Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Charley Corbiaux (Heavenly) - 48
  • Marjan Welman (Autumn) - 41
  • Sami Yli-Sirniö (Waltari) - 54
  • Shant Hagopian (Nu.Clear.Dawn) - 47
  • Tim Alexander (Primus) - 61
  • Warren DeMartini (Ratt) - 63

Vandaag overleden:
  • Didier Mertens (Exoto) - 1994
Review

Wasted Bullet - Elegy
Jaar van release: 2013
Label: Suburban Records
Wasted Bullet - Elegy
Elke tijdgeest of generatie heeft een muziekstroming die leidend is voor jeugd en adolescenten om massaal op in te haken. Zo zullen velen nu nostalgisch terugkijken naar het tijdperk van grunge in de jaren negentig of naar de punkrock en nu-metal dat uitkwam rond het millennium. Tegenwoordig zijn het de coregenres die het erg goed doen en de laatste jaren sterk in opmars zijn. Ook Nederland weet zich goed te profileren op deze markt en heeft met Wasted Bullet een internationaal antwoord.

De band uit Tilburg bracht eind vorig jaar hun tweede album Elegy uit en laat daarmee een grote stap voorwaarts horen, vergeleken met hun debuut Light Below Sunrise. Op die plaat was al een vorm van rauwe en ongepolijste melodieuze hardcore te horen dat zeker niet onaangenaam was om naar te luisteren maar het kwam af en toe wat te gehaast over. Op Elegy is dat anders en laat Wasted Bullet een zeer doordachte sound horen die naadloos aansluit op EP Arrogance, Ignorance, (2012) en uitermate hecht klinkt door de cleane productie.

Opener Grain Of Sand begint met rustig getokkel op de gitaar dat langzaam opbouwt en ontaard in een zware climax die overvloeit naar Devolution. De Tilburgers laten op een vernietigende wijze merken geen hoge pet van de mensheid en zijn gedragingen op te hebben en dit thema loopt als een rode lijn door alle nummers heen. Muzikaal klinkt de band ook zwaarder dan voorheen en dat lijkt vooral te komen doordat het drumwerk meer naar voren is geschoven en daardoor veel kenmerkender aanwezig is. Ook de zangprestaties van Robert van Caem zijn er beter op geworden. Hij klinkt feller met een zwaarder stemgeluid maar ook een stuk gemener. Helaas weet zijn cleane zang niet op elk vlak te overtuigen en dat geldt ook voor de backing vocals.

Wanneer deze te ver op de voorgrond komen, valt het op dat ze niet sterk genoeg zijn om het geheel te dragen. De passages waar deze dan aanwezig zijn en de band gas terug neemt, zijn dan ook de zwakheden van het album. Het is te merken dat de groep iets meer experimenteert en probeert af te wisselen maar dat is helemaal niet nodig. Wasted Bullet klinkt namelijk op zijn sterkst als het gewoon vol gas gaat en de tracks compact houdt. Momenten zoals het einde van Devolution, dat opgerekt wordt door een bassolo en een zware climax, neemt te veel vaart weg en dat geldt ook voor 21st Century Con Artist.

Ondanks dat sommige stukken dan niet helemaal goed uit de verf komen, laten de mannen wel horen een hele grote stap voorwaarts gemaakt te hebben. De plaat kent geen slechte tracks en blijft ondanks de aandachtspunten goed overeind. Elegy knalt, beukt en entertaint prima en de band kan best als een belofte gezien worden in het genre. Het zou dan ook mooi zijn voor Wasted Bullet als ze hierdoor in binnen-en buitenland meer aanzien krijgen en met de Europese tour die er voor hun aankomt, zal dat vast ook wel lukken.

Tracklist
1. Grain Of Sand
2. Devolution
3. Mouth Runner
4. Pro Ana
5. 21st Century Con Artist
6. Icarus
7. Sanctuary
8. Elegy
9. xJesusx
10. Scum Of The Earth
11. Balthasar
12. I See The End

Score: 79 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 8 juli 2014

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.