Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
  • 17 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • 18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
Kalender
Vandaag jarig:
  • Darryl DeLoach (Iron Butterfly)† - 79
  • Dennis Reksten (Elektrisk Regn) - 77
  • Dickie Peterson (Blue Cheer)† - 80
  • Federico Grassi (Tystnaden) - 45
  • Gábor Ori (Casketgarden) - 48
  • Gus G (Firewind) - 46
  • Jaani Kähkönen (Entwine) - 51
  • Larry LaLonde (Primus) - 58
  • Mark Sawickis (Impetigo)† - 59
  • Neil Peart (Rush)† - 74
  • Nino Ruiz (Dreamaker) - 49
  • Paul Yoannidis (Crimsonfire) - 55
  • Rami Haikal (Bilocate) - 43
  • Shepard Sherbell (fotograaf)† - 82
  • Stephen van Haestregt (Within Temptation) - 54

Vandaag overleden:
  • Bryn Merrick (The Damned) - 2015
Review

Ingested - Where Only Gods May Tread
Jaar van release: 2020
Label: Unique Leader Records

Ingested - Where Only Gods May Tread

Het einde van het jaar komt in zicht. Dat betekent dat de traditionele jaarlijstjes steeds meer hun definitieve vorm krijgen. Het is ook het moment om albums die je nog niet hebt beluisterd erbij te pakken; Where Only Gods May Tread van Ingested bijvoorbeeld.

De Engelse groep vrienden laat daarop een mix horen van deathcore, slam en death metal. Dankzij de prima mix en mastering van Cryptopsy-gitarist Christian Donaldson klinkt deze vijfde full-length erg vet en krachtig. Zodoende komen alle tien tracks prima uit de verf en is ieders bijdrage van de Britten goed te horen, dus ook de baspartijen van sessiemuzikant Dominic Grimard (Ion Dissonance, The Last Felony), die de vertrokken Brad Fuller vervangt.

Door in herhaling te vallen heeft deathcore de neiging na een paar nummers niet zo interessant meer te zijn. Hoewel bepaalde trucs terugkomen op deze plaat, trappen “The Slam Kings” niet te diep in die valkuil en komen ze weer naar voren met frisse ideeën. Met andere woorden: er is meer afwisseling dan op voorganger The Level Above Human (2018). Opener Follow The Deceiver toont net als Impending Dominance alle stijlen die aan bod komen en Dead Seraphic Forms bevat een sterke afwisseling van brute death en deathcore. No Half Measures is in eerste instantie snel, maar verrast met een trager, melodieuzer tweede deel. Het zwaarmoedige The Burden Of Our Failures is daarentegen van begin af aan traag en groovy en bevat dissonant, clean gitaarspel en atmosferische, doomy gitaarleads. Die leads komen meermaals terug op deze plaat. Ze zorgen voor een verrijking en meer diepgang van de sound. Het beste voorbeeld is de progressieve, meer dan negen minuten durende afsluiter Leap Of The Faithless.

Wie ook bijdragen aan de diversiteit, zijn de maar liefst drie gastzangers. Vincent Bennett promoveert The Burden Of Our Failures tot één van de favorieten en na het overtuigende Dead Seraphic Forms volgt Kirk Windstein met de meest opvallende vocale performance zijn voorbeeld in Another Breath. Matt Honeycutt maakt van de drie de minste indruk in het minder opvallende, doch brute Blackpill, maar dat komt ook doordat de voorgaande drie composities Ingested op zijn best laten horen, waardoor er niet veel eer meer te behalen is.

Ingested combineert op Where Only Gods May Tread het beste van twee werelden. Enerzijds beukt de groep er flink op los. De chugging riffs, blasts en breakdowns vliegen je om de oren. Anderzijds komen de mannen hier toch fris voor de dag met sfeervolle passages en veel melodieën, die de emotionele connectie vergroten. Kortom, het is een vette, energieke plaat met diepgang en prima ideeën. Soms is het wat fragmentarisch, zoals Impending Dominance en Black Pill aantonen. Er is op het gebied van songwriting dus nog ruimte voor progressie, maar het siert de groep dat deze experimenteert en zich wil blijven ontwikkelen. Jaarlijstmateriaal? Voor deathcorefans een grote kanshebber.

Tracklist:
1. Follow The Deceiver
2. No Half Measures
3. Impending Dominance
4. The List
5. The Burden Of Our Failures (Ft. Vincent Bennett)
6. Dead Seraphic Forms
7. Another Breath (Ft. Kirk Windstein)
8. Black Pill (Ft. Matt Honeycutt)
9. Forsaken In Desolation
10. Leap Of The Faithless

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 25 december 2020

Zoeken
    10 september:
  • Magic Cross - Magic Cross
  • Sweet Electric - Something Something Disco
  • 11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
  • 14 september:
  • Ombra - Night Terror
  • 15 september:
  • Hexbane - From Hell
  • 17 september:
  • Boundaries - Yearning: The unbeautiful after
  • 18 september:
  • Aletheya - Chance To Reborn
  • Allume - Ex Luto
  • Anthrax - Cursum Perficio
  • Bees Made Honey In The Vein Tree - In Between Strides
  • Ch'ahom - Anthropic Rites of Sublimation
  • Chris Horses & The Slow Smoke - Nowhere Bound
  • Fallen Sanctuary - The Gathering of Dreams
  • Game Over - When Darkness Falls
  • Godfrost - Hanging Doll
  • Hansen - Born With A Hammer
  • Krallice - Scour Order
  • Maunah - Hjarta
  • Memories Of A Lost Soul - Lost Memories
  • Mystery Moon - Way Beyond
  • Nytt Land - Ritual of Stone Sun (Live 2026)
  • Revel In Flesh - Flesh For The Kult Of Death
  • Runemagick - After Chaos: Nocturnal Vigil
  • Sea Sleeper - Burden Of Antlers
  • Suffering Quota - Sisyphean Life
  • Taskforce Toxicator - Countdown To Death
  • Terra Black - Mirage
  • The Dogs - Trauma Junkie
  • The Eternal - Obscured Horizons
  • Uncle Acid & The Deadbeats - Shapes Of Midnight
  • Valkyrie's Fire - Out of Darkness
  • Villagers of Ioannina City - Venceremos
  • Wasted Maniacs - Night of the Maniacs
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.