Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna (Operatika) - 46
  • Davide La Rosa (Daedalus) - 47
  • Dick Dale† - 89
  • Gary Holt (Exodus) - 62
  • Juppe Sutela (To/Die/For) - 49
  • Kenichiro Fukui (The Black Mages) - 66
  • Mick Mars (Mötley Crüe) - 75
  • Oskar Montelius (Sabaton) - 46
  • Will Mecum (Karma To Burn)† - 54

Vandaag overleden:
  • Adam "MCA" Yauch (Beastie Boys) - 2012
  • Robbie Whelan (technicus) - 1983
Review

Spectrum Of Delusion - Esoteric Entity
Jaar van release: 2017
Label: eigen beheer

Spectrum Of Delusion - Esoteric Entity

Holland’s got talent. Absoluut, maar een jonge, extreme metalband zien we niet op televisie. Wel op social media, zoals op de Facebook-pagina van Nederlandse Metalscene. In mei plaatste Spectrum Of Delusion daar een teaser voor het debuutalbum Esoteric Entity. Beste lezers, deze jongens zijn geïnspireerd door Obscura, Beyond Creation, Spawn Of Possession en Necrophagist en ze hebben talent!

De band uit Katwijk werd opgericht door drummer Jeroen Mostert en gitarist Nathan Bonkerk als melodeath-coverband. Begin 2013 kwam gitarist Frank van Rijswijk erbij, gevolgd door bassist Jerry Kramer. Frank had als doel eigen muziek te schrijven. Een jaar later wist hij de anderen ervan te overtuigen om technische death metal te gaan spelen. Ze begonnen opnieuw met schrijven en met grunter Douwe Negenman als frontman was de line-up medio 2015 compleet. Het opnemen van het debuutalbum bleek een langdurig proces te zijn, dat begin dit jaar werd afgerond.

Spectrum Of Delusion is geen copycat en de stijl van de genoemde inspiratiebronnen ligt behoorlijk uiteen. Technische death met orkestratie (verzorgd door Nathan) lijkt de laatste jaren eerder regel dan uitzondering en verder zijn er nauwelijks raakvlakken met Spawn Of Possession. Obscura speelt strak en volgt meestal logische patronen. De stijl van Beyond Creation is beduidend chaotischer. De composities van Frank zitten daar een beetje tussenin, met voldoende complexiteit, goed doordachte riffs en gevarieerd slagwerk. Het frivole basspel van Jerry springt er echt uit. De grunts van Douwe zijn diep en monotoon, zoals bij veel Amerikaanse stijlgenoten. Dit contrast tussen de vocalen en de muziek is in dit dit genre wat mij betreft een pluspunt.

Ondermaatse tracks staan niet op het album. Als uitschieters noem ik Dead Weight (de volumeknop gaat steevast omhoog na de break halverwege), Ruler Of Cruel door de jazz-passages en Reverie vanwege de catchy riffs. De afsluiter Timelines is eveneens een sterke track. Helaas is een eerdere passage gebruikt als afsluiting en het uitfaden is tamelijk abrupt gedaan. Waarschijnlijk noodgewongen door knippen en plakken. Dat is jammer en dus een kritiekpuntje. Verder is dit een uitstekend debuut van een veelbelovende band. Compliment voor het artwork en de productie zijn eveneens op zijn plaats.

De release van Esoteric Entity was op 18 augustus, toen de band opende voor Inferum en Cryptopsy in Patronaat. Met stablititeit in de line-up en het opdoen van podiumervaring moet Spectrum Of Delusion het de komende jaren ver kunnen schoppen.

Tracklist:
1. Intro
2. Beyond Afficition
3. Dead Weight
4. Illuminate, Eradicate
5. Reverie
6. Ruler Of Cruel
7. Umborn Tragedy
8. Mixotrophy
9. Timelines

Score: 84 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 22 augustus 2017

Meer Spectrum Of Delusion:

Zoeken
    1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 3 mei:
  • Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.