Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
  • 17 juni:
  • Battery, Thrive en Hometown Crew
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Jackson (My Dying Bride) - 55
  • Andreas Tyrone Svensson (Backyard Babies) - 52
  • Archie Bleyer (Cadence Records)† - 116
  • Atli Jarl Martin (Helshare) - 52
  • Brad Delp (Boston)† - 74
  • Carl Cadden-James (Shadow Gallery) - 62
  • David Sanchez (Havok) - 37
  • David Thoener (producent) - 71
  • John Wetton (Asia)† - 76
  • Kristian Larsen (Manticora) - 50
  • Michiel Eikenaar (Nihill)† - 49
  • Toni Paananen (Malpractice) - 51
Review

Quiet Riot - Road Rage
Jaar van release: 2017
Label: Frontier Records
Quiet Riot - Road Rage
De Amerikaanse band Quiet Riot heeft in 1983 geschiedenis geschreven door de eerste metalband in eigen land te zijn met een nummer 1-album. Dat wist de band te bewerkstelligen met Metal Health, waarvan het titelnummer en de Slade-cover Come On Feel The Noise terecht zijn uitgegroeid tot klassiekers. Daarna ging het eigenlijk vrij snel bergafwaarts met de kwaliteit van de albums. Vooral de kwajongensstem van Kevin DuBrow houdt de simpele party metal overeind. Zijn wilde levensstijl heeft ervoor gezorgd dat de zanger in 2007 kwam te overlijden.

Drummer Frankie Banali maakte in 2010 de keuze om door te gaan met Quiet Riot. Sindsdien is het een komen en gaan van zangers. En ze hebben allemaal wel iets slechts te zeggen over Banali. Zo vernam Mark Huff, de eerste zanger van het herboren Quiet Riot, zijn ontslag via een persbericht terwijl hij in het ziekenhuis lag vanwege een hersentumor. En nadat Banali in een recent interview alle oud-zangers ervan langs gaf door te zeggen dat ze slechts klonen van DuBrow wilden zijn, sloeg Huff terug door te zeggen dat de drummer geen talent heeft en de muziek van Quiet Riot klinkt als shit. Dit zijn allemaal volwassen mannen waar we over spreken, hè?

Met de meest recente oud-zanger Seann Nicols was er al een nieuw album in kannen en kruiken toen Banali in al zijn wijsheid besloot om hem te ontslaan, omdat het persoonlijk niet klikte. Vervolgens onthulde Nicols dat Banali een ware nachtmerrie is om mee te werken. Het album Road Rage stond klaar om uitgebracht te worden, maar is opnieuw ingezongen door James Durbin. In de Verenigde Staten heeft hij het in 2011 ver geschopt in American Idol. Hij was de ‘metal-kid’ en trad in de show op met Judas Priest en Zakk Wylde.

Nu mag de rest van de wereld genieten van het loepzuivere stemgeluid van Durbin middels Road Rage. Helaas heeft hij niet dat speelse wat DuBrow zo uniek maakte. Bovendien schrijft hij teksten die geforceerd rebels zijn, zoals in Can’t Get Enough, waarin Durbin zingt over zijn ouders die maar moeten accepteren dat hij graag naar rock luistert. Ik raak daar niet van onder de indruk.

De muziek stelt ook niet zoveel voor. De term party metal geldt niet meer voor de muziek. Bluesrock is tegenwoordig een betere omschrijving. Banali legt een lekkere groove neer met zijn relaxte drumspel. Maar zonder echte uitschieters gaan de nummers het ene oor in en het andere uit. Road Rage is vooral geschikt als achtergrondmuziek.

Nieuwere bands zoals Rival Sons, Inglorious en Graveyard maken dit soort muziek tegenwoordig veel beter. Van die bands spat de energie en het spelplezier ervan af. Quiet Riot maakt op Road Rage een uitgebluste indruk. Het vorige album 10 uit 2014 werd vanwege de slechte recensies en verkoop teruggetrokken uit alle streamingdiensten en online-verkooppunten. Ik ben benieuwd wanneer dat met Road Rage gaat gebeuren.

Tracklist:
1. Can’t Get Enough
2. Getaway
3. Roll This Joint
4. Freak Flag
5. Wasted
6. Still Wild
7. Make A Way
8. Renegades
9. The Road
10. Shame
11. Knock Em Down

Score: 65 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 17 oktober 2017

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.