Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
  • 27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
Geen concerten bekend voor 21-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amar Ru (Orakle) - 45
  • Ana Lara (Oratory) - 47
  • Andy Galeon (Death Angel) - 54
  • Andy Parker (UFO) - 74
  • DJ Premier (Gang Starr) - 60
  • Eddie Money† - 77
  • Jussi Koponen (Sethian) - 52
  • Marko Tarvonen (Moonsorrow) - 48
  • Metalfan.nl - 25
  • Nobuo Uematsu (The Black Mages) - 67
  • Roger Hodgson (Supertramp) - 76
  • Son House† - 124

Vandaag overleden:
  • Gordon Vicary (technicus) - 2010
  • Steve Richards (manager) - 2004
Review

Apostolum - Winds Of Disillusion
Jaar van release: 2014
Label: Moribund Records
Apostolum - Winds Of Disillusion
De Italiaanse band Apostolum brengt met Winds Of Disillusion zijn debuut album uit. De band is opgericht in 2005 en heeft tot op heden slechts een demo en een EP uitgebracht. Apostolum omschrijft zichzelf als een dark metal band, die zich het beste laat vergelijken als een mix tussen de bands Paradise Lost, Anathema en My Dying Bride. Jezelf vergelijken met deze namen, dat schept uiteraard hoge verwachtingen. De albumhoes verraadt dat dit geen vrolijk stukje muziek gaat worden.

Het album begint met een rustige intro. Door middel van een keyboard en een akoestische gitaar wordt Winds Of Disillusion op een rustige manier in twee minuten ingeluid. Unworthiness And Decay is een nummer van bijna elf minuten. Het nummer is opgebouwd vanuit een mid-tempo black metal riff. De zang bestaat uit een grunt en daarnaast zijn er een aantal gesproken stukken. De grunt klinkt niet overtuigend, er lijkt weinig kracht achter te zitten. De zang staat vrij dominant in de mix, waardoor ik mij er toch enigszins aan irriteer. De teksten gaan voornamelijk over depressie en eenzaamheid en dat voel je goed terugkomen in de muziek. Er wordt een behoorlijk duistere sfeer gecreëerd.

Het nummer Higher Planes Of Existence begint ook weer met dezelfde black metal riff, maar deze verandert al snel in een rustig pianostuk, dat langzaam wordt uitgebreid met een keyboard en akoestisch gitaarspel. Af en toe krijg ik het gevoel naar het Duitse Empyrium te luisteren. De afsluiter, Gleam Of Lucidity, is een stuk van ruim achttien minuten. Het gitaarspel is best aardig, maar zeker niet bijzonder te noemen. De nummers lijken enorm op elkaar en doordat er geen hoogtepunten te noemen zijn, blijven de nummers nauwelijks hangen.

Winds Of Disillusion heeft een beklemmende en depressieve sfeer. Door de vele tempowisselingen en pauzes in de muziek, loopt het album niet lekker door. Ook de zang is niet overtuigend genoeg. Het debuut van Apostolum is een aardig begin. Voor liefhebbers van het dark metal genre is dit album een luisterbeurt waard. Met een betere productie en sterker songmateriaal kan Apostolum verder komen. Helaas blijft Winds Of Disillusion in de middenmoot hangen.

Tracklist:
1. Intro (Light Into The Void)
2. Unworthiness And Decay
3. Higher Planes Of Existence
4. Debris Of Perception
5. Less Than A Step
6. Gleam Of Lucidity

Score: 60 / 100

Reviewer: Rudi
Toegevoegd: 20 januari 2014

Meer Apostolum:

Zoeken
    20 maart:
  • Axel Rudi Pell - Ghost Town
  • Bong-Ra - Esoterik
  • Calvana - Sub Janus
  • Decipher - ΘΕΛΗΜΑ
  • Evermore - Mournbraid
  • Exodus - Goliath
  • Gaerea - Loss
  • Mystfall - Embers Of A Dying World
  • Poison The Well - Peace In Place
  • Tyketto - Closer To The Sun
  • 21 maart:
  • Aerdryk - Onzuiver
  • 27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.