Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
Geen concerten bekend voor 10-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna Murphy (Cellar Darling) - 37
  • Brian Eschbach (The Black Dahlia Murder) - 44
  • Christofer Johnsson (Therion) - 54
  • Hansi Kürsch (Blind Guardian) - 60
  • Ian Anderson (Jethro Tull) - 79
  • Mark Borgmeyer (Crimson Glory) - 60
  • Zachary Hietala (Tarot) - 57

Vandaag overleden:
  • Ian Jones (Blitzkrieg) - 2009
  • Øystein "Euronymous" Aarseth (Mayhem) - 1993
  • Phil Baheux (Channel Zero) - 2013
Review

Stormwarrior - Thunder & Steele
Jaar van release: 2014
Label: Massacre Records
Stormwarrior - Thunder & Steele
Het schaamteloze optimisme waarmee het Duitse Stormwarrior zijn ‘over the top’ powermetalklanken weet te brengen, zal bij metalfans die het genre minachten ongetwijfeld voor kromme tenen en vervelende uitslag zorgen, maar de ongebreidelde energie van dit viertal zorgt er bij mij juist voor dat ik deze band een warm hart toedraag. Toegegeven, voorganger Heathen Warrior viel wat tegen, maar daarvoor heeft Stormwarrior toch altijd uitermate aimabele plaatjes afgeleverd.

Thunder & Steele is nummer vijf uit de stal. Natuurlijk is er qua stijl weinig veranderd en blinken de teksten vooral uit in clichés en dooddoeners waarbij de band niet of nauwelijks voor Manowar onder doet (het aantal keren dat de termen ‘metal’ en ‘steel’ in de eerste paar nummers voorbij zijn gekomen, is niet meer op één hand te tellen). Maar de flitsende, frivole riffs, de donderende dubbelbass en het jachtige tempo waarmee de band de festivalweides voor zich probeert te winnen, zorgen ervoor dat ik de tekstuele clichés met veel plezier omarm.

Stormwarrior laat er geen gras over groeien, want de band schiet vanaf de allereerste seconde als een stel briesende paarden uit de startblokken met het razendsnelle titelnummer. Het is dan ook juist het opzwepende en volstrekt ongeremde aan de band dat de nummers zo leuk maakt. Godzijdank verspilt Stormwarrior geen nodeloze energie aan een obligate ballad: de vaart blijft er gedurende de hele plaat goed in zitten. Ieder nummer staat vol met catchy meezingrefreinen, verrukkelijk soleerwerk (hoogtepunt: Ironborn) en typerende ‘gallop-drums’ (zoals in het stoere Steel Crusader).

Thunder & Steele is dan ook een verademing ten opzichte van alle zichzelf veel te serieus nemende, melodramatische ‘neoklassieke’ powermetalbands. Stormwarrior brengt zijn muziek met een vette knipoog door genreclichés met beide armen te omhelzen en er vervolgens een tomeloze dosis enthousiasme tegenaan te gooien (met als hoogtepunt het onweerstaanbare One Will Survive). Juist door dat enthousiasme komt Stormwarrior ermee weg zonder in zelfparodie te vervallen. Verplichte aanschaf voor de liefhebbers van het snellere werk van Helloween en Gamma Ray.

Tracklist:
1. Thunder & Steele
2. Metal Avenger
3. Sacred Blade
4. Ironborn
5. Steelcrusader
6. Fyres In The Nighte
7. Die By The Hammer
8. Child Of Fyre
9. One Will Survive
10. Servants Of Metal

Score: 83 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 11 maart 2014

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.