Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexander Kuoppala (Children Of Bodom) - 52
  • Jens Volker Mathias Bömer (Lonewolf) - 53
  • John Parish (producent) - 67
  • Martin Arendal (Manticora) - 48
  • Michael Nicklasson (Dark Tranquillity) - 54
  • Oliver Riedel (Rammstein) - 55
  • Reinier Vreeswijk (Whispering Gallery) - 55
  • Ryan Shuck (Orgy) - 53
  • Tomi Koivusaari (Amorphis) - 53
  • Toni Hallio (Norther) - 46
  • Wendy Dio (manager) - 81

Vandaag overleden:
  • Emile Ford - 2016
Review

Sabaton - Legends
Jaar van release: 2025
Label: Better Noise Music

 -

Twintig jaar na het verschijnen van het debuutalbum Primo Victoria is Sabaton populairder dan ooit. Het Zweedse kwintet, dat groot is geworden door verhalen over oorlogsgruwelen en heroïek te vangen in aanstekelijke power metal, is inmiddels toe aan langspeler nummer elf: Legends. Na zich enkele jaren te hebben gericht op diverse muzikale projecten rondom de Eerste Wereldoorlog, beperkt de band zich met deze nieuwe plaat niet tot een bepaalde historische periode, maar worden historische figuren en hun daden uitgelicht. Enkele hoofdrolspelers zijn de tempeliers, Genghis Kahn, zwaardmeester Miyamato Musashi, Julius Caesar en Jeanne D’Arc.

Ten opzichte van de vorige paar platen is niet alleen het thema veranderd; ook de bandsamenstelling is gewijzigd. Van gitarist Tommy Johansson is afscheid genomen en gitarist Thobbe Englund is na een afwezigheid van acht jaar teruggekeerd. Die verandering is te horen in het gitaarwerk dat iets minder virtuoos klinkt, maar weer meer in de richting zit van het traditionele gitaargeluid van Judas Priest. Dat is niet heel verrassend, want Englund is een groot Priest-fan.

Zonder een groot, allesomvattend thema keert Sabaton terug naar zijn wortels in elf voornamelijk rappe, energieke songs. Het marcherende Templars, dat al langer beschikbaar was als single, vormt een prima aftrap van de korte geschiedenislessen die komen. De tracks volgen het welbekende Sabaton-stramien van pakkende melodieën en refreinen, een goede mix van heroïek en dramatiek, koor- en symfonische partijen op de juiste plaatsen en energieke ritmes, waarbij het moeilijk is om stil te blijven zitten. Ondanks de bekende receptuur klinkt het allemaal fris en gelikt. De songs lijken ook weer wat geïnspireerder te zijn dan die van de voorgaande plaat. Mogelijk is dat te danken aan het gegeven dat voor de eerste keer alle bandleden hebben bijgedragen aan het schrijfproces.

Zoals vaker bij dit soort templatebands, waar Sabaton de grootste van is, ligt zelfplagiaat op de loer en enkele tracks klinken bekender in de oren dan andere. Dat geldt bijvoorbeeld voor de fillers Impaler en Lightning At The Gates (met een vreselijke gitaarsolo rondom het thema van country-klassieker You Are My Sunshine). Niet onaardig, maar veel indruk maken deze tracks ook niet. Dat is anders met uitschieters als het eerdergenoemde Templars, Hordes Of Khan (bekijk ook zeker de aardige videoclip eens), Crossing The Rubicon en Till Seger (de enige track in het Zweeds). Verwacht echter geen wereldschokkende wijzigingen ten opzichte van eerdere succesnummers. Het is en blijft Sabaton ten voeten uit. De power metal volgens een vaste formule wordt echter perfect uitgevoerd en blijkt na twee decennia nog altijd effectief. Legends is simpelweg een aangename plaat.

Tracklist:
1. Templars
2. Hordes Of Khan
3. A Tiger Among Dragons
4. Crossing The Rubicon
5. I, Emperor
6. Maid Of Steel
7. Impaler
8. Lightning At The Gates
9. The Duelist
10. The Cycle Of Songs
11. Till Seger

Score: 78 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 10 oktober 2025

Meer Sabaton:

Zoeken
    9 april:
  • Voidchaser - Interstellar I
  • 10 april:
  • Archspire - Too Fast To Die
  • Battlegrave - Enslavement
  • Chronicler Of Ardul - Sounds Of Ardul
  • Fighter V - Deja Vu
  • Immolation - Descent
  • Metal Church - Dead To Rights
  • Resurrected - Perpetual
  • Uada - Interwoven
  • 13 april:
  • Evil Warriors - Evil Warriors
  • 17 april:
  • Doodswens - Doodswens
  • Draken - Here Be Draken
  • LungBurner - Dogma
  • Master Dy - Milf Queen
  • Mylingar - Út
  • Skindred - You Got This
  • The Last Ten Seconds Of Life - The Dead Ones
  • Vargrav - Dimension: Daemonium
  • Victorious - World War Dinosaur
  • Victorius - World War Dinosaur
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.