Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Charley Corbiaux (Heavenly) - 48
  • Marjan Welman (Autumn) - 41
  • Sami Yli-Sirniö (Waltari) - 54
  • Shant Hagopian (Nu.Clear.Dawn) - 47
  • Tim Alexander (Primus) - 61
  • Warren DeMartini (Ratt) - 63

Vandaag overleden:
  • Didier Mertens (Exoto) - 1994
Review

NoCode - Crimson
Jaar van release: 2004
Label: Eigen Beheer
NoCode - Crimson
Ik had nog nooit van deze Zeeuwse band gehoord en voor ik het album beluisterde verwachtte ik standaard (lees: saaie) gothic metal, maar ik bleek voor een verrassing te staan. De bandleden zijn allemaal jonger als ik maar zijn toch al in deze samenstelling bezig sinds 2001 en ze durven avontuurlijke paden te betreden. Ik hoor weliswaar invloeden van The Gathering (stem van Johanneke) maar ook elementen van triphop en de zangeres Tori Amos! Het expressieve, drijvende en geïnspireerde gezang van engel Tori wordt soms zelfs ook geëvenaard door Johanneke.

Bij de eerste luisterbeurt valt dit album wel tegen maar na enkele luisterbeurten ga je op een bepaalde manier toch houden van dit album. Er zit iets mysterieus, dreigend, fascinerend en experimenteels in de nummers die daardoor blijven boeien.

Waarom geef ik dit album dan toch ‘maar’ 75 punten? De productie kan en moet eigenlijk nog stukken beter, zangeres Johanneke heeft genoeg potentieel maar ik ben ervan overtuigd dat ze in de toekomst nog stukken beter kan en ook niet elk nummer van de cd is even sterk.

Mijn provinciegenoten verrassen me dus zeker wel en ik hoop de band ook eens live te bewonderen als ze ergens in de buurt spelen. Zo zie je maar, je kan de scène op de voet volgen maar soms ontdek je bands uit je eigen kleine provincie die meer kwaliteit leveren als de standaard beginnende band. Volgend album graag nog meer experimenten, nog meer gevoel, en nog wat betere zang en dan zal NoCode meteen even professioneel maar eigenzinniger zijn dan de tientallen Within Temptation klonen die aan geluidsvervuiling doen. Verrassing van de maand.

Tracklist:
1. Hunger
2. Hiss
3. Firemen and their Hoses
4. Ice Floe
5. Dream Weaver
6. Twirling, Twirling
7. Poisonous Smile
8. Innuendo
9. Sparkle
10. Spawn

Score: 75 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 8 juli 2004

Meer NoCode:

NoCode - Crimson
Reactie van Marcel op 10-07-2004 om 23:22u
Score: 85 / 100

Vet, heb ze al een keer gezien in Vlissingen. Echt eigenzinnig maar toch mooi. In de gaten houden!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.