Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in september 2025 werd uitgebracht?

Amorphis - Borderland
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Autrest - Burning Embers, Forgotten Wolves
Bent Sea - The Dormant Ruin
Between The Buried And Me - The Blue Nowhere
Castle Rat - The Bestiary
Dark Angel - Extinction Level Event
Der Weg Einer Freiheit - Innern
Glenn Hughes - Chosen
Green Carnation - A Dark Poem Part I
Helstar - The Devil’s Masquerade
I Prevail - Violent Nature
Igorrr - Amen
Lorna Shore - I Feel The Everblack Festering Within Me
Mors Principium Est - Darkness Invisible
Novembers Doom - Major Arcana
Paradise Lost - Ascension
Paradox - Mysterium
Primal Fear - Domination
Rage - A New World Rising
Revocation - New Gods, New Masters
Spinal Tap - The End Continues
The Vintage Caravan - Portals
Vintersorg - Vattenkrafternas Spel
een ander album uit september 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 10-11-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian Wilson (Yngwie Malmsteen) - 29
  • Dave Simeone (Eldritch) - 50
  • David Lee Roth (Van Halen) - 71
  • Dean Roland (Collective Soul) - 53
  • Duncan Wilkins (Anaal Nathrakh) - 45
  • Eric Martin (Mr. Big) - 65
  • Ihsahn (Emperor) - 50
  • Jack Simmons (Slaughter To Prevail) - 31
  • Jesse "Lord Abagor" Peetoom (Saille) - 36
  • John Dyer Baizley (Baroness) - 48
  • Julia Sweeney (acteur) - 66
  • Julio G. Valladares (Dark Embrace) - 45
  • Kirsty MacColl† - 66
  • Laura Christine (Dark Angel) - 53
  • Lee Douglas (Anathema) - 50
  • Lzzy Hale (Halestorm) - 42
  • Matias Larrede (Thirdmoon) - 52
  • Michaël Konovaloff (Hell City)† - 46
  • Midge Ure (Ultravox) - 72
  • Mike Malinin (Goo Goo Dolls) - 58
  • Mylène Genoux (Midwinter) - 39
  • Paul A.T. Kinson (Skyclad) - 53
  • Rhys Fulber (Front Line Assembly) - 55
  • Scott Hoffman (38 Special) - 64
  • Simon Townshend (The Who) - 65
  • Skeeter (Slumpark Correctional) - 42
  • Timo Häkkinen (Wintersun) - 42
  • Toshi (X Japan) - 60

Vandaag overleden:
  • Jan Kuehnemund (Vixen) - 2013
  • Shredda "Ball" Cheeze (Gwar) - 2005
Concertreview

Year Of The Goat en The Order Of Israfel
Op 1 februari 2017 in Willemeen, Arnhem
Tekst door Jeffrey
Foto's door Marjolein Regterschot
Een doordeweekse dag in Arnhem. Woensdag 1 februari om precies te zijn. Vanavond betreden twee acts de planken in Willemeen. De derde, Tombstones, zou ook van de partij zijn, maar haakte reeds ver van tevoren af. Wat er over blijft is twee lange sets van The Order Of Israfel en Year Of The Goat. Het optreden is het enige in Nederland tijdens de tour. Een unieke mogelijkheid die Jeffrey aangreep om verslag van te doen.

De ruim vijftig bezoekers bij aanvang van het optreden van The Order Of Israfel nemen ruim afstand van het podium en daarmee blijft gedurende het hele optreden een afstand tussen de Zweedse doomformatie en het publiek aanwezig. Letterlijk en figuurlijk, want er is maar weinig bijval voor de prestaties. Er is overigens niet veel mis met diezelfde prestaties. Goed, de zang van Tom Sutton staat wat zacht in de mix en het is het minst sterke onderdeel van de band, maar verder is het geluid prima, de heren spelen goed en daarmee ligt het geheel op de onopvallende zang na toch prettig in het gehoor.

