Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
  • 17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
    11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Stevenson (The Eternal) - 50
  • Fabienne Erni (Eluveitie) - 33
  • Felius (Arafel) - 54
  • George Kooymans (Golden Earring)† - 78
  • Jérôme Lachenal (Carcariass) - 51
  • Mark Stein (Vanilla Fudge) - 79
  • Matthias Richter (Schandmaul) - 46
  • Thomen Stauch (Blind Guardian) - 56
  • Tommi Tapani Muhli (Sinamore) - 43
  • Uli Kusch (Helloween) - 59
  • Vinnie Paul Abbott (Pantera)† - 62

Vandaag overleden:
  • John Wyndham (auteur) - 1969
  • Vincent "Vinny Daze" Civitano (Demolition Hammer) - 1996
Review

The Ruins Of Beverast - Takitum Tootem!
Jaar van release: 2017
Label: Ván Records
The Ruins Of Beverast - Takitum Tootem!
Takitum Tootem! is het initiële deel van een tweedelige meditatiesessie die geïnspireerd is door de psychedelica van Pink Floyds Set The Controls For The Heart Of The Sun. Het tweede deel staat op de full-length die later dit jaar verschijnt. Naast een coverversie bestaat deze ep uit het titelnummer.

Wat The Ruins Of Beverast erg goed lukt met deze release, is sfeer neerzetten. De titeltrack, die volgens de titel tussen haakjes een oorlogsdans is, brengt je middels een intro van anderhalve minuut naar een spirituele, ritualistische bijeenkomst in een grot. Hypnotiserende tribalritmiek, grunts (soms met effecten) en eenvoudige sludgy riffs zijn bepalend. De mannen houden ondanks het repetitieve karakter de spanning vast door steeds weer andere elementen in de diepe mix terug te laten komen. De ene keer een Gregoriaans koor, de andere keer experimentele geluiden.

In Set The Controls For The Heart Of The Sun bouwt de muziek laag voor laag op tot zich een muur van geluid heeft ontwikkeld. Nadat er een stilte is gevallen, volgt er wederom een opbouw met psychedelische vocalen en elektronica. De versie volgt in grote lijnen het origineel, maar is grimmiger en zwaarder en er geen gebruik van een Hammondorgel zoals in de originele versie. Net als het titelnummer is deze cover spiritueel van aard.

Takitum Tootem! is een stemmige, intrigerende ep, waarop The Ruins Of Beverast de luisteraar verrast met karakteristiek geproduceerde, psychedelische tonen en ritualistische ritmiek. De tribaldrums vormen een sterke basis voor de overige elementen. Ik kan niet wachten op het vervolg van deze meditatiesessie.

Tracklist:
1. Takitum Tootem! (Wardance)
2. Set The Controls For The Heart Of The Sun (Pink Floyd-cover)

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 24 januari 2017

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.