Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 november:
  • InnerWish en Within Silence
  • The Plot In You, Currents, Saosin, Cane Hill
  • 4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
  • 6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
  • 8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
Geen concerten bekend voor 03-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bert Jansch (The Pentangle)† - 82
  • Glenn Evans (Nuclear Assault) - 63
  • John Barry (componist)† - 92
  • Michel Canavaggia (Your Shapeless Beauty) - 48
  • Mick Thomson (Slipknot) - 52
  • Phil Kettner (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Stefan Horn (Behind The Scenery) - 48
  • Steven Wilson (Porcupine Tree) - 58
  • Tim McIlrath (Rise Against) - 46

Vandaag overleden:
  • Quincy Jones (producent) - 2024
Review

Cauchemar - Tenebrario
Jaar van release: 2013
Label: Nuclear War Now! Productions
Cauchemar - Tenebrario
Drie jaar geleden imponeerde het Canadese Cauchemar met hun EP La Vierge Noir. Dat was ten tijde van het debuut van Ghost en even leek alles heel snel te gaan in het occulte rockgenre. Cauchemar is duidelijk nog het meest geïnspireerd door hun landgenoten van Blood Ceremony. Zoals de titel(s) al doen vermoeden, hebben we te maken met een Franstalige band. En wel een die een tijdje vrij weinig van zich heeft laten horen. Eigenlijk dacht ik dat ze al gestopt waren, maar prompt ligt daar dan toch een volwaardige debuutplaat in de schappen.

Tenebrario is een logisch vervolg op de EP uit 2010. De stijl is gelijk gebleven en dat betekent dat het geluid een mengelmoesje is van occult rock en vroege heavy metal. Het eerste aanknopingspunt is het al genoemde Blood Ceremony, maar de overeenkomsten met een band als Christian Misstress zijn overduidelijk. De originele troefkaart van Cauchemar zijn de Franse teksten. Nu ben ik eigenlijk niet zo dol op de Franse taal, maar de stem van Annick Giroux klinkt zowaar sexy in de oren. Het geeft de muziek een prettig mysterieus en soms zwoel randje. Zo is het absoluut een waardevolle en originele toevoeging.

Aanvankelijk lijkt de muziek vrij eentonig, omdat de eerste helft van de plaat weinig afwisselt en het tempo van de songs weinig verschilt. Tenebrario is daarmee een rasechte groeiplaat, want het duurt minstens vier of vijf luisterbeurten voordat accenten gaan opvallen. Het is ook een kwestie van door de minder interessante songs te worstelen. Le Feu Du Soleil biedt niks interessants, terwijl Salamandre een toffe, maidenesque openingsriff heeft, om vervolgens om te slaan naar een sfeer die, opvallend genoeg, aan Cruachan doet denken. Laat daarmee duidelijk zijn dat de muziek pagan metalinvloeden heeft. Thematisch gezien is het volstrekt logisch om dat met het occulte geluid te combineren.

De meeste songs zijn relatief simpel, maar bevatten iets bezwerends. Het is lastig aan te duiden waardoor het interessant blijft, al speelt de afwisseling wel een belangrijke rol. Le Fantôme is lekker vlot en titeltrack die de plaat meteen afsluit, laat je nog even zweven over heidense landschappen. Daarmee komt er een eind aan een plaat die niet briljant is, of genrebepalend, maar gewoon erg genietbaar. Liefhebbers van La Vierge Noir kunnen hun slag slaan en fans van het genre doen er goed aan om Cauchemar een kans te geven.

Tracklist:
1. D'encre Et De Sang
2. Le Feu Du Soleil
3. Salamandre
4. Tête De Mort
5. L'Appel
6. Le Fantôme
7. Rites Lunaires
8. Trois Mondes
9. Tenebrario

Score: 82 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 13 september 2013

Cauchemar - Tenebrario
Reactie van Úlfhéðinn op 13-09-2013 om 16:31u

Het moet natuurlijk 'La Vierge Noire' zijn...

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.