Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2026 is uitgebracht?

Airbourne - Airbourne
Beartooth - Pure Ecstasy
Beseech - Future Present Past
Cancer Bats - Give Me Dirt
Chelsea Wolfe - The Dark
Dominia - Tamas
Electric Callboy - Tanzneid
Exumer - Death Mask Messiah
Fen - Elemental Part One (Mourning Earth)
Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
Gorod - The Ember Gone
Hibria - On The Shortness Of Life
Hulder - Verbolgen
In This Moment - Witch
Kamelot - Dark Asylum
Marilyn Manson - One Assassination Under God 2
Mastodon - Marrow Deep
Raunchy - Prisoner
Russian Circles - Nine
The Night Eternal - Cold Velvet
The Warning - Everything's Falling
Tokyo Blade - Hoist The Colours High
Triosphere - Oceans Above, Stars Below
Xandria - Eclipse
een ander album uit augustus 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 september:
  • Dance Gavin Dance, As December Falls en Dwellings
  • Wyatt E.
  • 2 september:
  • Wyatt E. en prophets Of Thwaites
  • 4 september:
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Modder en Der Mancha Red
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
  • Wyatt E. en An Evening With Knives
  • 5 september:
  • Doodswens, Argwaan, Helhekser en Stilte
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious, Massive Assault, Wounded, Against Evil en Mandator
  • Nox Occultum chapter II
  • Occultfest
  • Shoot The Messiah, Damnation en Skyloth
  • Vanaheim en Nephylim
  • 6 september:
  • Aaron Stainthorpe, Mark Deeks en Jo Quail
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious en Grindpad
  • Shape Of Despair, Marche Funèbre en Counting Hours
  • Wyatt E. en Baardvader
Kalender
Vandaag jarig:
  • Cass Lewis (Skunk Anansie) - 66
  • Dirk Sauer (Edguy) - 49
  • Jani Koskela (Saattue) - 52
  • Michael "Miron" Chirva (Tvangeste) - 51
  • Omar Rodríguez-López (The Mars Volta) - 51
  • Sarp Keski (Heretic Soul) - 40
Review

Demiser - Slave To The Scythe
Jaar van release: 2024
Label: Metal Blade Records

 -

Demiser is een van die moderne thrash-bands die er moeiteloos in lijken te slagen om verschillende stijlen met elkaar te combineren en toch die echte oldschool thrash-sound te behouden. Deze formatie uit Charleston, South Carolina, debuteerde met het uitstekende Through The Gate Eternal (2021), dat de aandacht trok door de haast achteloze manier waarop invloeden vanuit de black metal, speed metal en klassieke heavy metal naadloos aaneengesmeed worden. Maar wat pas echt opvalt aan deze plaat is de energie die het vijftal tentoonspreidt, waarbij het spelplezier werkelijk uit de boxen spat. En op het juist verschenen nieuwe album, Slave To The Scythe gaan de heren hier vrolijk mee door – alleen dan nog beter.

Van alle stijlen waarvan Demiser zich bedient, is black metal waarschijnlijk het meest dominant aanwezig. Dat komt behalve in de muziek ook tot uitdrukking in de teksten en door de zeer karakteristieke hese stem van zanger Demiser the Demiser, die in willekeurig welke blackmetalformatie uitstekend tot zijn recht zou komen. De blackmetalinvloeden komen wellicht het duidelijkst naar voren in de acht minuten durende afsluiter In Nomine Baphomet, dat zowel in titel als sfeer aan Behemoth doet denken. Het is verreweg het sterkste nummer van de plaat en laat zien waartoe de band inmiddels in staat is. Het staat bol van de riffs, tempowisselingen en ritmes, heeft melodische accenten op de juiste plek en een goede solo. Demisers stem past ook nog eens perfect bij de donkere en ijzige sfeer die de band weet op te roepen.

Dynamisch en energiek zijn ook Phallomancer The Phallomancer en Hell Is Full Of Fire, waarin moeiteloos tussen stijlen geschakeld wordt en je regelmatig blij verrast wordt met onverwachte wendingen, zonder dat er al te ver wordt afgeweken van het thrash-gevoel. De drie hierboven genoemde songs behoren tot de hoogtepunten van Slave To The Scythe. De rest van het album is gevuld met songs in de meer rechttoe rechtaan balls-to-the-wall-stijl van het debuutalbum. Niet dat dit betekent dat ze van mindere kwaliteit zijn, integendeel. Tracks als Carbureted Speed, Feast en Total Demise zijn echte knallers, vol gas met een lekker hardcorerandje, ongecompliceerd misschien, maar wat een bak energie. Vuist omhoog en hup de moshpit in!

Alleen Infernal Bust, wellicht niet geheel toevallig het enige nummer met hier en daar wat invloeden vanuit de death metal, valt wat tegen door het repetitieve karakter van de riffs en het gebrek aan intensiteit. Het korte en instrumentale Interlude haalt alle vaart uit het album en had beter weggelaten kunnen worden. Met een lengte van krap veertig minuten en songs die zelden veel langer dan drieënhalve minuut duren is een rustmoment helemaal niet nodig, wat mij betreft. Met Slave To The Scythe steekt Demiser zijn kop vol overtuiging boven het maaiveld uit. Het is dan ook geen wonder dat het grote Metal Blade de band heeft opgepikt. Een hele stap voor deze nog jonge formatie, die getuige de kwaliteit van dit album de toekomst met vertrouwen tegemoet kan zien.

Tracklist
1. Feast
2. Slave To The Scythe
3. Carbureted Speed
4. Phallomancer The Phallomancer
5. Interlude
6. Total Demise
7. Hell Is Full Of Fire
8. Internal Bust
9. In Nomine Baphomet

Score: 79 / 100

Reviewer: Jürgen
Toegevoegd: 19 september 2024

Zoeken
    1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.