Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
Geen concerten bekend voor 20-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl Palmer (Emerson, Lake & Palmer) - 76
  • Chester Bennington (Linkin Park)† - 50
  • David Dahir (Cellador) - 37
  • Kelly Conlon (Death) - 57
  • Olivier Lapauze (Heavenly) - 43
  • Sam Dunn (regisseur) - 52

Vandaag overleden:
  • A.J. Pero (Twisted Sister) - 2015
  • Archie Bleyer (Cadence Records) - 1989
  • Nick Griffiths (producent) - 2005
Review

Witches - The Fates
Jaar van release: 2020
Label: Mighty Spells Records
Witches - The Fates
Witches draait al best lang mee. De band is opgericht in 1986 en kan zich de eerste Franse band met vrouwlijke grunts noemen. Desondanks is het niet heel vreemd als je nog nooit van Witches hebt gehoord. De groep is verschillende malen uit elkaar gegaan en is daarnaast ook niet erg actief geweest. De vele wisselingen in de line-up zullen hier ook niet bij geholpen hebben. The Fates is pas de derde langspeler. Op dit album speelt slechts één origineel bandlid mee: gitariste en zangeres Sibylle Colin-Tocquaine.

Maar een dusdanig turbulente geschiedenis hoeft niks af te doen aan de muziek. Helaas is deze erg wisselvallig. De eerste paar nummers zijn erg standaard deaththrashtracks die niet blijven hangen. De gitaarriffs vervallen erg snel in een monotone brij en de stem van Sibylle is agressief, maar niet pakkend. Ook de drumpartijen en baslijnen zijn niet interessant genoeg om de aandacht erbij te houden. Gelukkig verandert dit in Black From Sorrow. De blackmetalinvloeden zijn vooral in het gitaarwerk terug te horen. Ook de baspartijen en vocale harmonieën worden wat afwisselender, wat dit een memorabel nummer maakt. Het gitaarwerk in het daaropvolgende Feared And Adored maakt dit ook een van de betere nummers op het album.

Het probleem van dit album is zeker geen muzikale incompetentie. Vooral Sibylle laat horen dat ze al lang in het muziekcircuit meedraait. De muziek klinkt niet slecht, maar blijft vooral niet hangen. Er zijn weinig verrassingen en alles klinkt best voorspelbaar. De gitaarpartijen zijn sterk, maar de meeste hebben we al zo vaak bij andere bands gehoord. Hetzelfde kan gezegd worden over de zanglijnen. Deze zijn agressief en lekker raspend, maar er is nergens een fijne harmonie waardoor een nummer echt blijft hangen.

Samenvattend is The Fates een degelijk album dat niet echt iets toevoegt. Dat is natuurlijk niet altijd nodig. Niet elke band kan en hoeft innovatief te zijn. Maar het album mist wel memorabele momenten, wat jammer is. Zet het album vooral een keer op. Je bent er namelijk nog geen half uur aan kwijt en misschien pakken sommige tracks je wel. Maar als je het aan je voorbij laat gaan, mis je er niks aan.

Tracklist:
1. We Are
2. Inside
3. Damned Skin Is Mine
4. Black From Sorrow
5. Feared And Adored
6. Off The Flesh
7. Let Stones Fall
8. Last Wishes
9. Death In The Middle Ages

Score: 60 / 100

Reviewer: Sam
Toegevoegd: 27 augustus 2020

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.