Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 december:
  • Three Days Grace en Badflower
  • 5 december:
  • Ice Nine Kills, The Devil Wears Prada en Creeper
  • 6 december:
  • Cradle of Filth en Suffocation
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Skroetbalg
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
  • 9 december:
  • Of Mice & Men, Ghostkid en Gore
Geen concerten bekend voor 03-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bill Steer (Carcass) - 56
  • Csaba "Csibe" Czébely (Wisdom) - 50
  • Damir Adžic (Alogia) - 47
  • Daniel Bugno (Arise) - 49
  • Don Barnes (38 Special) - 73
  • Erik Grönwall (H.E.A.T) - 38
  • Hornyák Balázs (Wisdom) - 50
  • Jan Hrubý (Framus 5) - 77
  • Jimmie Strimell (Nightrage) - 45
  • Joseph Conrad (auteur)† - 168
  • Kenneth McGowan (fotograaf) - 85
  • Kostas Theoharis (Blade Of Spirit) - 49
  • Mark Shelton (Manilla Road)† - 68
  • Mickey Thomas (Starship) - 76
  • Ozzy Osbourne (Black Sabbath)† - 77

Vandaag overleden:
  • Ian McLagan (Faces) - 2014
  • Scott Weiland (Stone Temple Pilots) - 2015
Review

Slaughter The Giant - Abomination
Jaar van release: 2023
Label: At Dawn Records

 -

In 2022 bracht de Vlaamse melodeath-band Slaughter The Giant zijn debuutalbum Depravity uit. Dit energieke album werd met veel enthousiasme ontvangen. Gelukkig komt er in november 2024 een vervolg: de ep Abomination. Inmiddels is de band niet langer verbonden aan Hammerheart Records; deze nieuwe ep wordt uitgebracht via het Zweedse At Dawn Records.

Abomination bouwt voort op de elementen die op Depravity zo goed in de smaak vallen. De ep is compact en intens, vol epische en goed geplaatste orkestraties. Frontman Benny Ubachs (ex-The Scalding) levert veelzijdige en krachtige vocalen, terwijl gitaristen Jeroen Broos en Timi Devos (ex-Evilenko) intrigerend gitaarspel toevoegen. De stevige ritmesectie wordt gevormd door drummer Joren Baert (Artefacts) en bassist Daan Vangoidsenhoven.

De intro Nothingness zet direct de toon. Het slagwerk rolt als een storm binnen, ondersteund door krachtige riffs die als een rode draad door de nummers lopen. Vocalist Benny schakelt moeiteloos tussen woeste screams en diepe growls, wat de track een interessante veelzijdigheid geeft binnen deze sonische wervelwind. Het is een hectisch nummer dat meteen de aandacht grijpt. Een slim geplaatste orkestratie biedt een korte adempauze, precies op tijd om je voor te bereiden op de volgende golf van blastbeats en een solo als kers op de taart.

Ook in het diabolische Abomination worden de orkestraties heel goed ingezet, wat bijdraagt aan de sinistere sfeer. Het is een zwaar nummer waarin deze details voor een goed gebalanceerde diepte zorgen. De diepe grunts en het krachtige slagwerk maken het tegelijkertijd meeslepend en catchy. Deze keren ook terug in het futuristisch klinkende Alien Abduction. De track schakelt snel over naar brute death metal, waarbij het gitaarspel op bijna speelse wijze de stevige blastbeats volgt.

De ritmesectie vormt het solide fundament van de tracks op deze ep, wat ook duidelijk naar voren komt in het epische A World Engulfed In Flames. Op een boeiende manier wisselt de ritmesectie van tempo en koers, om vervolgens weer terug te keren naar de muzikale rode draad van het nummer. De subtiele synths versterken deze dynamiek, waardoor ook de veelzijdige vocalen goed tot hun recht komen.

Met Abomination brengt Slaughter The Giant geen baanbrekend nieuw geluid, maar dat is ook niet nodig. Alle tracks op deze compacte ep zijn goed uitgevoerd en zullen liefhebbers van melodeath zeker enthousiasmeren. De composities zijn boeiend en catchy en blijven ook na meerdere luisterbeurten goed hangen. Het is een krachtige en energieke plaat en ik voorzie dat deze toewijding de band nog ver zal brengen.

Tracklist:
1. Nothingness
2. Abomination
3. The Chainsaw Killer
4. Alien Abduction
5. Omens Of Evil
6. A World Engulfed In Flames

Reviewer: Tanya
Toegevoegd: 26 januari 2025

Meer Slaughter The Giant:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.