Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
  • 13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
  • 14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • 15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
Geen concerten bekend voor 09-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Staropoli (Rhapsody) - 56
  • Brian "Lustmord" Williams (Lustmord) - 67
  • Cassie Gaines (Lynyrd Skynyrd)† - 78
  • David Johansen (New York Dolls)† - 76
  • Isaac Delahaye (God Dethroned) - 44
  • Jimmy Page (Led Zeppelin) - 82
  • Joan Baez - 85
  • Keith Lamb (Hush) - 74
  • Martin Steene (Iron Fire) - 46
  • Masha "Scream" Arkhipova (Arkona) - 43
  • Phil Lewis (L.A. Guns) - 69
  • Rick Rozz (Massacre) - 59
  • Roberto Quintanilla (Elfonía) - 47
  • Rocky George (Suicidal Tendencies) - 62
  • Ronny Tyssen (Callenish Circle) - 50
  • Simone de Beauvoir (auteur)† - 118
  • Stan Penridge (Peter Criss)† - 75
  • Tero Vaaja (Excalion) - 45

Vandaag overleden:
  • Chris Aylmer (Samson) - 2007
  • James Kottak (Scorpions) - 2024
Review

Judas Priest - Reflections - 50 Heavy Metal Years Of Music
Jaar van release: 2021
Label: Legacy Recordings

Judas Priest - Reflections - 50 Heavy Metal Years Of Music

Hoera, de heavymetalband Judas Priest is vijftig jaar oud en dat wordt gevierd. Door de ellendige coronacrisis kon de geplande jubileumtour geen doorgang vinden, maar de festiviteiten beperken zich niet tot die op het podium. Judas Priest brengt namelijk een grootse boxset uit met daarin alle studio- en livealbums. Gelukkig zijn de vier (twee studio en twee live) platen met Tim 'Ripper' Owens, in tegenstelling tot in de Metalogy-box (2004), dit keer wel vertegenwoordigd.

Om de fans die dit alles al in huis hebben te verleiden tot aanschaf, bevat deze verzameling een aardig aantal officieel niet eerder uitgebrachte liveopnames en een enkele demo. Liefhebbers zullen hiervoor diep in de buidel moeten tasten. Priest brengt ter gelegenheid van het jubileum echter ook een bescheidenere verzamelaar uit: Reflections - 50 Heavy Metal Years Of Music. Uiteraard gebeurt dat in verschillende formats, waaronder felgekleurd vinyl.

Het grote pluspunt van Reflections is dat het eens niet de geijkte hits bevat. Dit maal geen Painkiller, Breaking The Law of Metal Gods. In plaats daarvan bevat de schijf zes 'onbekendere' studiotracks, waaronder Never The Heroes van het recente Firepower (2018) en Eat Me Alive van Defenders OF The Faith (1984), en negen livesongs.

De livenummers zijn het meest interessant, want daar zit een enkele tussen die niet in de boxset te vinden is. Het materiaal is afkomstig uit de gouden jaren van Priest, namelijk 1978 tot 1991. De opnamekwaliteit is naar behoren. Met name de klassiekers Victim Of Changes en Beyond The Realms Of Death klinken fantastisch. De tijdloze tracks etaleren waarom de band het al vijftig jaar volhoudt en zo groot heeft kunnen worden. Degelijke stadionopnames van The Hellion / Electric en het geweldig energieke Sinner vallen ook in de smaak.

Elke Judas Priest-fan kan de songs dromen. Bovendien zijn deze al diverse keren in liveversies uitgebracht. Voor hen is Reflections wederom een album in de categorie 'Heb ik er het geld voor over om ook deze verzamelaar in de kast te hebben staan?' De kwaliteit is in ieder geval dik in orde. Ondanks dat enkele van de bekendste nummers ontbreken, is Reflections een prima kennismaker voor nieuwe luisteraars. Het zijn simpelweg fantastische songs en het livemateriaal is van goede kwaliteit; een mooi overzicht van hoge studio- en livepieken van deze legendarische band.

Tracklist:
1. Let Us Prey / Call For The Priest
2. You Don't Have To Be Old To Be Wise
3. Fever
4. Eat Me Alive
5. All Guns Blazing
6. Never The Heroes
7. Dissident Aggressor (Live)
8. Out In The Cold (Live)
9. Running Wild (Live)
10. Victim Of Changes (Live, 1978)*
11. The Green Manalishi (With The Two Pronged Crown) (Live, 1981)*
12. Bloodstone (Live, 1982)*
13. The Ripper (Live, 1991)*
14. Beyond The Realms Of Death (Live, 1979)*
15. The Hellion / Electric Eye (Live, 1986)*
16. Sinner (Live, 1988)*

*Niet eerder uitgebracht

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 11 oktober 2021

Meer Judas Priest:

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.