Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
  • 10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Ho99o9 en N8Noface
Geen concerten bekend voor 04-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alice Cooper - 78
  • Bill Ham (producent)† - 89
  • Daniel Freyberg (Naildown) - 44
  • Henry Bogdan (Helmet) - 65
  • Marc Charron (Exciter) - 51
  • Nick Raskulinecz (producent) - 56
  • Noodles (The Offspring) - 63
  • Phil Ehart (Kansas) - 75
  • Robert Jan Stips (The Nits) - 76
  • Sven-Erik "Maniac" Kristiansen (Mayhem) - 57

Vandaag overleden:
  • Lux Interior (The Cramps) - 2009
Review

Venomous Maximus - Firewalker
Jaar van release: 2015
Label: Shadow Kingdom Records
Venomous Maximus - Firewalker
Welke plaat is de belangrijkste in het bestaan van een band? Is dat het debuut? Het allereerste visitekaartje waarop je je enthousiasme en muzikale vrijheid kunt tentoonstellen. Ik weet dat velen er zo over denken. Anderen hebben vooral aandacht voor het derde album. Zeker in de jaren tachtig en negentig was dit voor platenlabels het moment waarop de band zich moest bewijzen. Ikzelf heb de vraag nooit goed kunnen beantwoorden, maar langzaam maar zeker kom ik eruit. De belangrijkste plaat in het bestaan van een band is de tweede.

Ik ga er dus precies tussenin zitten. Op het debuut heeft een band vaak zeeën van tijd gehad om aan hun muziek te werken. Jonge bands hebben de nummers vaak live gespeeld en daarmee genoeg gelegenheden gehad om deze bij te schaven. Een goed debuutalbum zet een groep zeker op de kaart, maar de echte test komt wanneer er onder druk geschreven wordt. Laten we dan even uitgaan van de traditionele situatie waarin een band net een platendeal heeft en waarvan al vrij vlot de eerste echte tegenprestaties verwacht gaan worden.

Wat Venomous Maximus drie jaar na Beg Upon The Light uitbrengt, mag rustig zwak genoemd worden. In zo’n geval ben ik altijd benieuwd wat er in de hoofden van de bandleden speelt. Waarschijnlijk zijn ze er zelf van overtuigd een nieuw meesterwerk gemaakt te hebben, maar het spelplezier en enthousiasme van het oudere werk hoor ik hier al niet meer terug. Beg Upon The Light was regelmatig stoer en heavy met een frontman die klonk alsof hij aan het hoofd stond van een vikingleger. Firewalker mag dan een stoere titel zijn, maar het vuurtje klinkt nogal uitgeblust. Dezelfde frontman doet vooral denken aan een klagende, oude man.

Deze negen nieuwe songs plus intro zijn geen goede aanvulling op je platencollectie. Venomous Maximus probeert makkelijk te scoren met pakkende riffs. Wie goed luistert, hoort alleen niets nieuws en na een handvol luisterbeurten blijft niets hangen. Is het gemakzucht of lijkt het erop dat deze band niet zo talentvol is als ik aanvankelijk dacht? Dit doombandje gooit hier gewoon zijn eigen ruiten in. Venomous Maximus mag zich revancheren met hun derde plaat, maar ik heb er een hard hoofd in dat dit gaat gebeuren.

Tracklist:
1. Intro
2. White Rose
3. Through The Black
4. Dark Waves
5. Oct 14th
6. Firewalker Theme
7. Angel Heart
8. My Machine
9. Fire In The Night
10. Take On The Grave

Score: 55 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 28 juni 2015

Venomous Maximus - Firewalker
Reactie van bakvet op 28-06-2015 om 20:18u

Goede review. Tweede plaat is inderdaad belangrijk, want dan wordt muzikaal talent belangrijker dan jeugdige bravoure en rijping van ideeën. Ik ben nieuwsgierig geworden naar de eerste plaat!

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.