Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2026 is uitgebracht?

Airbourne - Airbourne
Beartooth - Pure Ecstasy
Beseech - Future Present Past
Cancer Bats - Give Me Dirt
Chelsea Wolfe - The Dark
Dominia - Tamas
Electric Callboy - Tanzneid
Exumer - Death Mask Messiah
Fen - Elemental Part One (Mourning Earth)
Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
Gorod - The Ember Gone
Hibria - On The Shortness Of Life
Hulder - Verbolgen
In This Moment - Witch
Kamelot - Dark Asylum
Marilyn Manson - One Assassination Under God 2
Mastodon - Marrow Deep
Raunchy - Prisoner
Russian Circles - Nine
The Night Eternal - Cold Velvet
The Warning - Everything's Falling
Tokyo Blade - Hoist The Colours High
Triosphere - Oceans Above, Stars Below
Xandria - Eclipse
een ander album uit augustus 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 september:
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Modder en Der Mancha Red
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
  • Wyatt E. en An Evening With Knives
  • 5 september:
  • Doodswens, Argwaan, Helhekser en Stilte
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious, Massive Assault, Wounded, Against Evil en Mandator
  • Nox Occultum chapter II
  • Occultfest
  • Shoot The Messiah, Damnation en Skyloth
  • Vanaheim en Nephylim
  • 6 september:
  • Aaron Stainthorpe, Mark Deeks en Jo Quail
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious en Grindpad
  • Shape Of Despair, Marche Funèbre en Counting Hours
  • Wyatt E. en Baardvader
  • 8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
    3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • Dordrecht Metal Fest
  • Myrath
  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Selway (KMFDM) - 56
  • Doug Pinnick (King's X) - 76
  • Fantasma (Brujeria) - 66
  • Jimi Hazel (24-7 Spyz) - 63
  • Luuk van Gerven (After Forever) - 46
  • Mike Wengren (Disturbed) - 55
  • Pasi Hakuli (Total Devastation) - 50
  • Rajeh "James" Khazaal (Nervecell) - 42
  • Saku Hakuli (Total Devastation) - 50
  • Terje "Valfar" Bakken (Windir)† - 48
  • Tom Viel (Kronos) - 47
  • Tommy Tägtgren (producent) - 61

Vandaag overleden:
  • Keith Harwood (technicus) - 1977
Review

Xandria - Theater Of Dimensions
Jaar van release: 2017
Label: Napalm Records
Xandria - Theater Of Dimensions
Alhoewel Sacrificium (2014) beslist één van de beste albums in de discografie van Xandria is, geven de bandleden aan dat er nog wel ruimte voor verbetering is, bijvoorbeeld in hoe de kwaliteiten van zangeres Dianne van Giersbergen benut kunnen worden. Op het mini-album Fire & Ashes (2015) is op dat gebied al een verandering te horen en deze zet zich door op Theater Of Dimensions.

De diversiteit en schoonheid van de vocalen van Dianne komen hierop heel mooi naar voren. Ze heeft veel meer haar stempel gedrukt op de songwriting en zingt werkelijk prachtig. Dat levert meteen een sterke opener op. Where The Heart Is Home begint met een intro die mooi overgaat in het bombastische nummer, waarin op fraaie wijze een akoestische passage in is verwerkt.

Naast de mooie stem van de 'Dutchess' staan ook de orkestraties en het koor PA'dam (indrukwekkende bijdrage aan het begin van Ship Of Doom) prominent in de mix. Dat levert op een aantal momenten een Epixandriaanse beleving op. Net als Epica kiest Xandria voor een bombastische productie die tevens raakvlakken heeft met The Diary van The Gentle Storm. In het geval van de Duitse formatie pakt dat wat minder geslaagd uit. Het neigt naar overproductie en komt daardoor wat vlak en kunstmatig over. Dat geldt voor zowel de orkestraties, het droge gitaargeluid en de wat krachteloze snaredrums.

Wie zich niet stoort aan de productie heeft een prettige release in handen. Na de vrolijke symfonische power metal in Death To The Holy (herinnert kort aan Temple Of Hate) en Forsaken Love, waarin Dianne je terugbrengt naar de tijd van de powerballads uit de jaren tachtig, komen het bombastische Call Of Destiny en het brute We Are Murderers (We All), met bijdrage van Björn 'Speed' Strid (Soilwork) aan bod.

Laatstgenoemde blijft mede vanwege het herhalen van de titel goed hangen, al is het niet het hoogtepunt van het album. Dat komt namelijk met het fantastische Dark Night Of The Soul. In geen enkele andere track heeft de memorabele zang (op begeleiding van in eerste instantie piano en op de achtergrond cello) zo'n emotionele impact op de luisteraar als hier. Het nummer zwelt steeds verder aan en naast een eervolle vermelding voor de gitaarsolo is het wederom Dianne die hier schittert en alles geeft.

Ook daarna valt er voldoende te genieten, zoals met het bij aanvang doomy When The Walls Came Down (Heartache Was Born) en het aan Heart Of Amsterdam van The Gentle Storm herinnerende instrumentale Ceilí. Het Nightwish-achtige Song For Sorrow And Woe bevat een mooie, sprookjesachtige zanglijn om mee te neuriën. Tijdens het met oriëntaalse strijkerspartijen voorziene Burn Me, met Zaher Zorgati van Myrath als gastvocalist, komt tijdens het refrein een mix van Unembraced en Blood On My Hands in gedachten op. Het titelnummer van veertien minuten, waarin ook Henning Basse (MaYan, Firewind) meespeelt, is een episch theater op zich.

Theater Of Dimensions is de Duitse formatie op zijn modernst. Vanwege de prominente positie van de koren in de mix komt de naam Epica in gedachten op, maar Xandria klinkt bovenal als zichzelf in een nieuw jasje. Zoals de titel al aangeeft is het een album dat divers is. De Keltische folkelementen zijn nog altijd aanwezig, evenals de heavy riffs en de ballads. Het is met name Dianne van Giersbergen die de boventoon voert en die ruimte uitstekend benut. De iets te lange achtste full-length bevat meerdere mooie nummers, die door de overproductie niet allemaal even sterk uit de verf komen. Het levert wat minpunten op, maar een dikke voldoende is wel op zijn plaats.

Tracklist:
1. Where The Heart Is Home
2. Death To The Holy
3. Forsaken Love
4. Call Of Destiny
5. We Are Murderers (We All)
6. Dark Night Of The Soul
7. When The Walls Came Down (Heartache Was Born)
8. Ship Of Doom
9. Ceilí
10. Song For Sorrow And Woe
11. Burn Me
12. Queen Of Hearts Reborn
13. A Theater Of Dimensions

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 16 januari 2017

Meer Xandria:

Zoeken
    1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.