Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • 12 augustus:
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
    6 september:
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious en Grindpad
  • Shape Of Despair, Marche Funèbre en Counting Hours
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alfred Tennyson (dichter)† - 217
  • Andy Warhol (illustrator)† - 98
  • Brian Maillard (Dominici) - 48
  • Hugh Mendl (producent)† - 107
  • Jennifer Finch (L7)† - 60
  • Leif Edling (Candlemass) - 63
  • Ramon Ploeg (Bleeding Gods) - 45
  • Ton Scherpenzeel (Kayak) - 74
  • Vinnie Vincent (Kiss) - 74

Vandaag overleden:
  • Aksel Sandemose (auteur) - 1965
  • Shorty Medlocke (Blackfoot) - 1982
  • Thomas Wouters (Bodyfarm) - 2019
Review

Vandenberg's Moonkings - MK II
Jaar van release: 2017
Label: Mascot Label Group
Vandenberg's Moonkings - MK II
Tegenwoordig zijn er genoeg jonge retro-bands die het rockgeluid van de jaren zeventig akelig dicht kunnen benaderen, zoals Rival Sons, Graveyard en Kadavar. In Nederland hebben we echter een band met een gitarist in de gelederen die is opgegroeid in dat tijdperk en daarom die organische sound misschien nog wel het beste kan produceren. De band heet natuurlijk Vandenberg’s Moonkings, aangevoerd door Adje Vandenberg. In 2014 stelde hij het debuutalbum voor aan de wereld, vol met heerlijke rocksongs en met een warm jarenzeventiggeluid.

Maar dat geluid kon warmer en dat heeft de band weten te bewerkstelligen met het eind vorig jaar uitgebrachte MK II. De muziek is wederom analoog opgenomen en dat is goed te horen. De meeste nummers hebben een relaxed tempo en grooven nog meer dan de songs op het debuut. Alleen Bad Reputation is up-tempo, de rest van MK II is mid-tempo bluesrock van de bovenste plank. Het gitaarspel van Vandenberg is wederom subliem, met snelle solo’s die hoorbaar losjes zijn ingespeeld. Details in zijn spel maken het album helemaal interessant, zoals een kleine verwijzing naar Led Zeppelins Kashmir in If You Can Handle The Heat.

De 63-jarige gitarist heeft voor de ritmesectie jonge mannen van in de twintig om zich heen verzameld: bassist Sem Christoffel en drummer Mart Nijen Es. Beiden voelen zich als een vis in het water bij oom Vandenberg en leggen een solide basis in nummers zoals Tight Rope en The Fire. De teksten van Vandenberg, die hoofdzakelijk over foute vrouwen gaan, worden voortreffelijk gezongen door Jan Hoving. Zijn zangstem is uitermate geschikt voor ‘classic rock’ en komt optimaal tot zijn recht in de typische Vandenberg-ballade What Doesn’t Kill You.

MK II laat een zelfverzekerde band horen met muzikanten die spelen alsof ze hun hand er niet voor hoeven omdraaien. Het album is uiterst genietbaar dankzij het organische geluid en het losse spel van de meester zelf, Adje Vandenberg. Het toch al niet misselijke debuut heeft hij met MK II weten te overtreffen.

Tracklist:
1. Tightrope
2. Reputation
3. Angel In Black
4. The Fire
5. Walk Away
6. All Or Nothing
7. What Doesn’t Kill You
8. Ready For The Taking
9. New Day
10. Hard Way
11. Love Runs Out
12. If You Can’t Handle The Heat

Score: 88 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 28 januari 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.