The Order Of Israfel @ Willemeen, Arnhem, 1 februari 2017

Meerdere riffs zijn memorabel, maar ze lijken vanavond aan weinigen besteed, hoe goed het viertal ook zijn best doet en bij vlagen beleving toont. Zelfs de aardige opmerking van de Australische frontman dat hij in Arnhem is en Arnhemland een regio in zijn thuisland is waar zijn vader met aboriginals werkt, vindt weinig bijval. Men knikt wel mee op de muziek, met name tijdens het snellere On Black Wings, A Demon, maar heel veel enthousiasme is er niet in de zaal. De muzikanten hadden meer verdiend.

The Order Of Israfel @ Willemeen, Arnhem, 1 februari 2017

Inmiddels is het wat drukker in Willemeen, maar veel meer dan tachtig mensen zullen er niet geweest zijn. Year Of The Goat krijgt zeventig minuten, dat zijn er tien meer dan de vorige act. De bezoekers doen een paar flinke stappen vooruit, maar ook hier durft niemand vooraan te staan om de mix van Blue Öyster Cult, The Devil’s Blood en Wishbone Ash-tonen te horen. Wel is het direct duidelijk dat velen juist voor deze Zweedse occulte rockers komen. Het is dan ook jammer dat het geluid aan de harde kant staat en daardoor veel details niet goed tot hun recht komen, zoals het toetsenwerk dat slechts sporadisch te horen is.

Year Of The Goat @ Willemeen, Arnhem, 1 februari 2017

Het is eigenlijk vooral een ruisende muur van geluid die door de zaal klinkt. Slecht is het zeker niet, maar het is zo zonde dat de ruige sound afbreuk doet aan een prettige compositie als het catchy Spirits Of Fire. Uitvoeringen die er in positieve zin bovenuit schieten, zijn die van Angels’ Necropolis van het gelijknamige conceptalbum over Lucifer (mellotron is hoorbaar en er zit beleving in de soms Matt Bellamy- achtige zang), Of Darkness (melodielijn komt er goed uit) en Vermillion Clouds (veel beleving op het podium, mooie compositie van de debuut-ep Lucem Ferre).

Year Of The Goat @ Willemeen, Arnhem, 1 februari 2017

De aankondigingen van de nummers zijn wat ongemakkelijk en missen overtuiging. Er is daarnaast niet veel contact tussen band en publiek. Af en toe is er een aanmoediging om mee te klappen net als bij The Order Of Israfel, maar op deze woensdag gebeurt dat slechts kort en daarna valt het weer stil. Er zijn wat fans die meezingen en na afloop van elke track is er wel applaus, maar valt er ook snel een stilte in de zaal.

Qua muzikale prestaties scoort het zestal (waarvan drie met gitaar) een ruime voldoende en het sextet sluit de reguliere set overtuigend af met het sterke Riders Of Vultures. Daarna is er nadrukkelijk een roep van de liefhebbers om meer en er volgt nog een toegift met twee songs. Inmiddels is het toeschouwersaantal flink gereduceerd. Dat ligt niet zo zeer aan de prestaties van de band, maar meer aan het matige geluid en daarnaast is het duidelijk een doordeweekse dag, waarbij iedereen op tijd thuis wil zijn, want morgen gaat de wekker weer vroeg af.

Year Of The Goat @ Willemeen, Arnhem, 1 februari 2017

Setlist Year Of The Goat:
1. The Key And The Gate
2. Spirits Of Fire
3. Angels' Necropolis
4. Pillars Of The South
5. Of Darkness
6. Black Sunlight
7. Vermillion Clouds
8. For The King
9. This Will Be Mine
10. Riders Of Vultures

Toegift:
11. Song Of Winter
12. Vermin

Setlist The Order Of Israfel:
1. Staff In The Sand
2. The Red Robes
3. On Black Wings, A Demon
4. The Noctuus
5. Von Sturmer
6. Wisdom

The Order Of Israfel

The Order Of Israfel @ Willemeen, Arnhem, 1 februari 2017

The Order Of Israfel @ Willemeen, Arnhem, 1 februari 2017

Year Of The Goat

The Order Of Israfel @ Willemeen, Arnhem, 1 februari 2017

Year Of The Goat @ Willemeen, Arnhem, 1 februari 2017

Met dank aan Marjolein Regterschot van Marjolein Regterschot Photography voor de foto's.

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.