Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
    9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Siegel (Infectious Grooves) - 57
  • Carlos Delgado (Crimson Death) - 50
  • Dave Culross (Malevolent Creation) - 52
  • Jaap Relou (For I Am King) - 42
  • Jape Perätalo (To/Die/For) - 52
  • Johan Edlund (Tiamat) - 55
  • Johnny Kelly (Type O Negative) - 58
  • Lisa Miskovsky - 51
  • Robin Trower (Procol Harum) - 81
  • Santtu Lonka (To/Die/For) - 48
  • Shlomit Levi (Orphaned Land) - 43
  • Thomas Mayer (Superior) - 59

Vandaag overleden:
  • Brad Delp (Boston) - 2007
  • Henrik Johansson (Apostasy) - 2006
  • Keith Olsen (producent) - 2020
Review

Venomous Maximus - Beg Upon The Light (re-release)
Jaar van release: 2013
Label: Napalm Records
Venomous Maximus - Beg Upon The Light (re-release)
Fans van In Solitude en duistere metal opgelet! Afgelopen maand bracht Napalm Records het debuutalbum van Venomous Maximus uit, waarmee de band uit de obscuriteit is gehaald. Letterlijk, want Beg Upon The Light verscheen vorig jaar op het totaal onbekende label occulture. Misschien is het een verkapte eigen beheerrelease, al bestaat er wel een Occulture dat zich richt op hiphop en dergelijke. Het belangrijkste is toch dat deze plaat nu een fatsoenlijke, wereldwijde release krijgt.

De zuurpruimen zullen vallen over het gebrek aan originaliteit. Venomous Maximus schotelt ons feitelijk niets nieuws voor, al is het een goede band met aanstekelijke muziek. De heren haken keurig in op de populariteit van bands die donkere, occulte rock/metal maken. Het mag duidelijk zijn dat Venomous Maximus echt metal is. Instrumentaal neigt het zelfs behoorlijk naar black metal met stevige heavy en epic metalinvloeden. Het gezelschap is niet vies van een goede gitaarsolo en durft het best aan om eens gas terug te nemen. Dat leidt op Beg Upon The Light tot onder andere de sterke, gitzwarte ballade Mothers Milk.

Venomous Maximus laat zich lastig in een hokje duwen. Dat zullen velen als een compliment beschouwen, maar toch denk ik dat de liefhebbers van epic doom metal hier best mee uit de voeten kunnen. Het klinkt dan misschien wat tegenstrijdig, maar de band moet het vooral hebben van de uptempo songs. Nieuwsgierigen wil ik dan vooral aanraden om eens naar de meezingers Give Up The Witch en Venomous Maximus te luisteren, die bijna als strijdliederen klinken. Beste track in mijn opzicht is Moonchild, omdat de riffs daarin werkelijk subliem zijn. Gregg Higgins stem past er bijzonder goed bij. De gelijkenis met Pelle Åhman van In Solitude is opvallend. Die band vormt het beste referentiemateriaal, al heeft Venomous Maximus voldoende eigen smoel. Beg Upon The Light is een uitstekende plaat binnen het genre en verdient echt deze release. Pas wel op voor de gelimiteerde versie op lp, want die is op doorzichtig roze vinyl gedrukt.

Tracklist:
1. Funeral Queen
2. Path Of Doom
3. Give Up The Witch
4. Father Time
5. Dream Again (Hellenbach)
6. Moonchild
7. Battle For The Cross
8. Venomous Maximus
9. Mothers Milk
10. Hell's Heroes

Bonustracks:
11. The Mission
12. The Rider
13. The Gift

Score: 83 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 10 oktober 2013

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.