Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit Canada?

3 Inches Of Blood - Deadly Sinners
Annihilator - Alison Hell
Anvil - Metal On Metal
Archspire - Drone Corpse Aviator
Avril Lavigne - Sk8er Boi
Beyond Creation - Omnipresent Perception
Bryan Adams - Summer Of '69
Cryptopsy - Graves Of The Fathers
Danko Jones - Had Enough
Exciter - Heavy Metal Maniac
Gorguts - Stiff And Cold
Kataklysm - The Black Sheep
Neil Young - Rockin' In The Free World
Nickelback - How You Remind Me
Razor - Hypertension
Rush - Tom Sawyer
Skull Fist - Bad For Good
Spiritbox - Circle With Me
Strapping Young Lad - Love?
The Agonist - Thank You, Pain
The Guess Who - American Woman
Triumph - Lay It On The Line
Unleash The Archers - Awakening
Voivod - Ravenous Medicine
een andere Canadese song

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 september:
  • Evanescence, Poppy en Nova Twins
  • Jiluka
  • 24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
  • 25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Revester en R.A.T.
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
  • 26 september:
  • Apocalypse North Fest
  • Fenris & Ghazghkull
  • Into The Void
  • IQ
  • Solarcycles, Arluna en Elithium
  • 27 september:
  • Black Stone Cherry
  • Fluisteraars en Invunche
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Cairns (Therapy?) - 61
  • Ben Sotto (Heavenly) - 46
  • David Coverdale (Whitesnake) - 75
  • Frank Ferreira (Helstar) - 61
  • Jeremiah Riley (Lucifixion) - 49
  • Rhett Forrester (Riot)† - 70

Vandaag overleden:
  • Colin Jones (fotograaf) - 2021
Review

Vilkates - Hostis Generis Humani
Jaar van release: 2001
Label: Fog of the Apokalypse
Vilkates - Hostis Generis Humani
Deze Duitse thrashy black metal band is nooit echt doorgebroken en dat was vooral te wijten aan de schandalige manieren van het vorige label Last Episode. In de underground hebben ze misanthropen hun sporen al ruimschoots verdiend en men bracht al eerder twee lekkere albums uit.
Voorganger 'Apocalyptic Millennium' kende slechts één naar euveltje en dat was het drumgeluid en het soms enigszins rommelige spel.
Op deze nieuwe plaat is daar geen sprake meer van, Vilkates levert namelijk een epische krachtpatser af van bijzonder grote proporties.

Allereerst valt op dat het drumgeluid nu wel goed is, oké het mag dan soms een klein beetje getriggered klinken, maar dat is altijd beter dan het simpele geklepper op de voorganger. Ook valt het op dat de band zichzelf een meer episch en melodieus geluid heeft aangemeten. Slopen er op het vorige album al langzamerhand keyboards in het geheel, nu heeft de band dan een vaste toetsenist en dit is zeker geen slechte zet geweest. Vooral in het intro weet deze Adversarius zich te bewijzen met een donker toetsentapijt.

Tot zover de veranderingen binnen de sound van de band. Het album is opgedeeld in 3 hoofdstukken en alle thema's hebben weer een iets ander geluid. Zo gaat men in het eerste hoofdstuk op een meer melodieuze toer en wisselt men rossende stukken regelmatig af met sferische passages. Ook is er clean zang aanwezig en dat is eigenlijk een beetje jammer. De beste man zingt namelijk zo vals als een kraai en het is pijnlijk om te horen hoe de zanger zich in moeilijke bochten wringt om de juiste zanglijn te blijven volgen. En dat terwijl het bewuste nummer Cold Blooded muzikaal toch verassend fris en spetterend klinkt. De gitaren zijn heerlijk en de keyboards draaien op de achtergrond de meest sfeervolle melodieën af. Echter weten deze pluspunten dat nummer niet te redden.

Het tweede hoofdstuk bestaat uit een aantal nummers, waarvan de titels de namen van de bandleden bevatten. In deze songs keert men wat meer terug naar de stijl van het vorige album, maar dankzij acoustische intermezzo's en gesproken zang blijft de duistere melancholieke sfeer toch gehandhaafd. Vooral in het nummer Adversarius dat dankzij het pakkende refrein en een kalm tussenstukje volledig weet te overtuigen. De teksten komen wat zelfverheerlijkend over, maar het tekstuele gebied is nooit het sterkste punt geweest bij Vilkates.

Het derde hoofstuk begint met het derde en tevens laatste deel van de Vilkates trillogy. Vilkates Part III (Follow the Woods) is evenals de eerdere delen op de vorige albums de vreemde eend in de bijt. De zang wijkt af van de normaliter gebruikte stijlen en het nummer kent een sterke opbouw en epische ondertoon.
Na bijna een uur muziek sluit het album dan af met het zeer angstaanjagend beginnende Escape. Snelle riffs, krijsende zang en dreunend drumwerk brengen de verzwakte luisteraar de verpletterende slag toe.

De band weet een zwaar misanthropisch , maar toch ook zeer melodieus black thrash album af te leveren en schuwt wederom invloeden uit de death metal niet. In het hoesje worden nog even enkele duivelse seriemoordenaars geëerd en de sombere levensvisie is me dan wel weer duidelijk. Zolang de band de invloeden omzet in een beestachtig goede partij muziek vind ik alles best. Verassend goed album!

Tracklist
1. Invasion
2. Xenomorph
3. Cold Blooded
4. Murdermind
5. Room of Silence
6. Aegir
7. Thyyph
8. Wulver
9. Lord Asgaqlum
10. Adversarius
11. Vilkates Part III (Follow the Woods)
12. Introibo Ad Altare Dei
13. Black Souls
14. Escape

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 3 juli 2004

Zoeken
    20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
  • 23 september:
  • Hail Conjurer - Abyss & Ekstasis
  • 24 september:
  • Massteron - Second in the Spheres
  • Slaughtercult - Devoured By Perversion
  • 25 september:
  • Banks Arcade - Second Place Superstar
  • Barren - Verderf
  • Bloodstain - Bloodstain
  • Crown Magnetar - The Hollowing Of Godflesh
  • Dråpslag - Krigets hundar
  • Equisetum - Cor Ex Putredine
  • Europe - Come This Madness
  • Flame (Finland) - Ignis Draconis Daemonicus
  • Funeral - Funeral
  • Gallus - Life Is A Bliss
  • Kongh - Dissolved in Time
  • Krolok - Hričov-Súľov-Lietava
  • Lord Gryphus - Summoning the King of Death
  • Lost Relics - Monuments to the Useless
  • Love•Love•Love / Ølgod - LØVEGOD
  • Mason - Edge Of Destruction
  • Metalite - Discovery
  • Mindvile - Old Continent
  • Moloken - Moloken
  • Nail By Nail - Internal Inferno
  • Night Laser - Rats In The Cradle
  • Nuclearhammer - Xaos 333
  • Ølyp - I(m)MORTAL
  • Paul Laine - The Long Road Back
  • Profanation - Ultra-Noise Warfare
  • Pure Reason Revolution - Terrifying Angels
  • Rorcal - Mahre
  • Sacreligious - Brutality Incarnated
  • Sicksense - Funerals
  • Skáld - Ørlǫg
  • Spiders - Crystal Eyes
  • Sweat - In Dreams
  • The Ocean - Solaris
  • Till Lindemann - Live In Kraków
  • Tombstalker - Chaos Monolith
  • Überchriist - Dæmonic Apotheosis
  • Windswept (Ukraine) - A Sign of the Cloven Hoof
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.