Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
    13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Daisley (Ozzy Osbourne) - 76
  • cEvin kEy (Skinny Puppy) - 65
  • Dave Padden (Annihilator) - 50
  • Derek Riggs (illustrator) - 68
  • Erik Jacobs (Another Messiah) - 46
  • Fred Mylemans (Patriarch) - 64
  • Greg Fulginiti (technicus) - 75
  • Hamish Glencross (My Dying Bride) - 48
  • Henry Rollins (Black Flag) - 65
  • Jeff Glixman (producent) - 77
  • Jeff Waters (Annihilator) - 60
  • John Davis (technicus)† - 66
  • Les Warner (The Cult) - 65
  • Peter Gabriel (Genesis) - 76
  • Ross Robinson (producent) - 59
  • Rudy Vercruysse (Ostrogoth)† - 71
  • Sandy Slavin (Riot) - 72
  • Scott Smith (Loverboy)† - 71

Vandaag overleden:
  • Richard Wagner (componist) - 1883
Review

Stormwarrior - Heathen Warrior
Jaar van release: 2011
Label: Massacre Records
Stormwarrior - Heathen Warrior
Stormwarrior is niet erg bekend, maar toch een van de beste bands die de underground van de power metalscene te bieden heeft. De Gamma Ray-adepten hebben er drie jaar over gedaan om met een opvolger te komen van het fantastische Heading Northe. Zoals verwacht zijn deze Duitsers (en daarmee is eigenlijk al voldoende gezegd) trouw gebleven aan hun sound. Zelfs de fetisj om zelfstandige naamwoorden met ‘eh’ op het eind uit te spreken is hardnekkig genoeg, getuige de tracklist.

Het weerhoudt me er alleen niet van om te zeggen dat Heathen Warrior niet zo indrukwekkend is als zijn voorganger. Was Heading Northe een zeer creatieve uitspatting met prachtige melodieën en veel energie, hier blijft dat allemaal helaas wat achterwege. Wat overblijft zijn tracks die het vooral moeten hebben van het meezinggehalte. Dat werkt dan wel weer goed in de heimat en daarbuiten bij wat losse fans (mezelf inbegrepen). Opvallend genoeg blijven de meeste songs wel hangen na een keer of vijf geluisterd te hebben. Net als Bij To The Metal van Gamma Ray het geval was.

Over het algemeen is Heathen Warrior helemaal geen verkeerd album. Er staan enkele leuke tracks op, waarvan The Returne, Ravenhearte en in iets mindere mate The Ride Of Asgård de beste voorbeelden zijn. Ondanks dat het alweer enkele jaren geleden is dat de markt met dit soort platen overspoeld werd, kan ik niet zeggen dat deze cd een must have is. Behalve voor wie dol is op de heerlijk foute zang en dito teksten over vikingen.

Tracklist:
1. ...Og Hammeren Hæves Til Slag...
2. Heathen Warrior
3. The Ride Of Asgård
4. Heirs To The Fighte
5. Bloode To Bloode
6. Fyre & Ice
7. The Returne
8. Wolven Nights
9. Ravenhearte
10. The Valkyries Call
11. And Northern Steele Remaineth

Score: 79 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 14 augustus 2011

Stormwarrior - Heathen Warrior
Reactie van Bastiaan op 15-08-2011 om 11:05u
Score: 45 / 100

Soms is het muzikaal best aardig (meestal niet trouwens), maar alleen al die zang is genoeg voor een onvoldoende... Sorry Ruud! Hier verschillen we dan weer van mening.

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.