Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 oktober:
  • Tarja Turunen
  • 14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
Geen concerten bekend voor 12-11-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleister Crowley (auteur)† - 151
  • Alejandro González (Transmetal) - 58
  • Annik Honoré (Les Disques Du Crépuscule)† - 69
  • Bryn Merrick (The Damned)† - 68
  • CJ Sinclair (Diocletian) - 44
  • Daniël Marcinkowski (Natan) - 44
  • Danny "Tyrantor" Lawson (Usurper) - 55
  • Dave Vanian (The Damned) - 70
  • Elliot Desgagnés (Beneath The Massacre) - 42
  • Gonzo Sandoval (Armored Saint) - 63
  • Jeff Keith (Tesla) - 68
  • Joe Payne (Divine Heresy)† - 42
  • Jordan Pundik (New Found Glory) - 47
  • Joseph Kahn (regisseur) - 54
  • Mads Eriksen (Sharks And Whales) - 64
  • Michael Roe (The 77s) - 72
  • Pat DiNizio (The Smithereens)† - 71
  • Patrick Rondat (Elegy) - 66
  • Rick Parfitt (Status Quo)† - 78
  • Ronnie Nyman (Nightrage) - 54
  • Thimios Krikos (Innerwish) - 54

Vandaag overleden:
  • Dickie Peterson (Blue Cheer) - 2009
  • Gene Vincent - 1971
  • John Waterhouse (Demon) - 2025
  • Nancy Spungen (moordslachtoffer) - 1978
  • Ricky Wilson (The B-52’s) - 1985
Review

The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Jaar van release: 2026
Label: Ván Records

 -

Er zijn genoeg groepen waarvan nieuw materiaal een soort wetmatigheid is: na een jaar touren de studio in om te werken aan een nieuw album en dan weer op pad. Nieuw werk levert dan niet altijd de gehoopte respons op. Maar er zijn ook groepen waarbij de aankondiging van nieuw werk een reden is om rechtop te gaan zitten. The Ruins Of Beverast, het project van de Duitse componist en multi-instrumentalist Alexander von Meilenwald, valt in die categorie. De black/doommetalband is niet scheutig met nieuw werk, maar levert wel altijd torenhoge kwaliteit. En aangezien we ditmaal zelfs vijf jaar hebben moeten wachten op deze nieuweling, zal menigeen reikhalzend hebben uitgekeken naar het begin dit jaar verschenen Tempelschlaf.

Deze zevende langspeler verschijnt bovendien na twee onbetwiste meesterwerken. Op het fantastische Exuvia (2017) trekt Von Meilenwald een betoverende parallelwereld op, vol hypnotiserende drumritmes, intrigerende, dissonante riffs en esoterische, ritualistische ondertonen. Met het grootse The Thule Grimoires (2021) volgt het magnum opus. Ik beschreef het album als het auditieve equivalent van een adembenemende literaire roman, waarin de meanderende composities zeven meeslepende, bedwelmende en rijke hoofdstukken vormen. Een conceptueel en muzikaal geheel bovendien, dat de luisteraar transporteert naar geheimzinnige plaatsen en werelden. Het werkstuk behoort tot een van de hoogtepunten van de laatste jaren.

Het is lastig om dat niveau wederom te benaderen – en tijdens de eerste luisterbeurten van Tempelschlaf moet ik dan ook een licht gevoel van teleurstelling onderdrukken. Daarmee suggereer ik overigens niet dat het album ondermaats is of dat er geen bezieling en conceptuele verdieping in de muziek te ontwaren valt. Integendeel: ook Tempelschlaf maakt weer duidelijk dat The Ruins Of Beverast zich zowel in compositorisch als in conceptueel opzicht op zeldzame hoogte bevindt. Zoals altijd zijn de composities gelaagd, zitten ze vol details en worden ze met zorg laag voor laag opgebouwd. En ook thematisch lijkt Tempelschlaf weer een coherentie te bevatten die veel andere bands ontberen.

