Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
    1 mei:
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Angus Young (AC/DC) - 71
  • Bruce Sinofsky (regisseur)† - 70
  • Jeff Young (Megadeth) - 64
  • Jerry Finn (producent)† - 57
  • Mark Lockheart (Polar Bear) - 65
  • Mick Ralphs (Bad Company)† - 82
  • Stuart Carruthers (Grip Inc.) - 56
  • Toshimasa "Toshiya" Hara (Dir En Grey) - 49
  • Victor Agnello (Lȧȧz Rockit)† - 62
Concertreview

Nine Inch Nails en Mew
Op 8 juli 2009 in Heineken Music Hall, Amsterdam
Tekst door Armand
Foto's door Caroline van Heijningen

Na Ministry vorig jaar is er dit jaar het (tijdelijke?) afscheid van een andere industrial grootheid; Nine Inch Nails. Samen met Ministry was Nine Inch Nails (NIN) de grootste (lees bekendste) aanstichters van de industrial metal zoals die begin en halverwege de jaren '90 erg populair werd. Beide bands hebben meer overeenkomsten, zo zijn ze beide begonnen als een relatief poppy act die later uitgroeide tot een meer metalen uitvoering en hebben beide frontmannen (Al Jourgensen en Trent Reznor) een flinke historie van verslavingen achter de rug.

Sinds een aantal jaar is Trent Reznor dus verlost van al zijn verslavingen en staat hij volgens eigen zeggen een stuk positiever in het leven dan voorheen. Uiteraard is dat goed nieuws voor hemzelf, echter heeft zijn cleane levensstijl er wel voor gezorgd dat ook het scherpe randje wat van NIN verdwenen is. De laatste paar platen ontbreekt het naar mijn mening aan de waanzin en de scherpte die bijvoorbeeld The Downward Spiral wel had. Het waren vooral de opvallende promotiecampagnes rondom de laatste hersenspinselen van Reznor, te weten With Teeth, Year Zero, Ghost I-IV en the Slip die NIN nog steeds het keurmerk van innovatief meegaven, want op muzikaal gebied bevatten deze platen meer vullers dan knallers.

Maargoed, het voorlopig laatste Nederlandse concert dus. Woensdag 8 juli was het dus zover, in een erg drukke en warme Heineken Music Hall mocht rond 8 uur het Deense Mew de al volop aanwezige NIN fans ongeveer een half uurtje vermaken met hun aan Sigur Ros en, Keane refererende post-rock/indie. Of het tijd genoeg was om de NIN-fans voor zich te winnen waag ik te betwijfelen.

Na een korte ombouwpauze waarin het, na het testen van het licht, duidelijk werd dat je als publiek best je zonnebril had kunnen meenemen begon NIN voor mij persoonlijk, wat ongemakkelijk met Home, 1.000.000 en Letting You. Nieuwere nummers die toch wat magie missen. Gelukkig herstelden Reznor en consorten zich snel door oa. Sin, March of the Pigs, Piggy, Burn (van de Natural Born Killers-soundtrack) en Gave Up te spelen. Na dit bombardement aan klassiekers zakt de set (en ook de publieksreactie) redelijk in tijdens een blokje met relatief rustigere nummers (oa. La Mer, Non-Entity, The Frail en The Wretched). Gelukkig worden we tegen het einde van de set nog getrakteerd op hits als Wish, Head Like a Hole (waar het publiek pas echt los lijkt te komen), Suck en een erg opgefokte versie van Mr. Self Destruct. Na een korte pauze kwam het onvermijdelijke, maar erg mooie, Hurt nog voorbij waarna er met In This Twilight na precies 2 uur een einde kwam aan een voor mijn gevoel ietwat routineus optreden met redelijk wat ups en downs in de setlist.

Nine Inch Nails @ Heineken Music Hall, Amsterdam, 8-7-2009

Een band is nooit zo indrukwekkend als de eerste keer dat je ze ziet, en dat is ook wat er een beetje met NIN had afgelopen woensdag. De vorige keer dat ik ze zag, in 1999 in 013, was voor mijn gevoel superieur aan deze show. Alleen al doordat men toen een veel indrukwekkendere show had met videobeelden, doorzichtige gordijnen voor het podium, en een instrumenten opzet waar meer mee gegooid en gesmeten werd voelde dat meer als een wilde industrial show van een op hol geslagen band. Dit was meer een 'normale' rockshow; vier man op een podium met een lichtshow.

Dat wil niet zeggen dat dit een slecht optreden was, integendeel, het voelde af en toe alleen wat plichtmatig en er had voor mijn gevoel veel meer ingezetenen. Iets wat ik eerlijk gezegd ook verwacht had bij een laatste show van een grote en ervaren band als NIN.

Nine Inch Nails @ Heineken Music Hall, Amsterdam, 8-7-2009

Setlist:
1. Home
2. 1000000
3. Letting You
4. Sin
5. March Of The Pigs
6. Piggy (Nothing Can Stop Me Now)
7. Metal
8. The Line Begins To Blur
9. Head Down
10. Burn
11. Gave Up
12. La Mer
13. The Frail
14. The Wretched
15. Non-Entity
16. I Do Not Want This
17. The Downward Spiral
18. Wish
19. Survivalism
20. Mr. Self Destruct
21. Suck
22. Echoplex
23. The Hand That Feeds
24. Head Like A Hole
25. Hurt
26. In This Twilight

Nine Inch Nails @ Heineken Music Hall, Amsterdam, 8-7-2009
Nine Inch Nails @ Heineken Music Hall, Amsterdam, 8-7-2009

Meer Nine Inch Nails foto's zijn te vinden op de Flickr pagina van Caroline.

Bibelot, Dordrecht

Reactie van Devlin op 01-08-2009 om 04:02u


www.youtube.com/devlinsect

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.