Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • John 5 en South Of Salem
    13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • RVH Project
  • The Motherz
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Torretta (Daedalus) - 46
  • Andreas "Gerre" Geremia (Tankard) - 59
  • Andrey (II) (Psilocybe Larvae) - 45
  • Carl Albert (Vicious Rumors)† - 64
  • Charlotte Wessels (Delain) - 39
  • Chris Maitland (Porcupine Tree) - 62
  • Chuck Schuldiner (Death)† - 59
  • Fernando Caveira (Ramp) - 49
  • Hervé Marquis (ADX)† - 65
  • Ivo "Namtar" Wijers (Carach Angren) - 40
  • Kasper Gram (Evil Masquerade) - 46
  • Kim McAuliffe (Girlschool) - 67
  • Kristian Ranta (Norther) - 45
  • Lars "Lazare" Nedland (Borknagar) - 50
  • Lars Rettkowitz (Freedom Call) - 47
  • Lee Altus (Exodus) - 60
  • Owen Morris (producent) - 58
  • Per-Joar "Dolk" Spydevold (Kampfar) - 53
  • Sameli Köykkä (Colosseum) - 46
  • Thomas Hedlund (Cult Of Luna) - 46
  • Will Carroll (Death Angel) - 53

Vandaag overleden:
  • Dan Blocker (acteur) - 1972
  • Derek Lawrence (producent) - 2020
  • Glenn Branca - 2018
  • Jack Richardson (producent) - 2011
  • Tom Rabstenek (technicus) - 2005
Review

Vandenberg's Moonkings - MK II
Jaar van release: 2017
Label: Mascot Label Group
Vandenberg's Moonkings - MK II
Tegenwoordig zijn er genoeg jonge retro-bands die het rockgeluid van de jaren zeventig akelig dicht kunnen benaderen, zoals Rival Sons, Graveyard en Kadavar. In Nederland hebben we echter een band met een gitarist in de gelederen die is opgegroeid in dat tijdperk en daarom die organische sound misschien nog wel het beste kan produceren. De band heet natuurlijk Vandenberg’s Moonkings, aangevoerd door Adje Vandenberg. In 2014 stelde hij het debuutalbum voor aan de wereld, vol met heerlijke rocksongs en met een warm jarenzeventiggeluid.

Maar dat geluid kon warmer en dat heeft de band weten te bewerkstelligen met het eind vorig jaar uitgebrachte MK II. De muziek is wederom analoog opgenomen en dat is goed te horen. De meeste nummers hebben een relaxed tempo en grooven nog meer dan de songs op het debuut. Alleen Bad Reputation is up-tempo, de rest van MK II is mid-tempo bluesrock van de bovenste plank. Het gitaarspel van Vandenberg is wederom subliem, met snelle solo’s die hoorbaar losjes zijn ingespeeld. Details in zijn spel maken het album helemaal interessant, zoals een kleine verwijzing naar Led Zeppelins Kashmir in If You Can Handle The Heat.

De 63-jarige gitarist heeft voor de ritmesectie jonge mannen van in de twintig om zich heen verzameld: bassist Sem Christoffel en drummer Mart Nijen Es. Beiden voelen zich als een vis in het water bij oom Vandenberg en leggen een solide basis in nummers zoals Tight Rope en The Fire. De teksten van Vandenberg, die hoofdzakelijk over foute vrouwen gaan, worden voortreffelijk gezongen door Jan Hoving. Zijn zangstem is uitermate geschikt voor ‘classic rock’ en komt optimaal tot zijn recht in de typische Vandenberg-ballade What Doesn’t Kill You.

MK II laat een zelfverzekerde band horen met muzikanten die spelen alsof ze hun hand er niet voor hoeven omdraaien. Het album is uiterst genietbaar dankzij het organische geluid en het losse spel van de meester zelf, Adje Vandenberg. Het toch al niet misselijke debuut heeft hij met MK II weten te overtreffen.

Tracklist:
1. Tightrope
2. Reputation
3. Angel In Black
4. The Fire
5. Walk Away
6. All Or Nothing
7. What Doesn’t Kill You
8. Ready For The Taking
9. New Day
10. Hard Way
11. Love Runs Out
12. If You Can’t Handle The Heat

Score: 88 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 28 januari 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.