Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bruce Fairbairn (producent)† - 76
  • Byron McMackin (Pennywise) - 56
  • Clive Bunker (Jethro Tull) - 79
  • Greg Macainsh (Skyhooks) - 75
  • Jon Theodore (Queens Of The Stone Age) - 52
  • Steve Edmondson (Paradise Lost) - 56
  • Zbigniew Robert "Inferno" Prominski (Azarath) - 47

Vandaag overleden:
  • Rowland S. Howard (The Birthday Party) - 2009
Review

Raketkanon - RKTKN#3
Jaar van release: 2019
Label: Alcopop

Raketkanon - RKTKN#3

Het is even stil geweest rondom Raketkanon. Althans als het gaat om releases. Het laatste studio-album dateert van vier jaar terug. Twee jaar geleden brengt de groep uit Gent nog wel een split uit met zijn landgenoten van Amenra. Na RKTKN#1 (2012) en RKTKN#2 (2015) brengt dit jaar ons eindelijk weer een nieuwe Raketkanon-plaat – je raadt het al - RKTKN#3.

Naast de albumtitelformule zijn er nog een aantal dingen hetzelfde gebleven. De songtitels bijvoorbeeld. Die bestaan wederom uit (voor)namen. Daarnaast zingt Pieter-Paul Devos weer in een verzonnen taal, het Raketkanonees. Maar dan het belangrijkste: de muziek. Die is nog weer een beetje eclectischer dan voorheen. Dit is niet zo vreemd, want Raketkanon bestaat uit muzikanten die simpelweg doen wat ze willen. Stronteigenwijs en eigenzinnig. Gelukkig maar, want het geëxperimenteer met nieuwe songstructuren zorgt voor een aantal prachtige songs.

De tracks bivakkeren op het randje van prettig gestoord en pure schoonheid. De eerste single Ricky (de videoclip is een aanrader) is door zijn pakkende combinatie van synthpartijen en Nine Inch Nails-achtig gitaarwerk behoorlijk dansbaar, maar brengt ook regelmatig een lekker onbehaaglijk gevoel teweeg. Ook in Fons manoeuvreert Raketkanon zich op prachtige wijze langs maniakale en introverte passages. In Mélody en Robin gebruikt de groep akoestische gitaren met daarover de mompelende, maar tegelijkertijd catchy zanglijnen van Devos. Vooral in laatstgenoemde creëert de band een prachtige sfeer aan het einde. Erg knap aangezien er maar op minimalistische wijze gebruikgemaakt wordt van de instrumentatie.

Het synthwerk van Lode Vlaeminck verdient een compliment. Hij maakt volop gebruik van de mogelijkheden van het instrument. Zijn divers klinkende synthpartijen treden vaak op de voorgrond, maar nemen bijvoorbeeld soms ook de rol van een basloopje over. Ondanks de prominentere aanwezigheid van de akoestische gitaren is er nog steeds meer dan genoeg lekkere herrie. Wat te denken van de gekte in Hannibal. Hetzelfde geldt voor Lou en Ernest. Hier krijg je als luisteraar een vertrouwde bak Raketkanon-noise om je oren gesmeten.

Dit is de manier waarop je als band je horizon verder moet verbreden. Raketkanon doet het zonder zijn identiteit te verliezen. Al is de identiteit van Raketkanon moeilijk te bepalen. De band is moeilijk te categoriseren. En dat is maar goed ook. Dit is een band die je lekker moet laten doen wat deze wil. Dat levert namelijk tot nu toe enkel gave platen op.

Tracklist:
1. Ricky
2. Fons
3. Mélody
4. Hannibal
5. Robin
6. Lou
7. Harry
8. Ernest
9. Mido

Score: 85 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 3 april 2019

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.