Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
    3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dries (Natan) - 43
  • Glen E. Friedman (fotograaf) - 64
  • Isiul (Hellsaw) - 44
  • Jo Nunez (Firewind) - 38
  • Michał Łapaj (Riverside) - 44
  • Pasi Sipilä (Charon) - 49
  • Riku Hopeakoski (Catamenia) - 48
  • Snowy White (Thin Lizzy) - 78
  • Tim Baumgärtel (Adorned Brood) - 47
  • Timo Tolkki (Stratovarius) - 60
  • Tobias Forge (Ghost) - 45

Vandaag overleden:
  • Norman Smith (Hurricane Smith) - 2008
  • Ronnie Montrose (Montrose) - 2012
Review

Kingcrow - Eidos
Jaar van release: 2015
Label: Scarlet Records
Kingcrow - Eidos
Kingcrow is een Italiaanse band die alweer heel wat jaren meedraait en te boek staat als progressieve metalformatie. Nu herinner ik mij vanuit mijn begindagen als recensent voor dit webzine nog vaag het album Insider, een conceptalbum dat vooral raakvlakken vertoonde met Queensrÿche’s Operation: Mindcrime. Die plaat stamt echter alweer uit 2003 en sindsdien ben ik het gezelschap ook uit het oog verloren. Twaalf jaar later volgt met Eidos dus een hernieuwde kennismaking. De drie albums die Kingcrow in de tussentijd heeft uitgebracht, Timetropia (2006), Phlegethon (2010) en In Crescendo (2013), zijn dan ook geruisloos aan mij voorbijgetrokken.

Wat ik op Eidos hoor, stemt mij echter blijmoedig. Het is goed te horen dat Kingcrow aan professionaliteit heeft gewonnen, want het album zit uitstekend in elkaar en het geheel ziet er fraai uitgewerkt uit. De productie is ook prima te noemen en de heren verstaan hun vak als muzikant. Qua sound is Kingcrow wat meer opgeschoven richting songgeoriënteerde proggroepen als Threshold en Enchant, met een flinke scheut Riverside in de bij vlagen lekker zweverige melodieën. Die invloeden vertalen zich in compacte en beklijvende, maar tegelijkertijd spannende en tegendraadse composities als The Moth en On The Barren Ground. Herkenbaarheid en techniciteit kunnen zonder problemen hand in hand gaan, bewijst Kingcrow.

Opmerkelijk is een nummer als Adrift, waarbij de band zich op momenten wel heel erg heeft laten inspireren door het meer ingetogen werk van Opeth. Vooral het begin van dit nummer ademt nadrukkelijk de sfeer van Opeth’s Damnation uit. Hoewel de invloeden er erg dik bovenop liggen, is de uitwerking zeer de moeite waard. Ook Slow Down is gerust eigenzinnig te noemen. Door de wat kille, moderne effecten moet ik af en toe aan het latere werk van Katatonia denken, maar de band gooit er halverwege net zo makkelijk een bijna swingend, technisch knap in elkaar zittend instrumentaal hoogstandje uit, waardoor de sfeer volledig omslaat.

Zo valt er van alles te beleven en ontdekken met Eidos. Liefhebbers van bovengenoemde bands zullen dan ook ongetwijfeld genieten van het materiaal van deze Italianen. Het album is bovendien door twee bandleden zelf van een passende productie voorzien. Hoewel Kingcrow de absolute finesse van een groep als Threshold mist, bewijst de band met Eidos dat het de status van voorprogramma inmiddels ruimschoots is ontgroeid.

Tracklist:
1. The Moth
2. Adrift
3. Slow Down
4. Open Sky
5. Fading Out Pt. IV
6. The Deeper Divide
7. On The Barren Ground
8. At The Same Place
9. Eidos
10. If Only

Score: 80 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 19 augustus 2015

Kingcrow - Eidos
Reactie van Ron op 20-08-2015 om 10:55u
Score: 95 / 100

Goede review, maar wat mij betreft stijgt dit toch ver boven Threshold uit. Die doen al jaren hetzelfde wat mij betreft.

Kingcrow - Eidos
Reactie van Ron op 20-08-2015 om 10:56u
Score: 95 / 100

Val een beetje in herhaling zie ik, maar punt is duidelijk. x)

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.