Into The Grave 2026
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
Geen concerten bekend voor 14-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Yes)† - 77
  • Chris DeGarmo (Queensrÿche) - 63
  • Daniel Pouylau (Manigance) - 59
  • King Diamond (Mercyful Fate) - 70
  • Loïc Jenn (Karelia) - 46
  • Mike Scaccia (Ministry)† - 61
  • Mikko Lehto (October Falls) - 47
  • Steve Hunter (Alice Cooper) - 78

Vandaag overleden:
  • G.K. Chesterton (auteur) - 1936
Review

Aleah - Aleah
Jaar van release: 2020
Label: Svart Records

Aleah - Aleah

Sommige mensen zijn niet van deze wereld. Ze zweven ergens tussen hemel en aarde. Aleah Liane Stanbridge was zo’n iemand. Hoewel zij de strijd tegen kanker verloor, is ze daarna meer dan ooit tot leven gekomen op studioreleases. De bekendste daarvan is die van Trees Of Eternity, maar ook haar gedichten op het album van Hallatar mogen niet onvermeld blijven. Juha Raivio (Swallow The Sun), tot haar tragische lot de levenspartner van de Zuid-Afrikaanse zangeres, heeft jaren geleden al aangekondigd dat er een solo-album van Aleah zou komen. Dat is er nu. Net als haar demo uit 2007 draagt het de simpele titel Aleah.

Simpel is ook de muziek die je op de eerste van twee discs treft. Puur en relaxed zijn er mooiere woorden voor. De instrumentale begeleiding bestaat namelijk slechts uit eenvoudig, minimalistisch, Nick Drake-ish gitaargetokkel. Daarnaast hoor je de kenmerkende, zachte, karakteristieke zangstem van Stanbridge, of Starbridge, zo u wil. Het geluid van de akoestische gitaar is veelal lo-fi en aan de vocalen zijn wat diepte-effecten toegevoegd. Slechts in enkele tracks hoor je een paar keyboardtonen als extra sfeerbevorderend element, zoals in My Will. Open Sky belicht de folky kant en vergt een paar luisterbeurten extra om door te dringen. Closing Under Pressure en Water And Wine zijn wat directer en daarmee samen met Vapour in eerste instantie de meest pakkende tracks. Ook Touch My Face zal snel tot de favorieten van fans behoren vanwege de teksten, de emotionele impact, en de versterkende combinatie van zang en gitaarspel.

De tweede disc is zeker tijdens de eerste tracks steviger, moderner, gelaagder en gepolijster. Steviger vanwege de drums, de elektronica (die samen met de zang het belangrijkste ingrediënt vormt) en de distorted gitaarpartijen. Gelaagder vanwege diezelfde bijdragen op gitaar, maar ook vanwege de (elektronische) percussie en de ambient filmmuziek. My Will, dat net als meerdere tracks in een andere versie op disc 1 te vinden is, krijgt zodoende een atmosferische triphopvibe. Fans van The Gathering kunnen hier wel wat mee. Het vooral elektronische Sacrifice is zelfs proggy met bijdragen op panfluit en gastvocalen van Anilah, een Canadese zangeres wiens track Warrior tijdens intro’s van optredens van Hallatar werd gedraaid. De serene sfeer blijft echter gehandhaafd. Niet alleen met het kalme, melancholische getokkel en de strijkerspartijen in Inverted Enlightenment, het ambient Breathe of het memorabele hoogtepunt The Tower (met een wat lichtere vibe en prachtige zanglijnen), maar ook in het bombastischere middelste deel van Vapour.

Er zijn van die albums waar je alleen maar stil naar kunt luisteren. Eerbiedig, met een brok in de keel en de tranen in de ogen. Aleah is zo’n plaat van een unieke zangeres die veel te vroeg is heengegaan. Aleah moest het niet hebben van bereik of techniek, maar van haar emotionele, relaxte, zwoele en zielenzalvende voordracht. Die is niet van deze wereld, maar werelds.

“Life is too short to spend a half of our lives doing what we don’t love.
Follow your heart, your passions and your inspiration
for they will take you towards your true destiny.”

Tracklist:
Album 1 (Acoustic)
1. Vapour
2. Sacrifice
3. Open Sky
4. My Will
5. Breathe
6. Closing Under Pressure
7. Water And Wine
8. Terrestrial Torrents
9. Touch My Face

Album 2 (Electric)
1. My Will
2. Sacrifice (feat. Anilah)
3. Inverted Enlightenment
4. Vapour
5. The Tower
6. Breathe

Score: 90 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 28 juni 2020

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.