Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Mercyful Fate?

A Corpse Without Soul
A Dangerous Meeting
Black Funeral
Burning The Cross
Come To The Sabbath
Curse Of The Pharaohs
Doomed By The Living Dead
Egypt
Evil
Gypsy
Into The Coven
Is That You, Melissa?
Last Rites
Melissa
Nightmare Be Thy Name
Nuns Have No Fun
Return Of The Vampire
Satan's Fall
The Bell Witch
The Jackal Of Salzburg
The Oath
The Uninvited Guest
Torture
Witches' Dance
een andere Mercyful Fate-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • 18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
  • 19 september:
  • Braces, Loyalty Ends Here en Canyon Literature
  • Keihurd Festival
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • Plan Nine
  • Suffering Quota en Trading Hands
  • 20 september:
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Matos (Angra)† - 54
  • Cesare Codispoti (Tystnaden) - 48
  • Gary D'Eramo (Node) - 55
  • Giovanni Santini (Thy Majestie) - 48
  • Howie Weinberg (technicus) - 73
  • Jeff Loomis (Nevermore) - 55
  • John Haughm (Agalloch) - 51
  • Mattias Marklund (Vintersorg) - 52
  • Paolo Gregoletto (Trivium) - 41
  • Pete Agnew (Nazareth) - 80
  • Steve Berlin (Los Lobos) - 71
  • Steve Gaines (Lynyrd Skynyrd)† - 77

Vandaag overleden:
  • Börje "The Boss" Forsberg (producent) - 2017
  • David Andersson (Soilwork) - 2022
  • Martin Kearns (Bolt Thrower) - 2015
Review

Dead Head - Shadow Soul
Jaar van release: 2024
Label: Hammerheart Records

 -

We hebben in Nederland vanaf het begin van de jaren tachtig een levendige en kwalitatief goede metal-scene, met een veelheid aan bands die prima kunnen wedijveren met de internationale concurrentie. Dead Head behoort zonder twijfel tot deze categorie. De Zwolse formatie viert dit jaar maar liefst haar vijfendertigste verjaardag en zet deze mijlpaal luister bij met het verschijnen van Shadow Soul. Dat het nieuwe album zo kort op de voorganger, het uitstekende Slave Driver (2022), verschijnt mag gerust een verrassing worden genoemd. Heel productief zijn de heren namelijk niet: Shadow Soul is pas het achtste album sinds het debuut The Feast Begins At Dawn uit 1991.

Dead Head speelt klassieke thrash geworteld in het geluid van de eighties. De invloeden van bands als Slayer, Dark Angel en Kreator zijn duidelijk hoorbaar op Shadow Soul, zonder dat het ergens uitdraait op ordinair kopieerwerk. Daarvoor zijn de heren zich te goed bewust van waar ze mee bezig zijn. Hun lange ervaring komt duidelijk naar voren in zowel de kwaliteit van de songs als de uitvoering ervan. Ook de productie van Erwin Hermsen is dik in orde en laat alle instrumenten duidelijk naar voren komen in de mix. De nummers zitten goed in elkaar en blijven boeien, omdat de band een goede manier heeft gevonden om de riffs gevarieerd te houden en op het juiste moment te versnellen of te vertragen.

Het album opent met het uitstekende Litany Of The Wake, dat met een razende riff over een klassieke thrashbeat begint, op het juiste moment even vertraagt, om vervolgens weer op gang getrokken te worden met een gierende solo in de beste King/Hanneman-traditie. En vanaf dat moment gaat het gas vol open tot het einde. Wat een lekker nummer! Thrash volgens het boekje. Beukende riffs? Check. Intensiteit? Check. Headbangend ritme? Check.

Na deze vliegende start en het afwisselende Serpents Of Fame gaat het tempo met Caverns Of Fate drastisch omlaag. De trage, bijna dissonante openingsriff grijpt onmiddellijk de aandacht. Daarna gaat het nummer eens niet in de hogere versnelling, maar gaat het zelfs nog een tandje trager met een Obituary-achtige riff. Tot aan het einde toe wordt de spanning knap gehandhaafd zonder dat de verwachte geweldsexplosie ooit aanbreekt, door op het juiste moment met een nieuwe riff, een melodielijn of een korte solo te komen. Vanwege dit fascinerende spanningsspel is dit mijn favoriete track op de plaat.

The Run begint traag, in de stijl van Caverns Of Fate, maar schakelt halverwege een paar versnellingen door om te eindigen als snelle thrasher. In Opulent Disruption gaat het juist de andere kant op, als de snelle thrash van het begin overgaat in een trager segment met een verrassende, bijna bluesy riff. Het snelle The Age Of Hype is misschien wel het prototypische Dead Head-nummer: een staalkaart aan eighties-invloeden omgevormd tot iets eigens. De instrumentale niemendalletjes Defiance en Dark Emptiness hadden van mij niet gehoeven. De overige nummers zelf bevatten namelijk voldoende variatie om de aandacht vast te houden en een adempauze overbodig en zelfs storend te maken.

Shadow Soul haalt (net) niet het niveau van zijn voorganger, maar is nog steeds een uitstekende plaat. De lengte is met 28 minuten wat aan de krappe kant, maar de kwaliteit van het gebodene maakt het gebrek aan lengte meer dan goed. Dead Head doet wat het al jaren doet en dat is goede thrash-platen maken.

Tracklist:
1. Litany Of The Wake
2. Serpents Of Fame
3. Caverns Of Fate
4. Defiance
5. The Age Of Hype
6. The Run
7. Opulent Disruption
8. Dark Emptiness

Score: 80 / 100

Reviewer: Jürgen
Toegevoegd: 20 maart 2024

Zoeken
    11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
  • 14 september:
  • Ombra - Night Terror
  • 15 september:
  • Hexbane - From Hell
  • 17 september:
  • Boundaries - Yearning: The unbeautiful after
  • 18 september:
  • Aletheya - Chance To Reborn
  • Allume - Ex Luto
  • Anthrax - Cursum Perficio
  • Bees Made Honey In The Vein Tree - In Between Strides
  • Ch'ahom - Anthropic Rites of Sublimation
  • Chris Horses & The Slow Smoke - Nowhere Bound
  • Fallen Sanctuary - The Gathering of Dreams
  • Game Over - When Darkness Falls
  • Godfrost - Hanging Doll
  • Hansen - Born With A Hammer
  • Krallice - Scour Order
  • Maunah - Hjarta
  • Memories Of A Lost Soul - Lost Memories
  • Mystery Moon - Way Beyond
  • Nytt Land - Ritual of Stone Sun (Live 2026)
  • Revel In Flesh - Flesh For The Kult Of Death
  • Runemagick - After Chaos: Nocturnal Vigil
  • Sea Sleeper - Burden Of Antlers
  • Suffering Quota - Sisyphean Life
  • Taskforce Toxicator - Countdown To Death
  • Terra Black - Mirage
  • The Dogs - Trauma Junkie
  • The Eternal - Obscured Horizons
  • Uncle Acid & The Deadbeats - Shapes Of Midnight
  • Valkyrie's Fire - Out of Darkness
  • Villagers of Ioannina City - Venceremos
  • Wasted Maniacs - Night of the Maniacs
  • 20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.