Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Howard (Twisted Method)† - 43
  • Gregg Bissonette (Lana Lane) - 66
  • Jon Lord (Deep Purple)† - 84
  • Lars F. Larsen (Manticora) - 52
  • Les Paul† - 110
  • Matt Bellamy (Muse) - 47
  • Mike Coolen (Within Temptation) - 50
  • Nicolas Dubois (Amartia) - 43
  • Paul Chapman (UFO) - 71
  • Pete Gill (Saxon) - 74
  • Pete Kaipanen (Skyward) - 46
  • Ramón Lage (Avalanch) - 52
  • Randy Burns (producent) - 71
  • Skip James† - 123
  • Tomas "Samoth" Haugen (Emperor) - 51
  • Trevor Bolder (Uriah Heep) - 75
  • Wes Scantlin (Puddle Of Mudd) - 53
Review

Black Sites - Untrue
Jaar van release: 2021
Label: Eigen beheer

Black Sites  - Untrue

Untrue is het derde album in slechts vier jaar tijd voor de Amerikaanse progressieve metalband Black Sites. Het trio uit Chicago onder leiding van zanger en gitarist Mark Sugar heeft vooral indruk gemaakt met Exile uit 2019. Aan Untrue de moeilijke opgave om dat succes te evenaren. Hoewel Sugar, gitarist/zanger Ryan Bruchert en drummer Gary Naples het met zijn drieën moeten rooien, klinkt Black Sites als een stevige muur van geluid. De muziek heeft zijn wortels in het geluid van traditionele jarentachtigmetal, is verder doorspekt met invloeden uit de jaren negentig met een fijne groove en kent zoals gezegd progressieve kanten. Hier en daar doet het aan een uitgeklede en compacte versie van Dream Theater en Queensrÿche denken.

Hoewel de opzet van de songs vrij groots is, zorgen de heren ervoor dat de melodieën behapbaar en klein blijven. Untrue voelt met regelmaat intiem en persoonlijk aan. Sugar en zijn mannen leiden je met aantrekkelijke melodieën en ietwat duistere zang naar hun wereld van technisch begaafd spel vol inventieve gitaarloopjes en onverwachte drumuitspattingen. Het knappe van het geheel is dat de song altijd centraal staat tijdens de wilde, instrumentale escapades. Nummers worden kundig opgebouwd en bevatten veel detail en variatie, waardoor het weinig moeite kost om geboeid te blijven luisteren. De muzikale details schitteren in de heldere productie en mix, al is deze minder ruw dan die van Exile. Bovendien is de muzikale richting van het drietal gewijzigd naar een melodieuzer en progressiever geluid, dat minder invloeden bevat uit de jaren negentig en nul.

Een van de hoogtepunten is Lost Tribes, dat opent als een traditionele rocksong, maar zich gedurende de speelduur van vierenhalve minuut blijft ontwikkelen. Dankzij de heerlijke groove grijpt het nummer direct. They Eat Your Young heeft het karakter van een opgepompte progtrack uit de jaren zeventig, terwijl de groep zich kwetsbaar opstelt tijdens de ingetogen, akoestische opening van Nocturne / Everything Went Black, dat meer indruk maakt dan het afsluitende White Ashes, waarin datzelfde trucje nog eens wordt herhaald. Hoewel het geen grote misstap is, is laatstgenoemde het enige nummer dat minder wil beklijven en ietwat buiten de boot valt bij het energieke overige materiaal.

Het derde album van Black Sites stelt niet teleur en is interessant voor liefhebbers van melodieuze metal met een progressieve inborst. Wellicht dat de gewijzigde muzikale richting fans van het eerste uur tegen de borst stoot. Black Sites is als relatief nieuwe band echter nog volop in ontwikkeling en het is duidelijk dat de heren hun muzikale grenzen en interesses grondig verkennen.

Tracklist:
1. Sword Of Orion
2. Call It By Its Name
3. Lost Tribes
4. Echo Of A Lie
5. The Worst Of Us
6. Nocturne / Everything Went Black
7. They Eat Their Young
8. White Ashes

Score: 84 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 19 oktober 2021

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.