Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
    1 mei:
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Angus Young (AC/DC) - 71
  • Bruce Sinofsky (regisseur)† - 70
  • Jeff Young (Megadeth) - 64
  • Jerry Finn (producent)† - 57
  • Mark Lockheart (Polar Bear) - 65
  • Mick Ralphs (Bad Company)† - 82
  • Stuart Carruthers (Grip Inc.) - 56
  • Toshimasa "Toshiya" Hara (Dir En Grey) - 49
  • Victor Agnello (Lȧȧz Rockit)† - 62
Review

Witchfinder - Hazy Rites
Jaar van release: 2019
Label: Black Bow Records

Witchfinder - Hazy Rites

Witchfinder is een Franse stoner/doomband uit Clermont-Ferrand, die in 2016 is opgericht. Het debuutalbum Witchfinder verscheen in 2017 en die plaat werd dermate goed ontvangen dat de band in eigen land snel naam wist te maken en voor de opvolger Hazy Rites kon tekenen bij Black Bow Records. Retrobands die met doom en psychedelische elementen de hoogtijdagen van Black Sabbath, Deep Purple en Uriah Heep doen herleven, vallen sowieso goed in de smaak op dit moment. Hazy Rites trok mijn aandacht vooral door het nieuwe stemgeluid van bassist Clément. Zijn zang doet op deze plaat denken aan die van Ozzy Osbourne ruim derig jaar geleden en die klinkt in combinatie met de zware, massieve sound en logge riffs bijzonder goed.

De zware sound wordt nog eens extra aangezet door een enorme dosis distortion. Door de combinatie met de ijle zangstem doet het geheel in eerste instantie denken aan Monolord, maar de muziek van Witchfinder is gevarieerder en samen met die Ozzy-achtige zangstem maakt dat echt het verschil. Het zorgt ervoor dat de nummers ondanks het logge karakter ook na meerdere luisterbeurten blijven boeien. De uitgesponnen tracks (drie daarvan klokken rond de tien minuten) vervelen geen moment. Sterker nog, bij iedere luisterbeurt staat de volumeknop hoger omdat het zo verrekte goed klinkt. Ik zou Witchfinder tekortdoen door de formatie te bestempelen als de zoveelste retroband. Er zijn overeenkomsten met Monolord en Electric Wizzard, maar de jongens van Witchfinder hebben een eigen stijl ontwikkeld.

De plaat opent met Ouija, dat met ruim vijf minuten de kortste track op de plaat is. Mede daardoor is deze eerste single een goede eerste kennismaking. De hypnotiserende ritmes en dromerige klanken in Satan’s Haze houden je in een wurggreep en als Covendoom wordt ingezet, kun je niet anders dan je overgeven aan de verpletterende grooves, de meeslepende melodieën en de betoverende, ijle vocalen. Maar dan, aan het einde van de track, wordt de zangstem opeens bruut en gaat het tempo flink omlaag. Met Sexual Intercourse gooit Witchfinder het roer volledig om. Sludge krijgt de overhand en halverwege draait het nummer om naar pure agressie, alvorens te eindigen in een verpletterende groove met ronduit brute vocalen van Clément. Sorry begint meteen al met die rauwe stem, maar dit nummer bevat dermate weinig variatie dat het na meerdere luisterbeurten toch een beetje door het ijs zakt. Datzelfde lot treft Wild Trippin’.

De eerste drie tracks op de plaat zijn dermate sterk dat daarna verveling op de loer ligt om het volledige album uit te zitten. Toch hebben ook de andere tracks voldoende te bieden. Zo is de afsluiter Dans L’Instant ook zeker een aanrader. Mijn waardering voor het Hammondorgel is dankzij deze track weer toegenomen. Wat Witchfinder ook goed doet, is dat de lyrics in het Engels zijn. De uitspraak is soms ronduit slecht, maar ik juich het toe dat een Franse band bewust daarvoor kiest. Het vergroot de kans op succes buiten de eigen landsgrenzen.

Tracklist:
1. Oujia
2. Satan’s Haze
3. Covendoom
4. Sexual Intercourse
5. Wild Trippin'
6. Sorry
7. Dans L'Instant

Score: 75 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 4 mei 2019

Meer Witchfinder:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.