Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • From Ashes To New en Comastatic
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
    14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Duce (Machine Head) - 54
  • Ben Janssen (Inhume) - 57
  • Christian Älvestam (Scar Symmetry) - 50
  • Jani Noronen (Machine Men) - 44
  • Jordi Gorgues Mateu (Persefone) - 56
  • Kirk Windstein (Crowbar) - 61
  • Pete Raatikainen (Rapture) - 47
  • Ritchie Blackmore (Deep Purple) - 81

Vandaag overleden:
  • Peter Steele (Type O Negative) - 2010
  • Simone de Beauvoir (auteur) - 1986
Review

Ad Infinitum - Abyss
Jaar van release: 2024
Label: Napalm Records

 -

In slechts vier jaar heeft Ad Infinitum al drie albums voortgebracht. Vier zelfs, als je de akoestische versie van het debuutalbum Chapter I – Monarchy uit 2018 meetelt. In die korte periode hebben de Zwitserse en Duitse bandleden hun stijl veranderd van symfonische metal naar moderne metal. De orkestraties hebben plaatsgemaakt voor synthesizers en het geluid van het kwartet is gelikter met meer elementen uit de popmuziek.

Langspeler nummer vier, of vijf zo u wilt, zet die ontwikkeling voort. Wat dat betreft zijn de singles My Halo en Surrender exemplarisch. Met name laatstgenoemde laat Melissa Bonny en de drie heren op hun toegankelijkst horen met popzang en een elektronische beat. De productie van deze plaat, de eerste in een nieuwe trilogie, is gepolijst waardoor dit soort nummers een breder publiek zal trekken dan voorheen.

Toch is de metal niet helemaal verdwenen. De krachtige ritmesectie, de extreme vocalen en de djenty riffs (zoals die in het Spiritbox-achtige Aftermath en Follow Me Down) zorgen namelijk voor een sterke tegenhanger van de pop-elementen. Het levert een dynamiek op die prima is uitgewerkt. Outer Space is daardoor een van de interessantste tracks omdat de verschillende uitersten van het muzikale spectrum van de band goed belicht worden. Zo komen industrial, pop, djent, rock en metal(core) bijvoorbeeld aan bod. Bassist Korbinian Benedict laat zich meermaals gelden (zoals in het swingende The One You’ll Hold On To) en gitarist Adrian Thessenvitz toont zich van veel markten thuis. Laatstgenoemde zorgt met zijn verschillende technieken en kleurklanken voor een gevarieerd album. Het dromerige Euphoria is bijvoorbeeld een welkome afwisseling tussen het beukende Aftermath en het dansbare Surrender.

Zoals elk album staat de instrumentatie echter vooral in dienst van de onderscheidende zang van Bonny. Daar weet de 31-jarige frontvrouw wel raad mee. Ze komt met veel memorabele refreinen en verrast in de brug van Follow Me Down en Outer Space met zeer fraaie, a-typische zanglijnen. Haar extreme vocalen zorgen voor een rauw randje, maar het is haar kraakheldere, loepzuivere melodieuze stem waarmee ze de luisteraar om haar vingers windt.

Op Abyss voelt Ad Infinitum zich als een vis in het water. Fans die hopen op een terugkeer naar het intieme geluid van het debuutalbum vinden hier weinig van hun gading. Bonny en co gaan op de nieuwe langspeler namelijk toegankelijker te werk met veel elektronica en elementen uit de popmuziek. Toch is het rauwe randje nog niet verdwenen. Screams, een stevige ritmesectie en onder meer djenty gitaarwerk zorgen ervoor dat de stempel moderne metal van toepassing is. De eerste helft van het album is de sterkste, maar de afwisseling op de tweede helft zorgt ervoor dat je de plaat moeiteloos uitluistert. Met Abyss staat Ad Infinitum nadrukkelijker in de belangstelling van de wereld van moderne metal.

Tracklist:
1. My Halo
2. Follow Me Down
3. Outer Space
4. Aftermath
5. Euphoria
6. Surrender
7. Anthem For The Broken
8. The One You'll Hold On To
9. Parasite
10. Dead End

Score: 81 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 11 oktober 2024

Meer Ad Infinitum:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.