Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
    3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Reichard (Boomerang) - 47
  • Dave Davies (The Kinks) - 79
  • Lee Ranaldo (Sonic Youth) - 70
  • Richie Kotzen (Poison) - 56
  • Riku Kovalainen (Frostburn) - 40
  • Rob Sowden (Arena) - 59
  • Shredda "Ball" Cheeze (Gwar)† - 61
  • Stephen Priestly (Celtic Frost) - 60
Review

Brides Of Lucifer - Brides Of Lucifer
Jaar van release: 2018
Label: Rhino
Brides Of Lucifer - Brides Of Lucifer
Vorig jaar verbaasde Brides Of Lucifer vriend en vijand op Graspop. Het was het eerste optreden van de surprise-act die in het leven geroepen is op basis van een idee van een Duitse Scala-fan. Scala is een meisjeskoor dat samen met metalmuzikanten op die bewuste avond metal- en rockklassiekers in een bijzonder jasje stak in een prachtige setting. Een dag later herhaalde het bijzondere, fraai gestylde gezelschap het goed verzorgde en indrukwekkende trucje en een tijd later gebeurde dat in een uitverkocht Ancienne Belgique te Brussel.

Grote mannen achter het project zijn pianist Steven Kolacny, Koen Buyse (frontman van Zornik) en Ives Mergaerts (technische ondersteuner van het koor). De doelstelling van de mannen is om op een unieke en originele manier eer te betonen aan de metal door een vrouwenkoor te combineren met de vaste instrumentale elementen van een rock- en metalband, dus drums, bas en gitaar.

Dat lukt het beste met Warriors Of The World, Fear Of The Dark en O Father O Satan O Sun. Die bevatten prima bewerkingen en rustige passages waarin de meiden kunnen excelleren. Ook de kalme stukken in Holy Diver en Burn In Hell behoren tot de mooiste momenten van deze release. De dames brengen het er over de hele lengte prima vanaf.

Er zijn evenwel wat tegenvallende uitwerkingen, zoals Walk en Roots. In die gevallen zijn de gearrangeerde versies net wat te netjes gezongen en missen ze wat power. Verwacht dan ook geen brute cd, maar keurig ingezongen nummers. Datzelfde geldt voor de instrumentatie. Het is solide (soleerwerk in Painkiller verdient een compliment), maar het mist in bepaalde stukken de edge en de bruutheid van de originelen. Toch eindigt de release sterk met Halo (Machine Head) en eigen(!) nummers Futility en White Moon. Laatstgenoemde is een outro.

De dertien nummers op Brides Of Lucifer laten vooral een verzorgde indruk achter. Natuurlijk kunnen ze niet tippen aan de originelen, maar het ensemble komt met een interessante benadering die evenwel wat te braaf en gepolijst overkomt. De schoonheid zit vooral in de rustige fases en de eigen nummers. De live-ervaring is over de hele breedte een stuk overweldigender en krachtiger. Op 5 augustus staat Brides Of Lucifer op Lokerse Feesten, vijf dagen later op Alcatraz in Kortrijk en op 8 februari 2019 in Lotto Arena te Antwerpen. Gaat dat zien!

Tracklist:
1. Burn In Hell
2. Walk
3. Warriors Of The World United
4. Chop Suey!
5. Painkiller
6. Fear Of The Dark
7. Roots Bloody Roots
8. O Father O Satan O Sun
9. Holy Diver
10. South Of Heaven
11. Futility
12. Halo
13. White Moon

Score: 70 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 25 juli 2018

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.