Alcatraz
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • George "Corpsegrinder" Fisher (Cannibal Corpse) - 55
  • Greg T. Walker (Blackfoot) - 74
  • Jessica Otten (Dictated) - 37
  • John Purdell (producent)† - 66
  • Steve Ramsey (Skyclad) - 61
  • Tommy T. Baron (Coroner) - 58

Vandaag overleden:
  • Midnight (Crimson Glory) - 2009
  • Sabine Dünser (Elis) - 2006
Review

District - Don't Mess With the Hard Punx
Jaar van release: 2004
Label: People Like You Records
District - Don't Mess With the Hard Punx
Een groot punkrockliefhebber ben ik nooit geweest, maar op z'n tijd kan ik een theelepel van het eigenwijze spul wel waarderen. Deze nieuwe plaat van het Duitse District gaat er ook wel in. Helder geproduceerde, gevarieerde punkrock met zeer aparte zang.

Als je District zo voor het eerst hoort, zou je zweren dat de band uit Engeland afkomstig is. Dat gitarist Pascal Briggs van oorsprong Brit is, zal dan ook geen toeval zijn. Bovendien doet zanger Marc een (voor ongetrainde Hollandse oren) overtuigende poging om Brits te klinken in z'n uitspraak. Om een of andere reden klinkt de muziek zo toch wat authentieker.
De titel van het album doet anders vermoeden, maar echt hard en agressief is de punkrock van District niet. Door de nette, krachtige productie en de pakkende refreintjes luisteren de nummers gemakkelijk en lekker weg. Persoonlijk prefereer ik een wat rauwer geluid en wat meer vunzigheid over de gehele linie, maar deze combinatie van geluid en stijl misstaat de band totaal niet.
Blikvanger van de band is zanger Marc Ader (ook The Revolvers). Zijn stem is nogal apart, om maar gebruik te maken van een understatement. Op basis van het stemgeluid zou je een hermafrodiet verwachten, en soms is het zelfs net een hysterisch wijf. Deze zang is duidelijk niet voor iedereen weggelegd en kan derhalve het album maken of kraken.

Dertien pakkende punkrocknummers, met als hoogtepunten het gedreven I Crisis en het herkenbare No Heart, vormen een fraai album dat z'n weg naar het juiste publiek wel gaat vinden.

Tracklist:
1. We Are the Kids (We Don't Care)
2. I Crisis
3. Pop Stars
4. My Baybyeez Number
5. Off the Beaten Tracks
6. No Heart
7. Human Interaction
8. Monotony
9. Good Bye Chastify
10. I Don't Wanna Live Forever
11. Suzanne
12. Telephone Song
13. I Know a Girl

Score: 72 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 10 augustus 2004

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.