Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 augustus:
  • Alien Ant Farm
  • 4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
Geen concerten bekend voor 03-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brandan Schieppati (Bleeding Through) - 46
  • Ed Roland (Collective Soul) - 63
  • James Hetfield (Metallica) - 63
  • Karat Faye (producent) - 75
  • Michael Coons (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Skin (Skunk Anansie) - 59
  • Stephen Carpenter (Deftones) - 56

Vandaag overleden:
  • Joseph Conrad (auteur) - 1924
  • Shepard Sherbell (fotograaf) - 2018
Review

Harm's Way - Posthuman
Jaar van release: 2018
Label: Metal Blade Records

Harm's Way - Posthuman

Ah, metalcore. Welk subgenre zorgt er voor meer verdeelde meningen dan de combinatie van hardcore punk en heavy metal? Mensen houden ervan om bands als Bring Me The Horizon te haten, maar prijzen groepen zoals Converge de hemel in. In een community waar door sommigen wordt 'geruzied' of bepaalde bands nou wel of niet vallen onder de tag metalcore, wordt het lastig om publiekstrekker proberen te zijn. Met Posthuman laten de mannen van Harm’s Way zien dat zij gewoon harde en agressieve muziek willen maken, ongeacht het genre.

En daar blijft het bij. Hoge tempo’s? Check. Metallic riffs? Check. Een boze hardcorevocalist? Check. Niet te vergeten bevat vrijwel elk nummer een breakdown. Deze breakdowns zijn dan ook bijna de enige momenten waarop de drummer wat langzamer begint te spelen dan gewoonlijk. Voor de rest worden de gitaar- en basgitaarriffs op hoog tempo gespeeld, het tempo van de drums hangt vaak af van het ritme dat de gitarist of basgitarist aanhoudt.

Wanneer deze elementen op deze manier worden opgesomd, verwacht je waarschijnlijk een erg eentonig album. En vanuit sommige invalshoeken is Posthuman ook niet het meest diverse metalcore-album wat je zal gaan horen. Zo is het vrij moeilijk om te weten welk nummer je nou aan het beluisteren bent. Veel tracks zijn erg formulair.

Wél is het opvallend dat er zo nu en dan elementen van andere subgenres worden gebruikt op momenten waar je het niet zou verwachten. Zo hebben Last Man en Temptation iets weg van industrial-muziek. Last Man, de tweede track van het album, begint met deze industrial-invloeden vlak na een full-on-hardcorenummer: Human Carrying Capacity. Dit zorgt ervoor dat het album af en toe wel kan verrassen. Unreality en The Gift bevatten zelfs nu-metalinvloeden die doen denken aan de eerste twee albums van Slipknot.

Posthuman is intens, daar is geen twijfel over mogelijk. Maar de eentonigheid van het gehele album domineert de voorgenoemde, verrassende invloeden. Al met al is het geen slecht album en zorgt de korte lengte van het album ervoor dat de monotonie niet al te storend wordt. Posthuman is niet groundbreaking, maar het kan geen kwaad om er even naar te luisteren.

Tracklist:
1. Human Carrying Capacity
2. Last Man
3. Sink
4. Temptation
5. Become A Machine
6. Call My Name
7. Unreality
8. Dissect Me
9. The Gift
10. Dead Space

Score: 62 / 100

Reviewer: Marco
Toegevoegd: 8 maart 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.