Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • From Ashes To New en Comastatic
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
    14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Duce (Machine Head) - 54
  • Ben Janssen (Inhume) - 57
  • Christian Älvestam (Scar Symmetry) - 50
  • Jani Noronen (Machine Men) - 44
  • Jordi Gorgues Mateu (Persefone) - 56
  • Kirk Windstein (Crowbar) - 61
  • Pete Raatikainen (Rapture) - 47
  • Ritchie Blackmore (Deep Purple) - 81

Vandaag overleden:
  • Peter Steele (Type O Negative) - 2010
  • Simone de Beauvoir (auteur) - 1986
Review

Judas Priest - Reflections - 50 Heavy Metal Years Of Music
Jaar van release: 2021
Label: Legacy Recordings

Judas Priest - Reflections - 50 Heavy Metal Years Of Music

Hoera, de heavymetalband Judas Priest is vijftig jaar oud en dat wordt gevierd. Door de ellendige coronacrisis kon de geplande jubileumtour geen doorgang vinden, maar de festiviteiten beperken zich niet tot die op het podium. Judas Priest brengt namelijk een grootse boxset uit met daarin alle studio- en livealbums. Gelukkig zijn de vier (twee studio en twee live) platen met Tim 'Ripper' Owens, in tegenstelling tot in de Metalogy-box (2004), dit keer wel vertegenwoordigd.

Om de fans die dit alles al in huis hebben te verleiden tot aanschaf, bevat deze verzameling een aardig aantal officieel niet eerder uitgebrachte liveopnames en een enkele demo. Liefhebbers zullen hiervoor diep in de buidel moeten tasten. Priest brengt ter gelegenheid van het jubileum echter ook een bescheidenere verzamelaar uit: Reflections - 50 Heavy Metal Years Of Music. Uiteraard gebeurt dat in verschillende formats, waaronder felgekleurd vinyl.

Het grote pluspunt van Reflections is dat het eens niet de geijkte hits bevat. Dit maal geen Painkiller, Breaking The Law of Metal Gods. In plaats daarvan bevat de schijf zes 'onbekendere' studiotracks, waaronder Never The Heroes van het recente Firepower (2018) en Eat Me Alive van Defenders OF The Faith (1984), en negen livesongs.

De livenummers zijn het meest interessant, want daar zit een enkele tussen die niet in de boxset te vinden is. Het materiaal is afkomstig uit de gouden jaren van Priest, namelijk 1978 tot 1991. De opnamekwaliteit is naar behoren. Met name de klassiekers Victim Of Changes en Beyond The Realms Of Death klinken fantastisch. De tijdloze tracks etaleren waarom de band het al vijftig jaar volhoudt en zo groot heeft kunnen worden. Degelijke stadionopnames van The Hellion / Electric en het geweldig energieke Sinner vallen ook in de smaak.

Elke Judas Priest-fan kan de songs dromen. Bovendien zijn deze al diverse keren in liveversies uitgebracht. Voor hen is Reflections wederom een album in de categorie 'Heb ik er het geld voor over om ook deze verzamelaar in de kast te hebben staan?' De kwaliteit is in ieder geval dik in orde. Ondanks dat enkele van de bekendste nummers ontbreken, is Reflections een prima kennismaker voor nieuwe luisteraars. Het zijn simpelweg fantastische songs en het livemateriaal is van goede kwaliteit; een mooi overzicht van hoge studio- en livepieken van deze legendarische band.

Tracklist:
1. Let Us Prey / Call For The Priest
2. You Don't Have To Be Old To Be Wise
3. Fever
4. Eat Me Alive
5. All Guns Blazing
6. Never The Heroes
7. Dissident Aggressor (Live)
8. Out In The Cold (Live)
9. Running Wild (Live)
10. Victim Of Changes (Live, 1978)*
11. The Green Manalishi (With The Two Pronged Crown) (Live, 1981)*
12. Bloodstone (Live, 1982)*
13. The Ripper (Live, 1991)*
14. Beyond The Realms Of Death (Live, 1979)*
15. The Hellion / Electric Eye (Live, 1986)*
16. Sinner (Live, 1988)*

*Niet eerder uitgebracht

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 11 oktober 2021

Meer Judas Priest:

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.