Bibelot, Dordrecht
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Siyahkal en Grotto
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • Sunn O))) en Natasa Grujovic & Steve Moore
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • Uncle Acid & the Deadbeats en Rezn
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
    18 juli:
  • Dong Open Air
  • Nederlands Kampioenschap Grunten
  • Tilburg Metal Fest
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amber Webber (Black Mountain) - 46
  • Ashley Shadow (The Organ) - 46
  • Dirge Rep (Enslaved) - 50
  • Dizzy Reed (Guns N' Roses) - 63
  • Domenik Papaemmanouil (Agrypnie) - 43
  • Glen Benton (Deicide) - 59
  • Ken Andrews (Failure) - 59
  • Marc Canlers (Monolithe) - 49
  • Pablo J. Tammen (Human Fortress) - 47
  • Paul McCartney (The Beatles) - 84
  • Pavel Slíva (Salamandra) - 53
  • Roger "Infernus" Tiegs (Gorgoroth) - 54
  • Tamás Schrottner (Ektomorf) - 48
  • Vadim Pruzhanov (Dragonforce) - 44

Vandaag overleden:
  • Gerry Bron (producent) - 2012
Review

Grave Infestation - Carnage Gathered
Jaar van release: 2025
Label: Invictus Productions

 -

Er is tegenwoordig geen gebrek aan bands die op zoek zijn naar die klassieke deathmetalsound van de late jaren tachtig en begin jaren negentig. Integendeel, dit subgenre van de death metal is zo populair geworden dat verzadiging dreigt en het heel moeilijk is voor nieuwe bands om zich nog enigszins te onderscheiden. Niettemin slaagde het Canadese Grave Infestation hier wonderwel in met hun debuut Persecution Of The Living uit 2022.

Op dit album wordt heel bewust gezocht naar die rauwe, vieze, vuige en primitieve undergroundsound, zowel in de productie als in de riffs, die we kennen van het pionierswerk van bands als Morbid Angel, Autopsy en Pestilence. De songs zijn simpel van structuur, er is weinig melodische variatie en het klinkt soms alsof het hele album live is opgenomen in de kelder van de drummer, waarbij de technische uitvoering nog weleens rammelt en er hier en daar een foutje waar te nemen is.

Maar deze undergroundsfeer is natuurlijk precies de charme van die eerste fase van de death metal en het is vooral het nostalgische verlangen hiernaar dat de huidige populariteit van de ODSM bepaalt. Grave Infestation weet deze sfeer op zijn eersteling goed neer te zetten. De riffs zijn zwaar, donker en bruut, de songs zijn simpel zonder te vervelen en de productie weet perfect het gevoel van vroeger neer te zetten zonder dat de instrumentatie daaronder te lijden heeft.

Op het nieuwe album Carnage Gathers probeert de band hetzelfde trucje nogmaals te herhalen, alleen ditmaal helaas met minder succes. Waar alle elementen op het debuutalbum nog perfect samenkomen, is het nu veeleer een kwestie van nét niet. Het gitaarwerk is nog wel in orde, maar de solo’s zijn bijna allemaal ondermaats, de riffs zijn te vaak net even te simpel en er zijn nogal wat segmenten waarbij riffs niet goed op elkaar aan lijken te sluiten.

Al deze problemen manifesteren zich meteen in de opener Living Inhumation, die een saaie hoofdriff heeft, een matige en klungelig uitgevoerde solo, en een schrijnend gebrek aan variatie. Je krijgt het idee dat het streven naar eenvoud en underground net even te ver is doorgevoerd. Er zit geen eenheid in de segmenten en het klinkt allemaal een beetje doelloos, alsof er te weinig ideeën waren die vervolgens ook nog eens te haastig zijn uitgewerkt. Daarnaast is de zang nogal teruggedrukt in de mix en is er echo aan toegevoegd, waardoor het lijkt alsof ze niet in de kelder, maar in het toilet is opgenomen.

Gelukkig zijn Ritualized Autopsy en Inhuman Remains die hierop volgen beter van structuur en vertonen in elk geval grotendeels de samenhang en drive die we kennen van het debuutalbum. In deze songs worden snellere segmenten effectief afgewisseld met trage, doomy stukken die hier en daar lekker grooven en sterk aan Autopsy doen denken. Toch zijn er nog net te veel zwakke passages om ze tot echte topnummers te kunnen bombarderen.

Black Widow gaat wat meer de Morbid Angel-kant op in de snellere passages en is misschien wel daardoor verreweg de interessantste track op het album. Deze heeft urgentie en agressie, met veel contrasten, omdat traag hier ook écht traag is en snel dus ook écht snel. De solo is helaas veruit het minste deel, zoals dit eigenlijk op het hele album het geval is. The Anthropophagus en Carnage Gathers bevatten een deel van de furie die Black Widow erbovenuit doet steken, maar ook nu kan de band dit in beide gevallen weer niet het hele nummer volhouden.

Grave Infestation is er niet in geslaagd om het niveau van zijn debuutalbum aan te tikken en in dat opzicht valt Carnage Gathers dus een beetje tegen. De band laat bij vlagen horen waar het toe in staat is, maar vertoont nergens de consistentie en inventiviteit die nodig is om een topalbum af te leveren. En hierbij blijkt meteen hoe gevaarlijk het is om zo uitgesproken te streven naar die ouwe rauwe stijl van weleer. Want als je de juiste balans tussen primitief en simpel enerzijds en sterke dynamische songs anderzijds niet kunt vinden, dan is het resultaat een album dat alleen maar primitief klinkt, maar niet echt kan boeien. Er is natuurlijk een reden dat de klassieke death metal zich uiteindelijk verder ontwikkeld heeft naar een complexere en goed geproduceerde sound.

Tracklist:
1. Living Inhumation
2. Ritualized Autopsy
3. Inhuman Remains
4. Black Widow
5. The Anthropophagus
6. Carnage Gathers
7. Drenched In Blood
8. Murder Spree

Score: 65 / 100

Reviewer: Jürgen
Toegevoegd: 29 maart 2025

Meer Grave Infestation:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.