Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
    14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amber de Buijzer (Asagraum) - 34
  • C.C. DeVille (Poison) - 64
  • Eric Peterson (Testament) - 62
  • Helen Vogt (Flowing Tears) - 44
  • Ian Astbury (The Cult) - 64
  • Jack Bruce (Cream)† - 83
  • Jay Beckenstein (Spyro Gyra) - 75
  • Jon Landau (producent) - 79
  • Maurice Swinkels (Legion Of The Damned) - 53
  • Mike Inez (Alice In Chains) - 60
  • Randy Shawver (Iced Earth) - 61
  • Sammy Sayed (Scarab) - 41
  • Steve Hogarth (Marillion) - 70

Vandaag overleden:
  • B.B. King - 2015
Review

Graveyard - Peace
Jaar van release: 2018
Label: Nuclear Blast Records
Graveyard - Peace
Na de split van Graveyard in 2016 had niemand meer gerekend op nieuw werk. Wat daarna gebeurde, mag op z’n zachtst gezegd verrassend genoemd worden. Nog geen jaar later was de reünie al een feit. Zonder Axel Sjöberg. Hij keert niet terug achter het drumstel. Tijdens de mindere jaren waarin voormalig bassist Rikard Edlund met verslavingen worstelde, was Axel de enige die nog plezier leek te hebben op het podium. Zijn afwezigheid verbaast me en het zorgt voor het gevoel dat er iets niet klopt binnen Graveyard. Het artwork spreekt boekdelen. Het drumstel ligt in de fontein en nu is er “Peace”.

Natuurlijk ben ik wel blij dat het verhaal van Graveyard nog niet afgelopen is. Niet voor niets schreeuwt Joakim Nilsson ‘It ain’t over yet’ in de gelijknamige openingstrack. De Zweden gaan fel van start. Waar Innocence & Dedadence ingetogener is, krijgen we hier meer de vertrouwde energie. Toch is het resultaat wel anders. Een terugkeer naar Hisingen Blues is iets waar je ook hier niet op hoeft te rekenen. Bepaalde elementen zijn vertrouwd, maar de volle bluessound hoor je weinig op Peace. Daarvoor gaat de muziek vaak te snel.

Je kunt allerlei conclusies trekken na het beluisteren van dit album. Wat mij betreft laat Graveyard gezonde progressie horen. Het schrijven van liedjes zijn de heren zeker niet verleerd. Het is directer en energieker dan we gewend zijn, maar de songs kloppen als vanouds. Bassist Truls Mörck zingt weer twee nummers in, waaronder het schitterende Bird Of Paradise. Persoonlijk geniet ik meer van de bluesy tracks, zoals The Fox. Daar vind je de leukste gitaarloopjes en het lekkerste geluid. De andere nummers mogen er ook zeker zijn. Tien klappen worden er uitgedeeld en alle tien zijn ze raak. Graveyard heeft in het verleden alleen wel harder geslagen. De pauze heeft de band gelukkig niet verkeerd gedaan.

Tracklist:
1. It Ain't Over Yet
2. Cold Love
3. See The Day
4. Please Don't
5. The Fox
6. Walk On
7. Del Manic
8. Bird Of Paradise
9. A Sign Of Peace
10. Low (I Wouldn't Mind)

Score: 81 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 11 juni 2018

Meer Graveyard:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.