Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Bobby Keys (The Rolling Stones)† - 82
  • Cezary "Cezar" Augustynowicz (Christ Agony) - 55
  • Chas Chandler (The Animals)† - 87
  • DJ Lethal (Limp Bizkit) - 53
  • Geordie Walker (Killing Joke)† - 67
  • Giorgia Fadda (Chaoswave) - 47
  • Greg D'Angelo (White Lion) - 62
  • Hugo Mariutti (Shaaman) - 50
  • Keith Richards (The Rolling Stones) - 82
  • Maria Brink (In This Moment) - 48
  • Mick Schauer (Clutch)† - 53
  • Mille Petrozza (Kreator) - 58
  • Randy Castillo (Ozzy Osbourne)† - 75
  • Raphael Lepuschitz (Darkwell) - 46
  • Raymond Herrera (Fear Factory) - 53
  • Simon Laliberté (Crystal Castle) - 51
  • Uli Jon Roth (Scorpions) - 71

Vandaag overleden:
  • Heikki Silvennoinen (Tabula Rasa) - 2024
  • Kirsty MacColl - 2000
  • Martjo Brongers (Vortex) - 2019
  • Slim Dunlap (The Replacements) - 2024
Review

Saint Agnes - Welcome To Silvertown
Jaar van release: 2019
Label: Death Or Glory Gang Records

Saint Agnes - Welcome To Silvertown

Het is lastig om de stijl te benoemen van het debuutalbum Welcome To Silvertown van het Londense Saint Agnes. Het viertal maakt alternatieve rockmuziek, maar verweeft zoveel stijlen en invloeden dat er een behoorlijk eigen geluid ontstaat. Westerninvloeden domineren (denk daarbij aan country, maar ook aan filmmuziek bij wilde cowboyverhalen), maar er is ook ruimte voor triphop, sfeermuziek, fuzzrock en meer. Als vergelijksmateriaal schieten namen te binnen als Nick Cave & The Bad Seeds, Elysian Fields, Sonic Youth en The Dead Weather, maar Saint Agnes maakt er echt het zijne van met deze tien songs.

Welcome To Silvertown mag dan wel het debuut heten; veel van het materiaal was al eerder beschikbaar via streamingdiensten of als video. In de diverse clips is het westernmotief duidelijk aanwezig en maakt de groep een speelse, intense indruk. Dat laatste geldt ook zeker voor de muziek van dit kwartet. Met name de titeltrack Welcome To Silvertown en Move Like A Ghost schuren aan alle kanten, maar hebben tegelijkertijd een enorme aantrekkingskracht. Met sterke, stampende ritmes en snerpende, hoekige gitaren zorgt de groep voor flink wat spanning.

Easy listening is er bij Saint Agnes niet bij, want ondanks dat de muziek pakt, is er aanvankelijk geen sprake van vocaal aanstekelijke refreinen. Het is meer het brullen van de teksten door zangeres Kitty en gitarist/vocalist Jon Tufnell bij hun aanlokkelijke en niet alledaagse gitaarmuziek. De uptempo stamper Diablo, Take Me Home is daar een perfect voorbeeld van met een heerlijke, moddervette bas.

De songs die volgen, verschillen onderling van stijl en zijn beduidend rustiger van aard dan de openingstracks. Beide vocalisten laten zich van hun gevoelige kant horen tijdens I Got A Drum en I Feel Dangerous Around You. Het sfeervolle I Got A Drum heeft wel de rauwe kanten van de openingstracks, maar komt een stuk liefdevoller voor de dag. Het iets te repetitieve The Witching Hour lijkt daarentegen op een duistere soundscape bij een roadmovie.

The Death Or Glory Gang, het nummer dat dezelfde naam draagt als het eigen label van de groep, voelt richtingloos en valt in het niet bij de rest van de plaat. Gelukkig herpakt Saint Agnes zich daarna met het onheilspellende Black Horse, waarin er wordt gespeeld met het eeuwenoude dies irae-thema. Het nummer is eveneens voorzien van de nodige herhalingen. Een trucje dat de band veelvuldig toepast, maar niet tijdens elke song even goed werkt. Tijdens het explosieve Why Do You Refuse To Die? wijkt de groep af van dat recept met een muur van chaotisch geluid als resultaat. Saint Agnes biedt de luisteraar na al dat gitaargeweld enige verlossing met een lieflijke, akoestische ballad.

Welcome To Silvertown is een diverse, intense plaat met muziek die zich niet leent voor de achtergrond, maar ten volste beleefd moet worden. Het album wordt hier en daar ontsierd door een teveel aan herhaling of een nummer dat wel het karakteristieke geluid heeft, maar de wringende aantrekkingskracht mist.

Tracklist:
1. Welcome To Silvertown
2. Move Like A Ghost
3. Diablo, Take Me Home
4. I Got A Drum
5. The Witching Hour
6. I Feel Dangerous Around You
7. The Death Or Glory Gang
8. Black Horse
9. Why Do You Refuse To Die?
10. Heart Of Mine

Score: 80 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 3 mei 2019

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.