Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    16 juni:
  • Knocked Loose
  • Possesssed en Sinsaenum
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Young (Status Quo) - 81
  • Darrell Sweet (Nazareth)† - 79
  • Diana Serra (Aghora) - 40
  • J. Aslan (The Birthday Massacre) - 49
  • Krist Novoselic (Nirvana) - 61
  • Robert Fripp (King Crimson) - 80
  • Rune Østerhus (Tristania) - 49
  • Scott Reeder (Kyuss) - 61
  • Sir Christus (Negative) - 47
  • Sonny Sandoval (P.O.D.) - 52
  • Thomas Das Neves (Heavenly) - 44
  • Tony Kakko (Sonata Arctica) - 51

Vandaag overleden:
  • Ronnie James Dio (Rainbow) - 2010
Review

21 Octayne - Into The Open
Jaar van release: 2014
Label: AFM Records
21 Octayne - Into The Open
De oorsprong van 21 Octayne ligt in 2008 wanneer gitarist Marco Wriedt (Axxis) tijdens de zoektocht naar een nieuwe drummer voor die band Alex Landenburg (Rhapsody) ontmoet. Het klikte meteen op muzikaal vlak en beiden hadden het plan om hoe dan ook op enig moment samen iets te gaan doen. Dat plan kreeg twee jaar later een vervolg toen ze samen met bassist Andrew Lauer (Paul Gilbert) gingen jammen. Diversiteit in muzikale ideeën bracht de drie samen en Lauer droeg zanger Hagen Grohe voor die bij The Joe Perry Project tot dan toe de vocalen invulde.

Uiteindelijk heeft de diversiteit vanuit de jamsessies een rol gekregen op dit album waar we niet alleen verschillende invalshoeken waarnemen maar waar ook prima muziek gemaakt wordt. De stem van Grohe is prettig en vanaf het begin hakt de band er flink in met She's Killing Me en Dear Friend, waarvan de laatste iets neigt naar Nickelback. Er komen ook catchy nummers voorbij zoals bijvoorbeeld het radiogeoriënteerde Turn The World maar de rode draad is toch wel klassieke hardrock, gebouwd op riffs en vol melodie. Uitzondering hierop is My Teddy Bear dat een stuk donkerder is vanwege de gebruikte riff maar waar de melodie toch goed overeind blijft.

De obligate ballad, tevens titelnummer, is in tegenstelling tot bij veel andere bands, niet het juweeltje van de cd. Een goede ballad boeit en is lichtelijk voorspelbaar en dat is dit nummer zeker niet. Zelfs de gitaarsolo is van een middelmatig gehalte. Halverwege de cd is er een stilistische ommezwaai. Het songmateriaal wordt iets experimenteler en ingewikkelder maar het zwakt niet echt af in kwaliteit. De tweede ballad is geslaagder dan de eerste. Het mierzoete I Will Always Be There is simpel van opzet maar straalt juist door die simpelheid.

Afsluiter Come Alive is een modern klinkende rocker die knap in elkaar zit door zijn fusioninvloeden, waarin nog steeds die melodie blijft staan. Knap om zoveel stijlen te kunnen brengen in combinatie met soms zeer pakkende refreinen. Ik kan me goed voorstellen dat hier een redelijk breed publiek voor is, dat, net als de muziek van 21 Octayne, een mix zal zijn van jong en oud. Een lekker debuut.

Tracklist:
1. She's Killing Me
2. Dear Friend
3. Turn The World
4. Don't Turn Away
5. My Teddy Bear
6. Into The Open
7. Me Myself And I
8. The Heart (Save Me)
9. Your Life
10. I Will Always Be Right There
11. Leave My Head
12. Come Alive

Score: 85 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 2 juli 2014

21 Octayne - Into The Open
Reactie van enchant op 02-07-2014 om 19:40u
Score: 77 / 100

Leuk album.

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.