De sfeer is vaak plechtig, maar wel wat lichter en minder beklemmend dan op de vorige langspelers. Zo begint het titelnummer met relatief open klinkende riffs en nogal gedragen cleane vocalen. Toch vergt juist deze track wat tijd om in te komen, vooral omdat de intensere passages niet helemaal lekker synchroniseren met de atmosferische elementen (het zweverige toetsenwerk en het akoestische gepluk). Het nummer komt daardoor ook niet helemaal op gang, maar is in compositorisch opzicht boeiend genoeg om te intrigeren. De combinatie van grimmige blackmetalpassages en esoterische elementen (het licht dissonante, Blut Aus Nord-achtige gitaarwerk op de achtergrond) pakt beter uit in het sterke Cathedral Of Bleeding Statues.

Dat The Ruins Of Beverast nog steeds in staat is om verheffende, sinistere en gedreven huzarenstukjes te componeren, blijkt wel uit de fantastische nummers Day Of The Poacher en Alpha Fluids, die vol krachtige riffs staan en tegelijkertijd een heerlijk dreigende lading hebben door de omineuze strot van Von Meilenwald en de vaak subtiele ambienteffecten. Babel, You Scarlet Queen! is het meest contrastrijk door de uitstekende wisselwerking tussen razende black metal met beklemmende, gedreven riffs, allerhande onheilspellende effecten en het subtiele spel met dissonantie, dat de track een spookachtige ondertoon geeft.

Het meest opmerkelijke nummer is de dertien minuten durende afsluiter The Carrion Cocoon, waarin we de meest uitgesponnen en experimentele kant van The Ruins Of Beverast horen. De opbouw is zeer traag en de toevoeging van subtiele, synthwave-achtige keyboardeffecten geeft het nummer een aparte uitstraling. Na een minuut of zes schakelt de band ineens drie versnellingen bij middels een machtige, intense eruptie, die helaas te kort duurt. Desondanks weet The Ruins Of Beverast de luisteraar mee te slepen in zijn donkere schemerwereld.

Zo valt er ook op Tempelschlaf weer van alles te ontdekken. Het is een uitstekend album om jezelf helemaal in onder te dompelen. De fijne productie (met het basgitaarwerk verrassend prominent in de mix) is niet te gepolijst, maar wel gedetailleerd en sfeervol. Hoewel sommige stijlkeuzes wellicht in eerste instantie verrassend zijn en enige gewenning vragen (en de stijl af en toe ook wel erg contemplatief is, wat soms een klein beetje ten koste gaat van de intensiteit), is ook nu de kwaliteit van The Ruins Of Beverast onmiskenbaar.

Tracklist:
1. Tempelschlaf
2. Day Of The Poacher
3. Cathedral Of Bleeding Statues
4. Alpha Fluids
5. Babel, You Scarlet Queen!
6. Last Theatre Of The Sea
7. The Carrion Cocoon

Score: 85 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 14 april 2026

Zoeken
    9 oktober:
  • Callous Master - Callous Master
  • Cordyceps Corpse - Perverse Craving For Rotting Corpses
  • Crimson Coven - I - The Forge
  • Cultus Sanguine - Tears Painted Sky
  • Dawn Of Demise - Feed My Absurdity
  • Détresse - Misères
  • Esoctrilihum - Annochiül Xar Sorthïlazur
  • Feldspar - Soft Side
  • Graveyard - Fever
  • HateSphere - Guillotine
  • Heavy Temple - Live from the Inner Sanctum
  • Hell-Born - VII
  • Hellucination - Penumbral
  • In This Hell - Bliss
  • Kid Bookie - Cheaper Than Therapy II
  • Leach - Psychosomatic
  • Leper Colony - Back to Primal Sludge
  • Margarita - Abysses of Melancholia
  • Mutation - Esoteric Order of Debauchery
  • Orbita - Farewell to All We've Lost
  • Ram - Against
  • Sickmind - Babel Tower
  • Smoulder - Witch Wife in an Alien World
  • Steak - Steak
  • Thomas Giustini - COMPOSITIO
  • Tungsten - Ashes
  • Werewolves - You're Weak And You Know You're Weak
  • Wolfbrigade - Howl from Underground
  • 12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • Xeria - Agua
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.