Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
Geen concerten bekend voor 11-06-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christiane "Bobo" Hebold (Rammstein) - 60
  • Christoph Schneider (Rammstein) - 60
  • David Mackay (producent) - 82
  • Gary Wehrkamp (Shadow Gallery) - 56
  • Greg Dulli (The Afghan Whigs) - 61
  • Mads Volf (Manticora) - 53
  • Matias Kupiainen (Stratovarius) - 43
  • Mike Sifringer (Destruction) - 61
  • Neil Carter (UFO) - 68
  • Perttu Kivilaakso (Apocalyptica) - 48
  • Steve Wacholz (Savatage) - 64
  • Teemu Muhli (Paganus) - 41
  • Tom Zutaut (producent) - 67

Vandaag overleden:
  • John Rutsey (Rush) - 2008
  • Noel Redding (The Jimi Hendrix Experience) - 2003
  • Russ Steffens (striptekenaar) - 2020
  • Stan Penridge (Peter Criss) - 2001
  • Trevor Strnad (The Black Dahlia Murder) - 2022
Review

Black Sites - Untrue
Jaar van release: 2021
Label: Eigen beheer

Black Sites  - Untrue

Untrue is het derde album in slechts vier jaar tijd voor de Amerikaanse progressieve metalband Black Sites. Het trio uit Chicago onder leiding van zanger en gitarist Mark Sugar heeft vooral indruk gemaakt met Exile uit 2019. Aan Untrue de moeilijke opgave om dat succes te evenaren. Hoewel Sugar, gitarist/zanger Ryan Bruchert en drummer Gary Naples het met zijn drieën moeten rooien, klinkt Black Sites als een stevige muur van geluid. De muziek heeft zijn wortels in het geluid van traditionele jarentachtigmetal, is verder doorspekt met invloeden uit de jaren negentig met een fijne groove en kent zoals gezegd progressieve kanten. Hier en daar doet het aan een uitgeklede en compacte versie van Dream Theater en Queensrÿche denken.

Hoewel de opzet van de songs vrij groots is, zorgen de heren ervoor dat de melodieën behapbaar en klein blijven. Untrue voelt met regelmaat intiem en persoonlijk aan. Sugar en zijn mannen leiden je met aantrekkelijke melodieën en ietwat duistere zang naar hun wereld van technisch begaafd spel vol inventieve gitaarloopjes en onverwachte drumuitspattingen. Het knappe van het geheel is dat de song altijd centraal staat tijdens de wilde, instrumentale escapades. Nummers worden kundig opgebouwd en bevatten veel detail en variatie, waardoor het weinig moeite kost om geboeid te blijven luisteren. De muzikale details schitteren in de heldere productie en mix, al is deze minder ruw dan die van Exile. Bovendien is de muzikale richting van het drietal gewijzigd naar een melodieuzer en progressiever geluid, dat minder invloeden bevat uit de jaren negentig en nul.

Een van de hoogtepunten is Lost Tribes, dat opent als een traditionele rocksong, maar zich gedurende de speelduur van vierenhalve minuut blijft ontwikkelen. Dankzij de heerlijke groove grijpt het nummer direct. They Eat Your Young heeft het karakter van een opgepompte progtrack uit de jaren zeventig, terwijl de groep zich kwetsbaar opstelt tijdens de ingetogen, akoestische opening van Nocturne / Everything Went Black, dat meer indruk maakt dan het afsluitende White Ashes, waarin datzelfde trucje nog eens wordt herhaald. Hoewel het geen grote misstap is, is laatstgenoemde het enige nummer dat minder wil beklijven en ietwat buiten de boot valt bij het energieke overige materiaal.

Het derde album van Black Sites stelt niet teleur en is interessant voor liefhebbers van melodieuze metal met een progressieve inborst. Wellicht dat de gewijzigde muzikale richting fans van het eerste uur tegen de borst stoot. Black Sites is als relatief nieuwe band echter nog volop in ontwikkeling en het is duidelijk dat de heren hun muzikale grenzen en interesses grondig verkennen.

Tracklist:
1. Sword Of Orion
2. Call It By Its Name
3. Lost Tribes
4. Echo Of A Lie
5. The Worst Of Us
6. Nocturne / Everything Went Black
7. They Eat Their Young
8. White Ashes

Score: 84 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 19 oktober 2021

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.