Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
  • 11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
    5 april:
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
Kalender
Vandaag jarig:
  • Harry Perry (System Of A Down) - 74
  • J.B. Lenoir† - 97
  • John Frusciante (Red Hot Chili Peppers) - 56
  • José J. Izquierdo (Angelus Apatrida) - 49
  • Kevin Leeds (Fall Of Empyrean) - 39
  • Luca Turilli (Rhapsody) - 54
  • Martin Axenrot (Opeth) - 47
  • Norbert Geiseler (Galloglass) - 56
  • Per Nilsson (Scar Symmetry) - 52
  • Ruthie Morris (Magnapop) - 62
  • Zak Stevens (Savatage) - 60
Review

Stormwarrior - Thunder & Steele
Jaar van release: 2014
Label: Massacre Records
Stormwarrior - Thunder & Steele
Het schaamteloze optimisme waarmee het Duitse Stormwarrior zijn ‘over the top’ powermetalklanken weet te brengen, zal bij metalfans die het genre minachten ongetwijfeld voor kromme tenen en vervelende uitslag zorgen, maar de ongebreidelde energie van dit viertal zorgt er bij mij juist voor dat ik deze band een warm hart toedraag. Toegegeven, voorganger Heathen Warrior viel wat tegen, maar daarvoor heeft Stormwarrior toch altijd uitermate aimabele plaatjes afgeleverd.

Thunder & Steele is nummer vijf uit de stal. Natuurlijk is er qua stijl weinig veranderd en blinken de teksten vooral uit in clichés en dooddoeners waarbij de band niet of nauwelijks voor Manowar onder doet (het aantal keren dat de termen ‘metal’ en ‘steel’ in de eerste paar nummers voorbij zijn gekomen, is niet meer op één hand te tellen). Maar de flitsende, frivole riffs, de donderende dubbelbass en het jachtige tempo waarmee de band de festivalweides voor zich probeert te winnen, zorgen ervoor dat ik de tekstuele clichés met veel plezier omarm.

Stormwarrior laat er geen gras over groeien, want de band schiet vanaf de allereerste seconde als een stel briesende paarden uit de startblokken met het razendsnelle titelnummer. Het is dan ook juist het opzwepende en volstrekt ongeremde aan de band dat de nummers zo leuk maakt. Godzijdank verspilt Stormwarrior geen nodeloze energie aan een obligate ballad: de vaart blijft er gedurende de hele plaat goed in zitten. Ieder nummer staat vol met catchy meezingrefreinen, verrukkelijk soleerwerk (hoogtepunt: Ironborn) en typerende ‘gallop-drums’ (zoals in het stoere Steel Crusader).

Thunder & Steele is dan ook een verademing ten opzichte van alle zichzelf veel te serieus nemende, melodramatische ‘neoklassieke’ powermetalbands. Stormwarrior brengt zijn muziek met een vette knipoog door genreclichés met beide armen te omhelzen en er vervolgens een tomeloze dosis enthousiasme tegenaan te gooien (met als hoogtepunt het onweerstaanbare One Will Survive). Juist door dat enthousiasme komt Stormwarrior ermee weg zonder in zelfparodie te vervallen. Verplichte aanschaf voor de liefhebbers van het snellere werk van Helloween en Gamma Ray.

Tracklist:
1. Thunder & Steele
2. Metal Avenger
3. Sacred Blade
4. Ironborn
5. Steelcrusader
6. Fyres In The Nighte
7. Die By The Hammer
8. Child Of Fyre
9. One Will Survive
10. Servants Of Metal

Score: 83 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 11 maart 2014

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.