Pit
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete song van Ghost?

Call Me Little Sunshine
Cirice
Con Clavi Con Dio
Dance Macabre
Darkness At The Heart Of My Love
Deus In Absentia
Elizabeth
Faith
From The Pinnacle To The Pit
Ghuleh/Zombie Queen
He Is
Hunter's Moon
If You Have Ghosts
Kiss The Go-Goat
Life Eternal
Mary On A Cross
Monstrance Clock
Mummy Dust
Rats
Ritual
Spillways
Square Hammer
Witch Image
Year Zero
een andere Ghost-song

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 maart:
  • Blood Youth, Cane Hill en Diamond Construct
  • Cannibal Corpse, Ingested, Dark Funeral en Stormruler
  • Ramkot
  • Wiegedood en Modder
  • 24 maart:
  • Evil Invaders, Warbringer en Schizophrenia
  • Obstruktor, Infantry, Degenerate, Serotonia en Doodzonde
  • Truckfighters, Wizzerd en Deadly Vipers
  • 25 maart:
  • Evil Invaders, Warbringer en Schizophrenia
  • Nephylim en Dodenkrocht
  • Obstruktor, Headless Hunter, Atmoran, Torn From Oblivion en Sapphyr
  • Sisters of Suffocation en Dispelled
  • Sorcerer en High Inquisitor Woe
  • Sworn Enemy, Pain Of Truth en Worst Doubt
  • The Answer en Black Mirrors
  • 26 maart:
  • Blood Youth, Cane Hill en Diamond Construct
  • Cirith Gorgor en Lijkschouwer
  • Crowbar
  • 28 maart:
  • Metallica Amsterdam Takeover
  • 29 maart:
  • W.A.S.P.
  • Wiegedood
    23 april:
  • Aviana, Invisions, Earh Caller en Dead Like Juliet
  • Evil Invaders, Warbringer en Schizophrenia
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Didier Delsaux (Manigance) - 57
  • Fabiola Bellomo (Frozen Crown) - 26
  • Gorlan (Elvenking) - 45
  • James Miller (producent)† - 81
  • Marco Soellner (Klimt 1918) - 47
  • Mikel Martinez (Valhalla) - 48
  • Phil Lanzon (Uriah Heep) - 73

Vandaag overleden:
  • Dave Brockie (Oderus Urungus) (GWAR) - 2014
Review

Negator - Old Black
Jaar van release: 2004
Label: Remedy Records
Negator - Old Black
Satan nog aan toe!! Godverdomme, mij is laatst verteld dat black metal dood zou zijn, maar daar kan ik dus nu een keihard Fuck You! statement tegenover plaatsen.
Negator is de naam van deze Duitse black metal band en ze brengen met "Old Black" een snoeiharde , verpletterende black metal plaat uit van formaat. Het is misschien niet origineel, maar tussen allerlei vage gothic beïnvloede semi-black metal clubjes door is dit een welkome afwisseling.

De band bewijst dat rauwe en pure black metal niet persé slecht geproduceerd hoeft te zijn en trekt met een glashelder geluid ten strijde aan de zijde van Satan om het christelijk tuig te vernietigen. Natuurlijk allemaal muzikaal vormgegeven in 8 prachtige black metal krakers.
Het hoesje is zo primitief als de steentijd en de teksten handelen lekker ouderwets over het vermorzelen van alles wat goed is en zo hoort het ook.

De band opent retestrak met het nummer Science of Nihil en al gauw komen invloeden naar boven zetten van bands als Marduk en Dark Funeral maar persoonlijk bevalt de hysterische zang hier mij een stuk beter en klinkt het geheel een stuk eerlijker als de laatste albums van die twee bovenstaande bands.
In een later nummer als Der Infanterist komen pas echt de kwaliteiten naar boven, vooral de heerlijke galmende door je ziel snijdende riffs.
Het instrumentaaltje Interludium is niet heel bijzonder, maar wel vrij sfeervol , klein beetje overbodig blijkt later. Meest afwisselende song is toch wel de afsluiter Renegation dat 11 minuten duurt en lichtelijk episch klinkt. Hierin komt zelfs nog even een sfeervol keyboard langs, maar het blijft allemaal heerlijk stampend en rauw.

Dit debuut is dus een veelbelovende cd en ik verwacht dat we ook nog wel heel wat in de toekomst kunnen verwachten van deze Duitsers. Dus , ligt je hart bij goed geproduceerde rauwe black metal met hier en daar melodieuze passages dan is Negator een echte aanrader. Geen ruisband, maar een echte knaller. Zo hoort dat, godverdomme!

Tracklist
1. Science of Nihil
2. Free Bird
3. Der Infanterist
4. Interludium
5. Katharsis
6. Vernunft 1.0
7. In the Unholy Halls of eternal Frost
8. Renegation

Score: 86 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 6 maart 2004

Negator - Old Black
Reactie van Hoofdbanger op 07-03-2004 om 10:19u

Hoe kan je nou aan de zijde van Satan ten strijde trekken tegen het christelijk tuig. Satan is een christelijk symbool.

Negator - Old Black
Reactie van Meltdown op 07-03-2004 om 14:29u
Score: 83 / 100

Mooi album. Vooral Katharsis (nummer 5, die ontbreekt in je tracklist) straalt zo'n agressiviteit uit!

Negator - Old Black
Reactie van Wolfgard op 07-03-2004 om 16:26u

Hoofdbanger neemt alles wel erg serieus..

Negator - Old Black
Reactie van Svenson op 07-03-2004 om 19:24u

Ja, typische review. En wie heeft jou verteld dat black metal dood is? Want dat is namelijk onzin, er loopt nog genoeg vets rond, en dat zou jij als uberblekkie moeten weten.

Negator - Old Black
Reactie van Wolfgard op 08-03-2004 om 19:49u

Natuurlijk is black metal niet dood..dat blijkt nu wel weer.. Maar een zogenaamde internetblekkie vertelde me laatst dat hij vond dat er weinig goed spul uit kwam en daarom de bm dood verklaarde..was ik het uiteraard niet mee eens

Fleddy Melculy Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2023 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.