Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Mercyful Fate?

A Corpse Without Soul
A Dangerous Meeting
Black Funeral
Burning The Cross
Come To The Sabbath
Curse Of The Pharaohs
Doomed By The Living Dead
Egypt
Evil
Gypsy
Into The Coven
Is That You, Melissa?
Last Rites
Melissa
Nightmare Be Thy Name
Nuns Have No Fun
Return Of The Vampire
Satan's Fall
The Bell Witch
The Jackal Of Salzburg
The Oath
The Uninvited Guest
Torture
Witches' Dance
een andere Mercyful Fate-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • 18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
  • 19 september:
  • Braces, Loyalty Ends Here en Canyon Literature
  • Keihurd Festival
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • Plan Nine
  • Suffering Quota en Trading Hands
  • 20 september:
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dr. Know (Bad Brains) - 68
  • Emir "Kralj Teror" Cehovic (KRV) - 46
  • Hunter Jackson (Techno Destructo) (Gwar) - 67
  • Warren Fitzgerald (The Vandals) - 58

Vandaag overleden:
  • Johnny Ramone (Ramones) - 2004
  • Mick Schauer (Clutch) - 2019
  • Richard Wright (Pink Floyd) - 2008
  • Theo Loomans (Asphyx) - 1998
Review

War Curse - Eradication
Jaar van release: 2019
Label: Svart Records

War Curse - Eradication

Als een album veel positieve recensies krijgt en je bent het daar niet mee eens, dan ga je twijfelen. Moet ik er wel een stukje over schrijven? Die keuze heb ik wel eens gemaakt, maar meestal laat ik de plaat een tijdje liggen om er later iets over te schrijven. Dat is ook het geval bij Eradication, het debuutalbum van War Curse. Niet dat het een slecht album is, maar waarom is iedereen zo lovend over die plaat? Het is toch niet zo dat ik vastgeroest zit in ouderwetse thrash en daarom de moderne variant minder kan waarderen? Bands als Angelus Apatrida, Havok en Meshiaak om er maar een paar te noemen bewijzen dat dit niet het geval is.

Met de ep Final Days (2015) wist de band uit Ohio zich in korte tijd in de schijnwerpers te spelen met ouderwetse Bay Area thrash die vooral doet denken aan Anthrax en Megadeth. Met Eradication verschuift de stijl meer richting Testament en bij vlagen doen de riffs denken aan Slayer, Metallica en Exodus. Spelen kunnen de mannen wel en de vocalen van Blaine Gordon, die in 2017 de plek van frontman Tarek Puska heeft ingenomen, bevatten voldoende variatie en zijn aangenaam om naar te luisteren. War Curse heeft alles uit de kast gehaald om dit album tot een succes te maken. Met bassist Jason Viebrooks in de gelederen zijn de lijntjes naar Exhorder en Heathen kort. De plaat bevat gastbijdragen van Heathen-gitarist Kragen Lum in Serpent, Exhorder-frontman Kyle Thomas in Deadly Silence en van gitarist Glen Alvelais (Earth Crawler, Hate FX) in opener Asylum.

Toch weet Eradication mij niet te boeien en bijna iedere track heeft hetzelfde probleem. Het begint veelbelovend, maar dan volgt er later iets dat ten koste gaat van het luisterplezier. De eindeloos lange break in Asylum bijvoorbeeld, of een ronduit zwak refrein in Sands Of Fate. De agressie in Possession wordt halverwege volledig om zeep geholpen met een break en datzelfde lot treft het Sodom-achtige Iron Veil en in mindere mate Serpent. Waarom? Al die breaks en bridges gaan ten koste van het luisterplezier. En waarom moet de outro van de afsluiter Polluted Minds twee minuten duren? Oersaai bovendien. Het beukt wel lekker, maar de songs missen originaliteit en ze duren te lang.

Tracklist:
1. Asylum
2. Sands Of Fate
3. Possession
4. Serpent
5. Iron Veil
6. Eradication
7. Deadly Silence
8. Polluted Minds

Score: 62 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 28 juni 2019

Zoeken
    14 september:
  • Ombra - Night Terror
  • 15 september:
  • Hexbane - From Hell
  • 17 september:
  • Boundaries - Yearning: The unbeautiful after
  • 18 september:
  • Aletheya - Chance To Reborn
  • Allume - Ex Luto
  • Anthrax - Cursum Perficio
  • Bees Made Honey In The Vein Tree - In Between Strides
  • Ch'ahom - Anthropic Rites of Sublimation
  • Chris Horses & The Slow Smoke - Nowhere Bound
  • Fallen Sanctuary - The Gathering of Dreams
  • Game Over - When Darkness Falls
  • Godfrost - Hanging Doll
  • Hansen - Born With A Hammer
  • Krallice - Scour Order
  • Maunah - Hjarta
  • Memories Of A Lost Soul - Lost Memories
  • Mystery Moon - Way Beyond
  • Nytt Land - Ritual of Stone Sun (Live 2026)
  • Revel In Flesh - Flesh For The Kult Of Death
  • Runemagick - After Chaos: Nocturnal Vigil
  • Sea Sleeper - Burden Of Antlers
  • Suffering Quota - Sisyphean Life
  • Taskforce Toxicator - Countdown To Death
  • Terra Black - Mirage
  • The Dogs - Trauma Junkie
  • The Eternal - Obscured Horizons
  • Uncle Acid & The Deadbeats - Shapes Of Midnight
  • Valkyrie's Fire - Out of Darkness
  • Villagers of Ioannina City - Venceremos
  • Wasted Maniacs - Night of the Maniacs
  • 20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.