Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
Geen concerten bekend voor 27-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ace Frehley (Kiss)† - 75
  • Brian MacLeod (Wire Train) - 64
  • Gordon Haskell (King Crimson)† - 80
  • Heikki Silvennoinen (Tabula Rasa)† - 72
  • Juuso Jalasmäki (Sethian) - 53
  • Kate Pierson (The B-52’s) - 78
  • Koen Romeijn (Detonation) - 47
  • Mårten Hagström (Meshuggah) - 55
  • Mikko Korsbäck (Insania) - 50
  • Per "PerilOz" Karlsson (Unchained) - 44
  • Pierre Garcia (Midwinter) - 42
  • R.B. "Brögi" Broggi (Messiah) - 60
  • Rob Lumbre (Severed Savior)† - 49
  • Sharlee D'Angelo (Arch Enemy) - 53
  • Tara McLeod (Kittie) - 42
  • Theodor Kittelsen (illustrator)† - 169
  • Tschibu (Gurd) - 55

Vandaag overleden:
  • Guy LeBlanc (Camel) - 2015
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale) - 2022
Review

Cannibal Corpse - Violence Unimagined
Jaar van release: 2021
Label: Metal Blade Records

Cannibal Corpse - Violence Unimagined

Soms heeft een band vers bloed nodig. Een voorbeeld daarvan is Cannibal Corpse, want hoewel de legendarische deathmetalformatie de laatste jaren degelijke albums uitbrengt, missen deze op enkele tracks na toch de echte overtuigingskracht die de klassiekers hebben. Gitarist Erik Rutan komt dus als geroepen. Hij vervangt de langdienende Pat(rick Q.) O’Brien, die na zijn arrestatie in 2018 andere prioriteiten heeft. Rutan neemt niet alleen de gitaarpartijen voor zijn rekening, maar ook de mix en productie, zoals hij al vaker deed bij “Cannibal”.

Het songwritingproces is overigens hetzelfde gebleven. Drie mannen schrijven de composities. Naast bassist Alex Webster en gitarist Rob Barrett (beiden vier stuks) is dat nu dus Rutan. De Hate Eternal- en ex-Morbid Angel-gitarist heeft drie nummers geschreven, te weten Ritual Annihilation, Overtorture en Condemnation Contagion. In eerstgenoemde hoor je duidelijk de Morbid Angel-invloeden terug. In laatstgenoemde hoor je juist iets van Hate Eternal, maar die invloed is minder duidelijk. In het gave Surround, Kill, Devour en Necrogenic Resurrection is Slayer een voorname inspiratiebron. Ze zijn dan ook door Webster geschreven, die een Slayer-fan is. Rutan heeft echter het merendeel van de gitaarpartijen van de door Webster geschreven nummers ingespeeld.

Op deze vijftiende full-length komt thrash veel vaker terug, afgewisseld of gecombineerd met groovy stukken en uiteraard death metal. De gitaartoon is helderder dan voorheen. Dat resulteert in een opener geluid, waarbij alles makkelijk te volgen is (ook frontman Corpsegrinder lijkt beter te articuleren). Ondanks dat Cannibal Corpse nog steeds heavy is en er raakvlakken zijn met diverse andere platen (Kill, Evisceration Plague, Torture en Red Before Black), zijn de nieuwe tracks catchier en melodieuzer dan ooit.

Het lijkt of iedereen net wat gemotiveerder is dan op de vorige twee platen. De nummers klinken mede door de scherpere gitaarsound energieker. Niet alleen door het snelle riffwerk en de melodieuze solo’s van Rutan (luister eens naar Follow The Blood), maar ook Paul Mazurkiewicz laat meer dan ooit het beste van zichzelf horen. Hij daagt zichzelf flink uit in vooral de snelle passages en daarnaast zijn er veel tempowisselingen en fills. Die in Inhumane Harvest en Condemnation Contagion pakken heel goed uit. Beide tracks behoren tot de hoogtepunten van de plaat. In Necrogenic Resurrection halen ze de kracht juist wat eruit. In Slowly Sawn gaan de Amerikanen zelfs op de progressieve tour met verschillende maatsoorten. Er zijn nog wel meer experimenten. Zo zou je niet zeggen dat het afsluitende Cerements Of The Flayed met zijn duivelse grooves en chugging riffs een Webster-track is.

Violence Unimagined is het sterkste Cannibal Corpse-album in jaren. De legendarische groep, die al drieëndertig jaar actief is, klinkt gemotiveerder en dynamischer dan op de vorige twee platen. De Amerikanen wisselen snelle (Murderous Rampage, Necrogenic Resurrection, Ritual Annihilation en het compacte, razendsnelle Overtorture) en trage composities (Condemnation Contagion, Slowly Sawn en Surround, Kill, Devour) af met tracks waar meer afwisseling in zit (Inhumane Harvest als beste voorbeeld). De heren durven bovendien hier en daar wat te experimenteren (let op het proggy Slowly Sawn en de bassolo’s in Follow The Blood). De sterkste tracks vind je op de eerste helft van de plaat, maar ook daarna hebben de ervaren muzikanten voldoende te bieden. Derhalve een uitstekende zet om Erik Rutan in te lijven.

Tracklist:
1. Murderous Rampage
2. Necrogenic Resurrection
3. Inhumane Harvest
4. Condemnation Contagion
5. Surround, Kill, Devour
6. Ritual Annihilation
7. Follow The Blood
8. Bound And Burned
9. Slowly Sawn
10. Overtorture
11. Cerements Of The Flayed

Score: 83 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 14 april 2021

Meer Cannibal Corpse:

Zoeken
    24 april:
  • Asenheim - Elbenblut
  • At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
  • Battleroar - Petrichor
  • Elegant Weapons - Evolution
  • Foo Fighters - Your Favorite Toy
  • Nuclear Messiah - Black Flame
  • Sepultura - The Cloud Of Unknowing
  • Since The Death - Entangled
  • Six Feet Under - Next To Die
  • Terror - Still Suffer
  • The Amity Affliction - House Of Cards
  • Wrang - Verwording
  • 27 april:
  • Candarian - Trepanoción
  • 1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.