Helldorado
Enquête

Wie zie jij het liefst worden bevestigd voor Graspop 2026 als één van de hoofdacts?

A Perfect Circle
AC/DC
Alice Cooper
Architects
Bad Omens
Bring Me The Horizon
Electric Callboy
Foo Fighters
Ghost
Gojira
Limp Bizkit
Marilyn Manson
Megadeth
Pantera
Parkway Drive
Queens Of The Stone Age
Rammstein
Sabaton
Slayer
System Of A Down
The Offspring
Twisted Sister
Volbeat
Within Temptation
een andere topact, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Bloodred Hourglass en Luna Kills
  • Wolvennest, (Dolch) en Double Darkness
  • 24 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Cryptosis, Nephylim en Imprisoned in Flesh
  • Wormrot en Gummo
  • 25 oktober:
  • Alcest en Bruit ≤
  • Fajtfest Fryslân
  • Hemelbestormer en Ter Ziele
  • The Curse Made Flesh en Epistulum
  • 26 oktober:
  • Testament, Obituary, Destruction en Goatwhore
  • Vower en Giant Walker
  • 26 oktober:
  • Testament, Obituary, Destruction en Goatwhore
  • Vower en Giant Walker
  • 28 oktober:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
    23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Gruen (fotograaf) - 80
  • Dale Crover (Melvins) - 58
  • Dan Searle (Architects) - 38
  • David Kitay (componist) - 64
  • Gavin Harte (Callenish Circle) - 52
  • Iain Huntley (Rapture) - 49
  • Jeremy Lammas (One Step Beyond)† - 53
  • John Leckie (producent) - 76
  • Juha-Pekka Alanen (Altaria) - 41
  • Kim Larsen (Gasolin')† - 80
  • Kristoffer Göbel (Falconer) - 47
  • Michael "Würzel" Burston (Motörhead)† - 76
  • Robert Trujillo (Metallica) - 61
  • Tom Searle (Architects)† - 38

Vandaag overleden:
  • Willy Lange (Lȧȧz Rockit) - 2018
Concertreview

Graveyard en Spiders
Op 9 december 2012 in Melkweg, Amsterdam
Tekst door Wessel

Degenen die niets met het huidige muzikale klimaat hebben en heimelijk verlangen dat ze opgegroeid waren in de seventies, konden op 9 december hun hart ophalen in de Amsterdamse Melkweg. Daar speelde namelijk Graveyard, een viertal Zweden die patent hebben op hemelse retro-hard rock. Ik waagde me in Amsterdam aan een avond vol snorren en goede muziek.

Voordat drummer Axel Sjöberg het te druk kreeg met Graveyard, speelde hij ook in de band Spiders. Vanavond verzorgen zijn oude bandmaatjes het voorprogramma. Het viertal valt op doordat ze een vrouw op zang hebben. Ann-Sofie heeft een sterke stem, die de muziek extra kick geeft. De hoofdmoot wordt gevormd door hardrock, zij het aangevuld met metalinvloeden en meer uptempo dan hetgeen de hoofdact van vanavond maakt. Een luisterend oor weet zelfs wat Diamond Head-invloeden te ontdekken. Na verloop van tijd wordt de muziek van Spiders wat eentonig, maar als opwarmer is de band zeker niet verkeerd.

Rond negen uur weerklinkt een luchtalarm door de Melkweg en gaat het optreden van Graveyard van start met An Industry Of Muder. Wat volgt, is een bloemlezing uit de drie albums die de band inmiddels gemaakt heeft.

Het dit jaar verschenen Lights Out heeft minder stof doen opwaaien dan doorbraakalbum Hisingen Blues (2011), maar op het podium bewijzen ook de nieuwe nummers zich en scharen ze zich moeiteloos tussen inmiddels beproefde krakers als I Ain’t Fit To Live Here en The Siren.

De vorige avond deden de Zweden het roemruchte Speedfest in Eindhoven aan, maar van een katerige instelling is gelukkig geen sprake. Vooral drummer Sjöberg leeft zich op overenthousiaste wijze uit achter de drumkit en is een lust voor het oog. Door de kleinschalige setting van de Oude Zaal van de Melkweg, die goed volgepakt is, wordt er een bijzondere en intieme sfeer geschapen. In combinatie met de erg ouderwets ogende muzikanten, snor, overhemd en al, klopt het plaatje vanavond helemaal.

Ja, het zit goed vanavond, het in een warme, psychedelische deken gewikkelde publiek eet uit de hand van Graveyard. Het plotse einde van een vrij kort optreden komt dan ook als een koude douche. Mede hierdoor werd het vanavond niet zo onvergetelijk als de eerste keer dat ondergetekende Graveyard zag. Maar hier staat een band die alleen nog maar kan groeien. Volgende keer een set van twee uur a.u.b.!

Helldorado

Reactie van een Metalfan op 27-12-2012 om 08:03u


Mooie foto''s en duidelijke setlist.

Reactie van een Metalfan op 28-12-2012 om 19:01u


jammer dat ik het gemist heb, volgende optreden ben ik dr zeker bij

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.