Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • From Ashes To New en Comastatic
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
    14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Duce (Machine Head) - 54
  • Ben Janssen (Inhume) - 57
  • Christian Älvestam (Scar Symmetry) - 50
  • Jani Noronen (Machine Men) - 44
  • Jordi Gorgues Mateu (Persefone) - 56
  • Kirk Windstein (Crowbar) - 61
  • Pete Raatikainen (Rapture) - 47
  • Ritchie Blackmore (Deep Purple) - 81

Vandaag overleden:
  • Peter Steele (Type O Negative) - 2010
  • Simone de Beauvoir (auteur) - 1986
Review

Swallow The Sun - Moonflowers
Jaar van release: 2021
Label: Century Media Records

 -

Al meer dan twintig jaar ellende, verdriet, melancholie. Het lijden lijkt eindeloos. Ook anno 2021 komt Swallow The Sun met een album dat allerminst vrolijk stemt. Je hoeft alleen maar naar de tracklist te kijken en je weet dat het een droevige aangelegenheid is. Moonflowers staat vol met droefgeestige composities die vanwege de algemene teksten multi-interpretabel zijn.

In verdriet zit echter ook schoonheid. Deze achtste full-length van de Finse doom/deathformatie staat vol met mistroostig getokkel (Woven Into Sorrow), emotionele voordrachten en krachtige drumpartijen. De emotionele factor wordt nog eens versterkt door het sfeerbevorderende toetsenspel en de orkestraties, die het geheel grootser maken, zoals blijkt uit Moonflowers Bloom In Misery en Woven Into Sorrow.

Wat het album interessant maakt, is dat er acht verschillende composities op staan, die gezamenlijk toch een geheel vormen. Enemy is gloomy en zit vol dramatiek, Woven Into Sorrow is een combinatie van dark rock en death/doom met fantastische harmonieën. De spanningsopbouw naar de climax is perfect uitgewerkt. Keep Your Heart Safe From Me is groovend en grijpt terug op de periode 2005-2007. All Hallows’ Grieve bevat de gastvocalen van Cammie Gilbert (Oceans Of Slumber). The Void heeft met name in de zangpartijen wel iets van Pink Floyd. Andere invloeden die je terug hoort komen, zijn Ghost Brigade, Anathema en My Dying Bride (in bijvoorbeeld het blastende slotstuk), Amorphis en Katatonia.

Het zijn vooral kritische luisteraars die kritiekpunten ontdekken. Het meeste commentaar zal betrekking hebben op de gepolijste sound. Het had wat rauwer gemogen. Het geluid is nu wel heel mooi opgepoetst, maar daardoor gaat een deel van de ruwe emotie verloren. Met name de stevige passages hebben daar onder te lijden. Een ander kritiekpunt betreft dat de verhouding cleane/extreme vocalen wat doorslaat naar de eerste categorie, al heeft dat vooral met smaak te maken.

Eigenlijk is er nauwelijks iets aan te merken op Moonflowers. Het is een album zoals je dat van de doomformatie verwacht: melancholisch, persoonlijk, subtiel, wonderschoon, met veel aandacht voor details (waarvan The Void vooral profiteert). Niet de beste plaat in de discografie van de Finnen, maar wel degelijk een die de meeste liefhebbers tevreden zal stellen. Moonflowers Bloom In Misery, Woven Into Sorrow zullen bij de meeste fans bovenaan de favorietenlijst staan, maar wie dit album op het juiste moment draait, is een klein uur onder de indruk van de schoonheid van verdriet.

Tracklist:
1. Moonflowers Bloom In Misery
2. Enemy
3. Woven Into Sorrow
4. Keep Your Heart Safe From Me
5. All Hallows’ Grieve
6. The Void
7. The Fight Of Your Life
8. This House Has No Home

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 29 november 2021

Meer Swallow The Sun:

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.