Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
  • 7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
    4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bernard Sumner (New Order) - 70
  • Chris Ingles (Shadow Gallery) - 58
  • Efraim Juntunen (Persuader) - 47
  • Hasse Fröberg (The Flower Kings) - 62
  • John Marshall (Metal Church) - 64
  • Michael Stipe (R.E.M.) - 66
  • Peter Steele (Type O Negative)† - 64
  • Ramsey Campbell (auteur) - 80
  • Romana Kalkuhl (Burning Witches) - 36
  • Ronald Landa (Delain) - 43
  • Sven de Caluwé (Aborted) - 48
  • Till Lindemann (Rammstein) - 63
  • Víctor Valera (Angelus Apatrida) - 43

Vandaag overleden:
  • Daniel Magri (Forsaken) - 2001
  • Gerry Rafferty (Stealers Wheel) - 2011
  • Phil Lynott (Thin Lizzy) - 1986
  • Ray Thomas (The Moody Blues) - 2018
  • Tony Clarke (producent) - 2010
Review

Jono - Life
Jaar van release: 2017
Label: Frontiers Music Srl.
Jono - Life
Jono is het geesteskind van Johan Norrby. In 2006 bracht hij zijn zelfgetitelde soloplaat uit met sessiemuzikanten. Dat beviel zo goed dat de zanger een band formeerde met daarin onder meer gitarist Stefan Helleblad (Within Temptation) en drummer Nicka Hellenberg, die te horen is op Within Temptations The Unforgiving. Daarnaast zijn gitarist Leo Olsson, toetsenist Johan Carlgren en bassist Janne Henriksson te horen op het mede door Helleblad geproduceerde, meest recente album Life.

Op deze plaat laten de muzikanten een mix horen van Meat Loaf, Europe, Saga, Toto, Queen, Savatage en Circus Maximus. De songs staan veelal in het teken van de zang van Norrby. Zijn stem is geïnspireerd door onder andere Freddy Mercury en Michael Lee Aday en zou fans van Michael Sadler (Saga), Denton Young (Zon) en Michael Eriksen (Circus Maximus) aan moeten spreken. De muziek is geworteld in symfonische rock en AOR en bevat hier en daar wat progressieve twists, maar is bovenal toegankelijk en melodieus.

Het beste komt Jono uit de bus in No Return, waarin de muzikanten de luisteraar meenemen in een verhalende, goed opgebouwde track (inclusief een knipoog naar Bonnie Tylers Total Eclipse Of The Heart aan het begin) met zowel memorabele zanglijnen als ruimte voor kwalitatief goede instrumentatie. Datzelfde geldt voor het bombastische Downside, waarin Norrby ook zijn rauwe stem even inzet en zijn bereik laat gelden. Andere songs die eruit springen, zijn het deels Muse-achtige Crown en het stevige The Magician.

Er staan echter ook nummers op deze plaat die veel minder overtuigen. Zo opent Sailors het album met een weinig opzienbarende melodieuze staccato rocker en gaat On The Other Side onopgemerkt voorbij. To Be Near You is een redelijke ballad in driekwartsmaat, maar net als in de andere matige ballad The March is het juist Norrby die tegenvalt. My Love, dat aan Hold The Line van Toto herinnert, herkauwt net iets te veel ideeën uit de jaren tachtig. Met name de tweede helft van het album kabbelt wat voort, al is Trust nog wel aardig, mede dankzij het aangename keyboardspel.

Life heeft dus zowel zijn sterke als minder sterke momenten. De zang van Norrby staat uiteraard centraal en hij laat zijn diversiteit beslist gelden. Het sterkst is hij op de momenten waarop hij krachtig zingt. Soms zingt hij iets overdreven gevoelig en dat leidt wat af van het luisterplezier. De muzikale begeleiding is veelal professioneel. De bandleden leveren met Life een aardige schijf die de fans tevreden stelt, maar verder weinig potten breekt.

Tracklist:
1. Sailors
2. Crown
3. No Return
4. On The Other Side
5. Downside
6. To Be Near You
7. My Love
8. The Magician
9. Trust
10. The March

Score: 71 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 29 januari 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.