Thrive en Hometown Crew
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Moulder (producent) - 66
  • Eduardo Navazo (Mistweaver) - 43
  • Frank Beard (ZZ Top) - 76
  • Henkka (Withering) - 43
  • Lars Lindén (Carnal Forge) - 55
  • Maik Pomplun (Gernotshagen) - 44
  • Mikko Nenonen (Paganus) - 44

Vandaag overleden:
  • Seth Putnam (Anal Cunt) - 2011
Review

Vidres a la Sang - Vidres a la Sang
Jaar van release: 2004
Label: Xtreem Music
Vidres a la Sang - Vidres a la Sang
In Spanje zullen voorlopig de nodige siesta’s verstoord gaan worden vrees ik. Dat is allemaal te wijten aan dit Vidres a la Sang, die met dit zeer behoorlijke gelijknamige debuutalbum de nodige dikke Spanjaarden uit hun hangmat zal knuppelen. De heren noemen zelf Immortal, Morbid Angel en Iron Maiden als hun inspiratiebronnen, waarvan voornamelijk Morbid Angel de nodige sporen in de sound van deze band heeft achtergelaten. De bij tijd en wijle vrij koele riffs verraden de lichte black metalinvloeden, hoewel Vidres a la Sang verder weinig met een band als Immortal van doen heeft.

De zes nummers op dit album zijn vrij lang (rond de zes minuten) en zijn goed uitgewerkt. De riffs doen zoals gezegd het meest black metal-achtig aan, maar door de brute grunts van frontman Marcos en het agressieve drumwerk liggen de death metal-invloeden er dikker bovenop. Er wordt echter ook hier en daar gas teruggehouden, waardoor het geheel wat afwisselender wordt. Die groovende midtempo-passages bevallen mij persoonlijk nog het best, aangezien de band hier lekker lomp overkomt. Goed voorbeeld hierbij is het tweede nummer Un Dia Qualsevol (de teksten worden overigens allemaal in het Catalaans naar buiten geboerd, maar dat valt eigenlijk nauwelijks op), dat een heerlijk militant begin heeft. Alsof er een voltallige panzerkolonie langzaam over je heen walst, zo’n gevoel roept die passage op.

De band ziet zichzelf als een extreem muziekproject zonder duidelijk doel om een labeltje opgeplakt te krijgen, maar ook niet met de bedoeling innovatief te zijn en met die omschrijving kan ik heel goed leven. Liefhebbers van lompe death metal met een snufje black metal (die niet om al te veel originaliteit zullen malen) zullen zich hier dan ook wel de nodige uurtjes mee weten te vermaken.

Tracklist:
1. El Mes Dur Siempre Guanya
2. Un Dia Qualsevol
3. La Terra I Tu
4. El Nostre Silenci
5. La Nostra Estirp
6. De Sobte El Foc

Score: 77 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 9 september 2004

Meer Vidres a la Sang:

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.