De Amerikaanse heavymetal band Metal Church, opgericht in 1980, is niet zomaar een of andere metalband; nee, Metal Church is gewoon een heavymetallegende! Deze iconische metalband hoort wat mij betreft thuis in het rijtje van metalgrootheden zoals Exodus, Testament, Flotsam And Jetsam, Megadeth en Metallica! De eerste twee Metal Church- albums (Metal Church uit 1984 en The Dark uit 1986), met zanger David Wayne en het vijfde studioalbum, Hanging In The Balance, met zanger Mike Howe, zijn wat mij betreft de beste albums in het oeuvre van Metal Church, terwijl het laatste album met de fantastische titel Congregation Of Annihilation (2023) mij eigenlijk niet zo kan bekoren.
Dead To Rights is het nieuwe album van Metal Church en na een aantal intensieve luisterbeurten kan ik slechts een conclusie trekken: dit is gewoon weer een klassiek Metal Church -album pur sang, met het welbekende, indrukwekkende signatuurgeluid! Het veertiende studio -album van Metal Church is de eerste release met de nieuwe line up, bestaande uit: Kurdt Vanderhoof (gitaar), Rick van Zandt (gitaar) en nieuwkomers Brian Allen (zang), David Ellefson (basgitaar) en Ken Mary (drums). De openingtrack Brainwash Game zet meteen de toon voor de rest van het album, want dit is gewoon een fantastische openingsong met klassieke Metal Church staccatto riffs en hooks, heerlijke gillende vocalen en een vette gitaarsolo! F.A.F.O, de single van dit album, lijkt zelfs nog sneller en agressiever en dit is echte thrash/heavymetal waarvan je nekspieren overuren maken!De titelsong is het absolute hoogtepunt van dit album, een uptempo, headbangend monster, met grandioze gitaarriffs, agressieve zang, een "catchy" refrein en furieuze gitaarsolo's van Rick van Zandt. En de heavymetal Dead To Rights-trein dendert maar door, want er zijn geen rustpunten op dit album, geen ballads, maar meer nekbrekende metalsongs zoals Deep Cover Shakedown, Feet To Fire en Heaven Knows.
Metal Church is terug en hoe, Dead To Rights is een heavymetalstatement van een band die zichzelf opnieuw "uitgevonden" heeft. Een must have album voor fans van Exodus, Flotsam & Jetsam en Megadeth, lekker hard afspelen die plaat en meebrullen tot je geen strot meer hebt!
Tracklist:
1. Brainwash Game
2. F.A.F.O.
3. Dead To Rights
4. Deep Cover Shakedown
5. Feet To Fire
6. The Show
7. Heaven Knows (Slip Away)
8. No Memory
9. Wasted Time
10. My Wrath





