Fleddy Melculy
Enquête

Ga jij weleens voor een concertfilm of muziekdocu naar de bioscoop?

Ja, regelmatig
Ja, af en toe
Tot dusver slechts één keer
Nog niet, maar binnenkort wordt de eerste keer
Nee, maar wellicht ga ik dat ooit een keer doen
Nee, concertfilms of muziekdocu’s kijk ik wel thuis op een kleiner scherm
Nee, concertfilms en muziekdocu’s interesseren me sowieso niet
Anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 oktober:
  • Belphegor en Krisiun
  • Coroner
  • Myrath
  • Odd Obsessions
  • Ploegendienst
  • ProgPower Europe

    Met o.a. Einar Solberg, The Dear Hunter en Rendezvous Point

  • Teardrinker en Curselifter
  • 3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • An Evening With Knives en Onhou
  • Dordrecht Metal Fest
  • Insurrection, Massive Assault, Speedhound en Sanctum Collapse
  • Myrath
  • ProgPower Europe

    Met o.a. Einar Solberg, The Dear Hunter en Rendezvous Point

  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • Tenside en Aurorawave
  • 4 oktober:
  • Firtan
  • Myrath
  • ProgPower Europe

    Met o.a. Einar Solberg, The Dear Hunter en Rendezvous Point

  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • 5 oktober:
  • Myrath
  • Unprocessed, Of Virtue en Daedric
  • 7 oktober:
  • Hällas en Earth Tongue
  • 8 oktober:
  • Holystone en Hidden Since The Foundation Of The World
  • Monolord en Dopelord
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Robert (Life Of Agony) - 55
  • Annie Leibovitz (fotograaf) - 77
  • Brittany Howard (Alabama Shakes) - 38
  • Dan Watson (Infant Annihilator) - 36
  • Eli Lucas Vogt (Hatchet) - 44
  • George Pettit (Alexisonfire) - 44
  • Ian Bearer (Rings Of Saturn) - 34
  • Jeff Martin (The Tea Party) - 57
  • Jim Root (Slipknot) - 55
  • Juho Räihä (Swallow The Sun) - 42
  • Justin Biggs (Sorcerer) - 42
  • Leon del Muerte (Exhumed) - 49
  • Maja Ivarsson (The Sounds) - 47
  • Martin Sköld (Kent) - 56
  • Max "Kleid" Bottiglieri (Elvenking) - 48
  • Mike Rutherford (Genesis) - 76
  • Nick Gravenites (The Electric Flag)† - 88
  • Nils K. Rue (Pagan's Mind) - 55
  • Paco Gianotti (Secret Sphere) - 48
  • Richard Hell - 77
  • Richard Schill (Shining) - 38
  • Rolf "Jazzi" Heer (Messiah) - 62
  • Sting (The Police) - 75

Vandaag overleden:
  • Morten Stützer (Artillery) - 2019
  • Tom Petty - 2017
  • Trev Fleming (Sweet Savage) - 2010
Review

Dødsferd - Wrath
Jaar van release: 2024
Label: Fucking Your Creation Records

 -

Het Griekse gespuis achter Dødsferd teistert al twee decennia gevoelige gehoorschelpjes over de gehele wereld. Mijn eerste kennismaking met het oorspronkelijke eenmansproject van Wrath (Nikolaos Spanakis) dateert van 2007, als de tweede full-length van de band - het vuige, smerig rockende Fucking Your Creation - het levenslicht ziet. Sindsdien pik ik wel eens een plaatje mee en dat valt altijd wel in de smaak. De muziek van Dødsferd is weliswaar niet bijster origineel, maar kent wel voldoende kwaliteit om te overtuigen - zeker omdat er altijd een smerig en groovend rafelrandje aanwezig is.

Sinds 2009 heeft Spanakis ondersteuning gekregen in de persoon van bassist Neptunus, maar al met al blijft Dødsferd primair het project van Wrath. Het lijkt erop alsof hij dat met de gelijknamige titel nog maar even wil benadrukken. Met Wrath is Dødsferd toe aan zijn twaalfde langspeler – en dan rekenen we de grote hoeveelheid ep’s, split-releases en demo’s nog niet eens mee. Hoewel de imposante kwantiteit aan materiaal die dit heerschap produceert anders zou kunnen vermoeden, lijkt deze plaat zeker niet op de automatische piloot te zijn opgenomen. Het is een behoorlijk gedreven schijfje, niet alleen door de rellerige samples die het begin van iedere track markeren, maar ook door de felheid waarmee Dødsferd zijn bijtende riffs en vuige beukpassages kracht bijzet.

De openingstrack Restoration Of Justice gaat vlammend van start met een welgemikte ‘oeh’ en ander opruiend gekerm van Wrath, maar blijkt ook wat al te rechtlijnig om over de gehele lengte te blijven boeien. Decay Of Sanity is afwisselender en bevalt beter dankzij de sterke wisselwerking tussen epische riffs en effectieve rospassages. Het langste nummer op Wrath blijkt ook Dødsferd op zijn best te zijn. Raging Lust Of Creation is met zijn tien minuten tot aan de nok gevuld met stoere riffs, recalcitrante, vol overtuiging gebrachte screams en vuige, stuwende passages die zo vol vette grooves zitten dat ze meer sporen achterlaten dan de gemiddelde naaktslak in de achtertuin.

Die drive is het sterkste punt van Wrath en gelukkig houdt de band die ook tijdens de tweede helft vast. Spiritual Lethargy is bijvoorbeeld van hetzelfde laken een pak. Het is allemaal niet vernieuwend, maar de uitvoering is behoorlijk effectief en de bandleden weten precies wat ze doen. Bovendien is de manier waarop Wrath in Failure Ablaze In Your Existence zijn misantropische mineurteksten over de luisteraar uitspuwt een welkome auditieve geseling, die naar meer smaakt. Zo beweegt Dødsferd zich weliswaar binnen de geijkte kaders – denk aan een gedrevenere versie van Judas Iscariot met een flinke scheut Sargeist – maar doet het dat op Wrath op een consistent sterke manier. In tegenstelling tot veel ouder werk van de band ontbreken hier ook overbodige vullers of vreemde experimenten. Prima plaat dus voor de liefhebbers van effectieve black metal.

Tracklist:
1. Restoration Of Justice
2. Decay Of Sanity
3. Raging Lust Of Creation
4. Spiritual Lethargy
5. Heaven Drops With Human Filth
6. Failure Ablaze In Your Existence

Score: 79 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 9 augustus 2024

Zoeken
    29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
  • 2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
  • 7 oktober:
  • Taufpatin - Les Malfaisances de la Taufpatin
Bibelot, Dordrecht Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.