Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete vocalist aller tijden uit de Benelux?

Alex Agnew
Anneke van Giersbergen
Barry Hay
Bert Heerink
Charlotte Wessels
Colin H. van Eeckhout
Edward Reekers
Farida Lemouchi
Fleddy Melculy
Floor Jansen
Franky De Smet-Van Damme
Günther Theys
Jan Chris de Koeijer
Kate de Lombaert
Leon Goewie
Martin van Drunen
Raven van Dorst
Ruben Block
Rudeboy
Seregor
Sharon den Adel
Simone Simons
Stefanie Mannaerts
Sven de Caluwé
een andere vocalist, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian "Covan" Kowanek (Decapitated) - 48
  • Alex "Esoterica" Poole (Chaos Moon) - 39
  • Alex Holzwarth (Rhapsody) - 57
  • Anders Öström (Blind Stare) - 42
  • Carla Harvey (Butcher Babies) - 49
  • Darren Middleton (Powderfinger) - 54
  • Destroyer (Hate) - 41
  • Duke Robillard (The Fabulous Thunderbirds) - 77
  • Essie Zagers (Emerald)† - 62
  • Fuchs (Die Apokalyptischen Reiter) - 52
  • Gil Moore (Triumph) - 72
  • Gyri Smørdal Losnegaard (Tristania) - 47
  • Ignacio "Jevo" Garamendi (Valhalla) - 50
  • Jim Fielder (The Mothers Of Invention) - 78
  • Jody Stephens (Big Star) - 73
  • Juka (Moi Dix Mois) - 44
  • Lena Katina (t.A.T.u.) - 41
  • Monica "Demonica" Janssen (X-Tinxion) - 47
  • Paul Schluter (Last Crack) - 57
  • Paul van Son (Headhaunter) - 46
  • Richard Reed Parry (Arcade Fire) - 48
  • Russell Simmons (Def Jam Recordings) - 68
  • Saki (Mary’s Blood) - 35
  • Sam Schneider (Inferi) - 39
  • Shiran Kaïdine (Year Of No Light) - 44
  • Stanley Robertson (Asenblut) - 27
  • Tim Palmer (producent) - 63
  • Tomi Göttlich (Grave Digger) - 58

Vandaag overleden:
  • Graham Chapman (acteur) - 1989
  • Grim (Borknagar) - 1999
  • Janis Joplin (Big Brother And The Holding Company) - 1970
Review

Wang Wen - Eight Horses
Jaar van release: 2014
Label: New Noise
Wang Wen - Eight Horses
Ze zorgden twee jaar geleden voor een daverende verrassing. Het Chinese postrockensemble Wang Wen had immers weliswaar al zes albums op zijn naam staan, maar wist buiten China niet echt voet aan de grond te krijgen. De vraag is of er inmiddels veel aan die situatie is veranderd, maar in ieder geval volg ik de verrichtingen van dit gezelschap een stuk nauwgezetter nadat het melancholische prachtwerkje 0.7 het tot mijn jaarlijst schopte. Inmiddels is de band toe aan zijn achtste full length, wat traditiegetrouw ook uit de titel (Eight Horses) valt op te maken.

Laat ik maar met de deur in huis vallen: helaas benadert Eight Horses het niveau van zijn voorganger niet. Hoewel de ervaring en het vakmanschap van de muzikanten met regelmaat hoorbaar is, maakt de band mijns inziens de verkeerde keuzes door juist de misplaatste, ‘funky’ uitspatting van het vorige album verder uit te bouwen en minder nadruk te leggen op de prachtige, melancholische sfeer van weleer. Eight Horses begint evenwel vertrouwd goed met het zich traag ontvouwende Northern North, dat met zijn tien minuten een veelvoud aan ideeën tentoonspreidt. In de beste postrocktraditie is het nummer rijk aan dynamiek en het subtiele gebruik van klassieke instrumenten (piano, trompet) voegt een mooie extra dimensie toe.

Daar waar 0.7 nog vooral steunde op mooie pianolijnen, is op Eight Horses ook voor trompetten een grotere rol weggelegd. Soms werkt dat erg mooi, zoals in het fraaie Escape From Mother Universe, maar ze maken wel iets te vaak hun opwachting. De muziek lijkt daardoor op sommige momenten wat chaotischer dan voorheen (Ten Thousand Buddhas). De grootste blunder is echter dat Wang Wen hier en daar heeft gemeend vocalen te moeten toevoegen aan de sound. Zo bouwt Eight Layer Of Hell erg mooi op, totdat ineens volstrekt misplaatste en nogal matige grunts hun intrede doen. De sfeer slaat in één keer dood. Wat een anticlimax! Ook het tot dan erg mooie Escape From Mother Universe wordt erdoor ontsierd.

Gelukkig gaat het om enkele momenten en laat Wang Wen op het grootste deel van dit album horen nog steeds over een flinke portie kwaliteit te beschikken. Vooral het weemoedige The Last Journey en de lange, uitgerekte afsluiter Welcome To Utopia zijn ouderwets mooi. Het valt de groep bovendien te prijzen dat ze niet – zoals zoveel postrockbands – in hetzelfde stramien blijven hangen, maar experimenteren met nieuwe geluiden. Het resultaat is daardoor wel wat inconsistent. Daar waar 0.7 wist te ontroeren door zijn prachtige, melancholische klanken, weet Wang Wen dat effect met Eight Horses maar af en toe te sorteren.

Tracklist:
1. Northern North
2. Sky Of Dalian
3. Eight Layer Of Hell
4. Ten Thousand Buddhas
5. Escape From Mother Universe
6. Dionysus
7. The Last Journey
8. Welcome To Utopia

Score: 73 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 5 oktober 2014

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.