Bibelot, Dordrecht
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
    17 juli:
  • Bengal Tigers en Starscream
  • Dong Open Air
Kalender
Vandaag jarig:
  • Barry van Trigt (Whispering Gallery) - 51
  • Ed Colver (fotograaf) - 77
  • Jello Biafra (Dead Kennedys) - 68
  • Jose Ojeda (Darksun) - 45
  • Michael Monroe (Hanoi Rocks) - 64
  • Mick (Destinity) - 48
  • Nakao Kentarō (Number Girl) - 52
  • Philip Chevron (The Pogues)† - 69
  • Tim Goatham (Season's End) - 39
Review

Deadly Alliance - Mindweaver
Jaar van release: 2025
Label: eigen beheer

 -

Thrash metal uit Enschede, waarom niet! Deadly Alliance is al sinds 2012 actief en bracht twee ep's en een full length uit. En nu is er dan een nieuwe ep, Mindweaver, die vijf tracks telt.

Laten we beginnen met het positieve nieuws. Gegen Die Wand is gewoon een goed nummer. Zowel de snelle hoofdriff als de riff in de break, met een eigenzinnig tegenritme, zijn gewoon interessant en boeiend, uitgevoerd met intensiteit en focus. Het is dus duidelijk dat er potentie in deze band zit.

De rest van de ep haalt deze kwaliteit echter bij lange na niet. Het instrumentaaltje Terminator lijkt wel het begin van een Iron Maiden-song, compleet met een duogitaarmelodie. Deze track duurt nog geen anderhalve minuut en is volkomen overbodig en saai. Daarnaast is de openingstrack niet meer dan een gesproken intro, bestaande uit een met een hoorbaar Nederlands accent uitgesproken tekst over wat sfeervolle synths, die gaat over de invasie van onze planeet door een buitenaards ras. Dat is wat te veel van het goede. Je kunt je ep dan wel in een concept gieten, maar dat ontslaat je niet van de plicht om elke track zo boeiend en interessant mogelijk te maken.

Dit alles betekent dat er drie “normale” nummers op de ep staan. Dat is nogal aan de zuinige kant, zeker als twee van de drie nummers ook nog eens behoorlijk tegenvallen. Om te beginnen, zowel Mindweaver als Dripping Souls missen intensiteit en agressie. Dit is thrash metal, de vonken moeten uit de boxen springen! De zang is relatief clean, wat op zichzelf geen nadeel hoeft te zijn (denk Anthrax), maar dat moet je dan wel compenseren in de muziek. Het gitaarwerk klinkt echter te vaak slordig en gehaast en de zang is bij tijden onvast.

Het grootste probleem zit echter in de composities, waar het gewoon aan kwaliteit ontbreekt. De tempowisselingen in Dripping Souls sluiten bijvoorbeeld niet altijd goed op elkaar aan en de uitvoering van de breaks is rommelig. De gitaarmelodie die na de trage break komt, is niet goed uitgewerkt en spannend noch origineel te noemen. Het vertraagde einde van Mindweaver is daarnaast volkomen misplaatst en haalt feitelijk het hele nummer onderuit.

Al met al valt deze ep nogal tegen, zeker in vergelijking met het eerdere werk. Zowel de enige full length die de band tot op heden heeft uitgebracht, Dehuminization (2018), als de in 2024 uitgekomen ep Into Depth, zijn constanter van kwaliteit en kennen minder zwakke momenten. Gegen Die Wand bewijst dan weer wel dat de band in staat is om een goed en spannend nummer te schrijven. Het is waarschijnlijk het beste wat de band tot nu toe heeft uitgebracht, zowel in uitvoering als qua songwriting. Het is dus duidelijk dat de potentie aanwezig is, maar helaas komt het er op deze schijf niet uit.

Tracklist:
1. Intro
2. Mindweaver
3. Dripping Souls
4. Terminator
5. Gegen Die Wand

Reviewer: Jürgen
Toegevoegd: 10 juni 2025

Meer Deadly Alliance:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.