Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album uit 1986?

Accept - Russian Roulette
Bon Jovi - Slippery When Wet
Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus
Crimson Glory - Crimson Glory
Dark Angel - Darkness Descends
Destruction - Eternal Devastation
Europe - The Final Countdown
Fates Warning - Awaken The Guardian
Flotsam And Jetsam - Doomsday For The Deceiver
Iron Maiden - Somewhere In Time
King Diamond - Fatal Portrait
Kreator - Pleasure To Kill
Megadeth - Peace Sells, But Who's Buying?
Metal Church - The Dark
Metallica - Master Of Puppets
Motörhead - Orgasmatron
Nuclear Assault - Game Over
Ozzy Osbourne - The Ultimate Sin
Queensrÿche - Rage For Order
Slayer - Reign In Blood
Stryper - To Hell With The Devil
Tankard - Zombie Attack
Tesla - Mechanical Resonance
Yngwie Malmsteen - Trilogy
een andere langspeler uit 1986

[ Uitslag | Enquêtes ]

    28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
  • Stay Hungry, Massattack en Indulgence
  • 29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
  • Triumpher en Scavenger
  • 2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
    28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Hamilton (The Boomtown Rats) - 73
  • Ari Nissilä (Catamenia) - 54
  • Daniel Cardoso (Anathema) - 45
  • Douglas J. Sylvia (Fear Of God) - 61
  • Enrico Canu (Heimdall) - 40
  • Erick Avila (Six Magics) - 47
  • John Evan (Jethro Tull) - 78
  • Nathanaël "Nath" (Anachronia) - 42
  • Ol Drake (Evile) - 42
  • Peter Mensch (manager) - 73

Vandaag overleden:
  • Caleb Scofield (Cave In) - 2018
  • Louie Kouvaris (Riot) - 2020
Review

Demiser - Slave To The Scythe
Jaar van release: 2024
Label: Metal Blade Records

 -

Demiser is een van die moderne thrash-bands die er moeiteloos in lijken te slagen om verschillende stijlen met elkaar te combineren en toch die echte oldschool thrash-sound te behouden. Deze formatie uit Charleston, South Carolina, debuteerde met het uitstekende Through The Gate Eternal (2021), dat de aandacht trok door de haast achteloze manier waarop invloeden vanuit de black metal, speed metal en klassieke heavy metal naadloos aaneengesmeed worden. Maar wat pas echt opvalt aan deze plaat is de energie die het vijftal tentoonspreidt, waarbij het spelplezier werkelijk uit de boxen spat. En op het juist verschenen nieuwe album, Slave To The Scythe gaan de heren hier vrolijk mee door – alleen dan nog beter.

Van alle stijlen waarvan Demiser zich bedient, is black metal waarschijnlijk het meest dominant aanwezig. Dat komt behalve in de muziek ook tot uitdrukking in de teksten en door de zeer karakteristieke hese stem van zanger Demiser the Demiser, die in willekeurig welke blackmetalformatie uitstekend tot zijn recht zou komen. De blackmetalinvloeden komen wellicht het duidelijkst naar voren in de acht minuten durende afsluiter In Nomine Baphomet, dat zowel in titel als sfeer aan Behemoth doet denken. Het is verreweg het sterkste nummer van de plaat en laat zien waartoe de band inmiddels in staat is. Het staat bol van de riffs, tempowisselingen en ritmes, heeft melodische accenten op de juiste plek en een goede solo. Demisers stem past ook nog eens perfect bij de donkere en ijzige sfeer die de band weet op te roepen.

Dynamisch en energiek zijn ook Phallomancer The Phallomancer en Hell Is Full Of Fire, waarin moeiteloos tussen stijlen geschakeld wordt en je regelmatig blij verrast wordt met onverwachte wendingen, zonder dat er al te ver wordt afgeweken van het thrash-gevoel. De drie hierboven genoemde songs behoren tot de hoogtepunten van Slave To The Scythe. De rest van het album is gevuld met songs in de meer rechttoe rechtaan balls-to-the-wall-stijl van het debuutalbum. Niet dat dit betekent dat ze van mindere kwaliteit zijn, integendeel. Tracks als Carbureted Speed, Feast en Total Demise zijn echte knallers, vol gas met een lekker hardcorerandje, ongecompliceerd misschien, maar wat een bak energie. Vuist omhoog en hup de moshpit in!

Alleen Infernal Bust, wellicht niet geheel toevallig het enige nummer met hier en daar wat invloeden vanuit de death metal, valt wat tegen door het repetitieve karakter van de riffs en het gebrek aan intensiteit. Het korte en instrumentale Interlude haalt alle vaart uit het album en had beter weggelaten kunnen worden. Met een lengte van krap veertig minuten en songs die zelden veel langer dan drieënhalve minuut duren is een rustmoment helemaal niet nodig, wat mij betreft. Met Slave To The Scythe steekt Demiser zijn kop vol overtuiging boven het maaiveld uit. Het is dan ook geen wonder dat het grote Metal Blade de band heeft opgepikt. Een hele stap voor deze nog jonge formatie, die getuige de kwaliteit van dit album de toekomst met vertrouwen tegemoet kan zien.

Tracklist
1. Feast
2. Slave To The Scythe
3. Carbureted Speed
4. Phallomancer The Phallomancer
5. Interlude
6. Total Demise
7. Hell Is Full Of Fire
8. Internal Bust
9. In Nomine Baphomet

Score: 79 / 100

Reviewer: Jürgen
Toegevoegd: 19 september 2024

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.