Bibelot, Dordrecht
Enquête

Ga jij weleens voor een concertfilm of muziekdocu naar de bioscoop?

Ja, regelmatig
Ja, af en toe
Tot dusver slechts één keer
Nog niet, maar binnenkort wordt de eerste keer
Nee, maar wellicht ga ik dat ooit een keer doen
Nee, concertfilms of muziekdocu’s kijk ik wel thuis op een kleiner scherm
Nee, concertfilms en muziekdocu’s interesseren me sowieso niet
Anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 september:
  • Integrity, Ringworm en World I Hate
  • 1 oktober:
  • Belphegor, Krisiun en Asagraum
  • Coroner, Tar Pond en Schizophrenia
  • I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
  • Skating Polly en Lord Friday The 13th
  • 2 oktober:
  • Belphegor en Krisiun
  • Coroner
  • Myrath
  • Odd Obsessions
  • Ploegendienst
  • Teardrinker en Curselifter
  • 3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • An Evening With Knives en Onhou
  • Dordrecht Metal Fest
  • Insurrection, Massive Assault, Speedhound en Sanctum Collapse
  • Myrath
  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • Tenside en Aurorawave
  • 4 oktober:
  • Firtan
  • Myrath
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
    28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Ward (Camel) - 74
  • Danny Weis (Iron Butterfly) - 78
  • Éric Lapointe - 57
  • George Lynch (Dokken) - 72
  • Ginger Fish (Marilyn Manson) - 60
  • Keir "Cheera" Gilchrist (Phalanx) - 34
  • Michelle Meldrum (Phantom Blue)† - 58
  • Mike Hamilton (Deeds Of Flesh) - 55
  • Nick St. Nicholas (Steppenwolf) - 85
  • Paul Burgess (Camel) - 76
  • Paul Speckmann (Master) - 63

Vandaag overleden:
  • Urmas Alender (Ruja) - 1994
Review

Anger Machine - Human Error
Jaar van release: 2025
Label: Independent

 -

Nederland heeft door de jaren heen aardig wat thrash-acts voortgebracht die zich konden en kunnen meten met de internationale top. Na het verschijnen van de debuutlangspeler Trial Of The Perished in 2019 leek ook Anger Machine een kandidaat om de internationale podia te kunnen gaan bestormen. De energieke en agressieve groove-thrash, met duidelijke invloeden van Lamb Of God en in mindere mate Pantera, leverde een veelbelovend album op vol aanstekelijke riffs die retestrak worden uitgevoerd. Wat volgde was echter geen triomftocht, maar doodse stilte. Gelukkig verscheen onlangs dan toch eindelijk de opvolger, getiteld Human Error.

Op de nieuwe plaat beweegt de band zich weg van de eerder genoemde invloeden naar een veel meer eigen, thrashier geluid, zonder dat de groove of de intensiteit verloren gaat. Dat gevoel van eigenheid wordt nog versterkt doordat op deze plaat gitarist Thijmen den Hartigh voor de zang tekent en hij beduidend minder op Lamb Of Gods Randy Blythe lijkt dan zijn voorganger. Daarbij zijn de composities kwalitatief behoorlijk verbeterd: ze bevatten meer dynamiek en de tempowisselingen en stilistische variaties voelen minder geforceerd aan.

Gek genoeg zijn het juist de twee songs waar de Lamb Of God-invloeden nog wel hoorbaar zijn die tot de sterkste songs op het album horen. Acid Rainbow en Warpath bevatten retezware, groovende riffs, boeiende tempowisselingen en zijn intens en agressief van begin tot einde. De ritmische dynamiek tussen de gitaren en het uitstekende drumwerk van Corné Bos verdient een speciale vermelding. Nederthrash op zijn best.

Earthquaker is met afstand de beste song op het album. Het trage, wat atonale gitaarwerk van de intro trekt meteen de aandacht. Daarna blijft de wisselwerking tussen thrash, groove en progdeath voortdurend boeien, waarbij het nummer ook nog eens af en toe bijna ongemerkt van sfeer verandert. Hier laat de band zien dat het in staat is om ook bij langere en complexe composities te kunnen blijven boeien door te spelen met tempo en stilistische invloeden op een manier die helemaal eigen is. De vijfeneenhalve minuut die deze song lang is vliegt dan ook voorbij.

Anger Machine zet dus stappen, maar dat wil niet zeggen dat alles even goed gelukt is. In vergelijking met het voorgaande werk valt naast de compositorische vooruitgang ook de grotere variatie tussen de songs op. De gemiddelde kwaliteit is ook toegenomen en de productie is uitstekend. Het instrumentale Interlude, dat net geen minuut duurt, is het op een na laatste nummer van de plaat, voegt volstrekt niets toe en slaagt er alleen in om de luisteraar uit zijn ritme te halen. Human Error en vooral Killer In Disguise zijn onevenwichtig van structuur, waarbij de tempowisselingen soms wringen en de stijlwisselingen niet goed op elkaar uitsluiten. Ook de zanglijnen zijn ritmisch niet sterk, alsof Den Hartigh te gehaast zingt of gewoonweg meer woorden heeft dan hij kwijt kan.

Al met al is Human Error gewoon een goede, soms heel goede, groovethrash-plaat die ook na herhaalde beluistering blijft boeien en weinig zwakke momenten kent. Gelet op het feit dat dit pas de tweede full length van de band is, mag je concluderen dat Anger Machine een goede toekomst voor zich heeft. De belofte van het debuut is in elk geval meer dan ingelost en het lijkt een kwestie van tijd voor de heren opgepikt worden door een groot label.

Tracklist:
1. Intro
2. Parasite
3. Deadline Flatline
4. Earthquaker
5. Killer in Disguise
6. Obstacle Course
7. Human Error
8. Acid Rainbow
9. Interlude
10. Warpath

Score: 78 / 100

Reviewer: Jürgen
Toegevoegd: 8 augustus 2025

Zoeken
    25 september:
  • Banks Arcade - Second Place Superstar
  • Barren - Verderf
  • Bloodstain - Bloodstain
  • Crown Magnetar - The Hollowing Of Godflesh
  • Dråpslag - Krigets hundar
  • Equisetum - Cor Ex Putredine
  • Europe - Come This Madness
  • Flame (Finland) - Ignis Draconis Daemonicus
  • Funeral - Funeral
  • Gallus - Life Is A Bliss
  • Kongh - Dissolved in Time
  • Krolok - Hričov-Súľov-Lietava
  • Lord Gryphus - Summoning the King of Death
  • Lost Relics - Monuments to the Useless
  • Love•Love•Love / Ølgod - LØVEGOD
  • Mason - Edge Of Destruction
  • Metalite - Discovery
  • Mindvile - Old Continent
  • Moloken - Moloken
  • Nail By Nail - Internal Inferno
  • Night Laser - Rats In The Cradle
  • Nuclearhammer - Xaos 333
  • Ølyp - I(m)MORTAL
  • Paul Laine - The Long Road Back
  • Profanation - Ultra-Noise Warfare
  • Pure Reason Revolution - Terrifying Angels
  • Rorcal - Mahre
  • Sacreligious - Brutality Incarnated
  • Sicksense - Funerals
  • Skáld - Ørlǫg
  • Spiders - Crystal Eyes
  • Sweat - In Dreams
  • The Ocean - Solaris
  • Till Lindemann - Live In Kraków
  • Tombstalker - Chaos Monolith
  • Überchriist - Dæmonic Apotheosis
  • Windswept (Ukraine) - A Sign of the Cloven Hoof
  • 29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
  • 2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.