Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
Kalender
Vandaag jarig:
  • Danny Clinch (fotograaf) - 62
  • Gary Kellgren (producent)† - 87
  • Hans van Hemert (producent)† - 81
  • John Cooper (Skillet) - 51
  • Kevin Codfert (Adagio) - 45
  • Michele Luppi (Vision Divine) - 52
  • Mick Abrahams (Jethro Tull) - 83
  • Oleg "Papa" Filistovich (Dominia) - 52

Vandaag overleden:
  • Andy Johns (producent) - 2013
  • Kidd Jordan (R.E.M.) - 2023
Review

Stormwarrior - Heathen Warrior
Jaar van release: 2011
Label: Massacre Records
Stormwarrior - Heathen Warrior
Stormwarrior is niet erg bekend, maar toch een van de beste bands die de underground van de power metalscene te bieden heeft. De Gamma Ray-adepten hebben er drie jaar over gedaan om met een opvolger te komen van het fantastische Heading Northe. Zoals verwacht zijn deze Duitsers (en daarmee is eigenlijk al voldoende gezegd) trouw gebleven aan hun sound. Zelfs de fetisj om zelfstandige naamwoorden met ‘eh’ op het eind uit te spreken is hardnekkig genoeg, getuige de tracklist.

Het weerhoudt me er alleen niet van om te zeggen dat Heathen Warrior niet zo indrukwekkend is als zijn voorganger. Was Heading Northe een zeer creatieve uitspatting met prachtige melodieën en veel energie, hier blijft dat allemaal helaas wat achterwege. Wat overblijft zijn tracks die het vooral moeten hebben van het meezinggehalte. Dat werkt dan wel weer goed in de heimat en daarbuiten bij wat losse fans (mezelf inbegrepen). Opvallend genoeg blijven de meeste songs wel hangen na een keer of vijf geluisterd te hebben. Net als Bij To The Metal van Gamma Ray het geval was.

Over het algemeen is Heathen Warrior helemaal geen verkeerd album. Er staan enkele leuke tracks op, waarvan The Returne, Ravenhearte en in iets mindere mate The Ride Of Asgård de beste voorbeelden zijn. Ondanks dat het alweer enkele jaren geleden is dat de markt met dit soort platen overspoeld werd, kan ik niet zeggen dat deze cd een must have is. Behalve voor wie dol is op de heerlijk foute zang en dito teksten over vikingen.

Tracklist:
1. ...Og Hammeren Hæves Til Slag...
2. Heathen Warrior
3. The Ride Of Asgård
4. Heirs To The Fighte
5. Bloode To Bloode
6. Fyre & Ice
7. The Returne
8. Wolven Nights
9. Ravenhearte
10. The Valkyries Call
11. And Northern Steele Remaineth

Score: 79 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 14 augustus 2011

Stormwarrior - Heathen Warrior
Reactie van Bastiaan op 15-08-2011 om 11:05u
Score: 45 / 100

Soms is het muzikaal best aardig (meestal niet trouwens), maar alleen al die zang is genoeg voor een onvoldoende... Sorry Ruud! Hier verschillen we dan weer van mening.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.