Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Ringe (manager) - 80
  • Carl-Michael Herlöfsson (producent) - 64
  • Derek Sherinian (Dream Theater) - 60
  • Eerie Von (Danzig) - 62
  • Gene Simmons (Kiss) - 77
  • Geoff Downes (Asia) - 74
  • Johnny Hedlund (Unleashed) - 58
  • Michael Kaluta (illustrator) - 79
  • Olavi Mikkonen (Amon Amarth) - 53
  • Reinhold Mack (producent) - 77
  • Richie Cavalera (Incite) - 41
  • Rob Halford (Judas Priest) - 75
  • Ronald van Prooijen (Picture) - 71
  • Simone van Straten (Sisters Of Suffocation) - 30
  • Vivian Campbell (Def Leppard) - 64

Vandaag overleden:
  • Jack Nitzsche (The Rolling Stones) - 2000
Review

Vola - Witness
Jaar van release: 2021
Label: Mascot Records

Vola - Witness

Ik hou van Vola. De sympathieke Deense formatie die met zijn eigenzinnige combinatie van progrock, metal en melodische refreinen steevast de harten van het publiek verovert, gooit ook in mijn boekje hoge ogen. Met de twee platen Inmazes (2015) en Applause Of A Distant Crowd (2018) klinkt het kwartet toegankelijk genoeg voor het grote publiek, maar tegelijkertijd complex genoeg om door de liefhebber van technische prog omarmd te worden. En dus ook door mij.

Een dergelijke voorliefde is echter ook gevaarlijk. Het zit niet alleen mijn objectiviteit als schrijver in de weg, het zorgt ook voor hoge verwachtingen. Wat nou als die niet ingelost worden? Wat nou als Witness slechts een degelijke plaat is? Wat nou als mijn liefde niet beantwoord wordt? Het zijn onzekere tijden.

Toen ik de negen tracks tellende plaat eenmaal uitgepakt had, ging ik er dus maar eens goed voor zitten. Biertje, nootjes, geluidsinstallatie op standje burenruzie. U kent het ongetwijfeld. In drie kwartier tijd werd ik overgoten met killer-riffs en breekbare refreinen, die in een jasje van ongewone maatsoorten en elektronica werden gegoten. Genrevreemde elementen zoals de Transformers-stem in Head Mounted Sideways en raps van Shahmen in These Black Claws deden de wenkbrauwen fronsen, maar toverden ook de gelukzalige glimlach van verrassing en plezier op mijn gezicht. Maar... Maar... Er miste iets. Ook na drie, vier keer luisteren viel het Witness-kwartje nog niet. Wat was daar aan de hand? Gelukkig duurde mijn vertwijfeling niet lang. Ik snapte wat er aan de hand was.

Ik stelde me voor hoe dit live zou klinken en daar zat het hem in. Vola knalt live altijd harder dan op plaat. Iedereen die de band ooit op het podium aan het werk heeft gezien, zal dat beamen. De gelikte productie die wel wat doet denken aan hoe Steven Wilson de zaak altijd schoonpoetst, haalt de angel uit die brute riffs. En ervaring leert dat ik mij dan moet wenden tot mijn koptelefoon, want dan komen alle nuances pas echt tot leven. En potverdorie, het klopt nog ook. Nou heeft frontman Asger Mygind zijn voorliefde voor Wilson nooit onder stoelen of banken gestoken, maar dat dat ook zo goed tot uiting zou komen op de nieuwe plaat, had ik, in al mijn naïviteit, niet aan zien komen.

Zodra ik mijn koptelefoon opzet, wordt mijn liefde bevestigd. Opener Straight Lines laat met zijn gelaagdheid en diepgang meteen horen wat de progmannen met Witness willen vertellen. De diepe, brute, djenty bas- en gitaarsound in combinatie met de smerig tegen popmuziek aanschurende zanglijnen van Mygind komen helemaal tot leven. In één klap is Witness omgeturnd van een ietwat teleurstellende, degelijke derde plaat naar een klein meesterwerkje. Het is daarmee de logische vervolgstap in de discografie. Chapeau.

Mijn liefde voor Vola is dus geenszins tanende. Witness is geen pijnlijke hartenbreker, maar een krachtige bevestiging van onze voortdurende 'relatie'. Het is de welkome verdieping, het nieuwe te bewandelen pad. Het biedt zoals altijd prachtige vergezichten, die met verwondering en bewondering aanschouwd zullen worden. Dat ik Vola dan een stapje dichterbij me moet laten komen, neem ik voor lief. Dichterbij bij mijn hoofd, dichterbij mijn hart, dichterbij mij. Daar zet ik de koptelefoon wel voor op. Wouter ♥ Vola.

Tracklist:
1. Straight Lines
2. Head Mounted Sideways
3. 24 Light-Years
4. These Black Claws (feat. Shahmen)
5. Freak
6. Napalm
7. Future Bird
8. Stone Leader Falling Down
9. Inside Your Fur

Score: 82 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 21 mei 2021

Meer Vola:

Zoeken
    22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.